Marketingorganisatie moet Zeeland op de kaart zetten Kamer zet extra druk op dossier Intervence Haast met uitkopen bewoners Zanddijk ZEELAND 13 'We zijn paraat, maar we zullen wat minder zichtbaar aanwezig zijn' .-iVVv> T,' vv- •- Emile Calon Vlissingen Volgens Don waren het vooral kleine groepjes jongeren die door Vlissingen trokken en wat baldadig waren. ,,De meesten waren jonger dan 18 jaar." Vergeleken met eerder deze week in Vlissingen en Oost Souburg was het volgens hem nog betrekkelijk rustig. In Vlissingen werden maandag avond vernielingen aangericht door een groep jongeren. Ze beschadig den met een trottoirtegel de glazen toegangsdeur van het stadhuis en gebruikten daarbij ook een vuur- werkbom. Dinsdagavond trok een andere groep door Oost-Souburg en zorgde daar voor onrust. Daarbij werd zwaar vuurwerk afgestoken en een brandje gesticht. Nauwelijks optreden De politie was woensdag met veel agenten aanwezig in Vlissingen om eventuele rellen snel de kop in te drukken. Volgens Don moesten agenten echter nauwelijks optre den. ,,Dat probeerden we ook zo- veel als mogelijk te voorkomen want we wilden geen aanleiding geven om te gaan rellen." Woens dag hoorde de politie ook regelma tig zwaar vuurwerk ontploffen in Vlissingen. Don: ,,Maar we weten niet wie dat deed." Softdrugs Don zegt dat de politie ook de ko mende dagen voorbereid blijft op ongeregeldheden. ,,We zijn paraat. Maar we zullen wat minder zicht baar aanwezig zijn." Dat doet de po litie vooral om op die manier te proberen over te gaan tot 'een nor male situatie'. ,,Want we hebben het idee dat jongeren het een spel letje vinden om wat baldadig te doen in aanwezigheid van de poli- tie." Woensdag werd rond 22.00 uur bij het Stadhuisplein in Vlissingen één jongeman aangehouden. Don: ,,Dat was omdat hij een gebruikers- hoeveelheid softdrugs op zak had." De politie dacht in eerste instantie dat hij vuurwerk verstopte tussen zijn kleding. Tijdens het fouilleren werden de softdrugs gevonden waarop hij werd aangehouden. ,,Hij is vervolgens verhoord in het arres tantencomplex bij Torentijd maar hij mocht na middernacht weer naar buiten gaan." Sociale media Dinsdagavond werd een 17-jarige jongen uit Oostdijk, gemeente Rei- merswaal, opgepakt omdat hij jon- geren via sociale media opriep sa men te komen in Oost-Souburg. Ook hij mocht woensdagavond To- rentijd verlaten nadat hij een nacht in de cel had doorgebracht. Protest Middelburg Een groep van 20 tot 30 personen is gisteravond door het stadscentrum van Middelburg getrokken om te demonstreren tegen de corona maatregelen van de overheid. De protestmars verliep gemoedelijk. Wel hield de politie op de fiets en in auto's de demonstratie in de gaten. Ook de camera-auto die woensdag nog werd ingezet om in Vlissingen rondtrekkende jongeren in de ga ten te houden, reed rond in het cen trum. «Ja A Van een naadloze overgang is geen sprake. De VVV houdt 1 januari op te bestaan, terwijl gisteren de nieuwe Zeeuwse marketingstrate gie naar de Staten is gestuurd. Dat is de eerste stap op weg naar die nieuwe zelfstandige organisatie. Nu werft de provincie nieuwe bewoners, Impuls Zeeland stimu leert bedrijven zich hier te vestigen en de VVV lokt toeristen. Dat moet straks gebeuren door één overkoe pelende organisatie en vanuit één strategie. Het begin is er. Omdat de VVV ophoudt te bestaan, moest een aan tal diensten worden veilig gesteld, zoals de website, apps en data. Die zijn ondergebracht op een nieuwe site, zeeland.com, waarop de mar keting voor toerisme (Zeeland Vi sit) en werk (Zeeland Live Work) zijn gecombineerd. Huisartsen lokken Die site wordt verder uitgebouwd tot een centraal digitaal platform, waarop specifieke informatie over wonen, werken, studeren, onder nemen en recreëren zichtbaar is. Ook komen daar de campagnes op voor versterking van het imago en de werving van arbeidskrachten, zoals die om huisartsen naar Zee land te lokken. Het idee is dat de marketingorga nisatie die de website gaat beheren een samenwerking is van zo'n De organisatie is een samenwerking van zo'n beetje alles en iedereen in Zeeland beetje alles en iedereen in Zeeland: overheden, onderwijs, bedrijfsle ven, maatschappelijke organisaties en creatieve Zeeuwen. In juni moet er een concreet voorstel liggen voor de vorming van de marketingorga nisatie. De Tweede Kamer heeft de rege ring gisteravond opgedragen te zorgen dat de Zeeuwse gemeen ten dat alternatief gaan bedenken. Onlangs besloten de gemeen ten het contract met Intervence per 1 januari op te zeggen. Reden: de aanhoudende financiële en or ganisatorische problemen. Ze wil len de hulp aan kinderen en ge zinnen overdragen aan de drie an dere organisaties voor jeugdbe scherming en -reclassering in Zeeland: de William Schrikker Stichting, Leger des Heils en Brie dis. Het kabinet floot de Zeeuwse gemeenten woensdagavond kei hard terug. Het vindt dat de ge meenten Intervence pas mogen opdoeken als de inspecties en de Jeugdautoriteit daarvoor groen licht geven. Overname De Tweede Kamer zet nu nog eens extra druk op de ketel. Want als dat groene licht er niet komt, dan moeten de gemeenten een alter natief bedenken, vindt de Ka mer. Overigens hebben de ge meenten en Intervence al gezocht naar overnamekandidaten. Maar die zoektocht heeft niet tot een bod geleid. Daarop hebben de ge meenten besloten Intervence af te bouwen en het werk over te dra gen. Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) liet eerder doorschemeren dat hij nog niet overtuigd is dat dat het beste sce nario is. Meerdere bewoners van de Zand dijk in Yerseke willen snel van hun huis af. De provincie wil er ook vaart achter zetten. Daarom wordt aan de Staten gevraagd al vast 8 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de aankoop van grond en gebouwen. Na jaren discussiëren ging vo rige maand de kogel door de kerk. De Zanddijk tussen de A58 en Yerseke wordt verbreed. Dat kost de komende zeven jaar 58 miljoen euro. Een aantal huizen en bedrijven zal moeten wijken. Door meteen met de onderhandelingen te be- ginnen is de kans het grootst dat niemand gedwongen wordt ont eigend, denkt het provinciebe stuur. Meerdere bewoners hebben aangegeven hun huis snel te wil len verkopen. Dan kunnen ze op zoek naar een andere woning en weten ze hoeveel geld ze te beste den hebben. De gemeente Reimerswaal geeft in januari nieuwe bouwka- vels uit. Er is een regeling bedacht waarbij bewoners van de Zand dijk die een kavel krijgen toege wezen genoeg tijd hebben om eerst zaken te doen met de pro vincie. De gemeente wil dat ze dan wel een definitieve verkoop overeenkomst sluiten met de pro vincie. vrijdag 18 december 2020 GO Politie blijft voorbereid op rellen Een beetje baldadigheid. Zo om schrijft woordvoerder Alwin Don van de politie het gedrag woens dagavond van een aantal Vlis- singse jongeren. ,,Er zijn geen bedreigingen geuit, geen vernie lingen aangericht, geen straf bare feiten gepleegd." Foto op Zeeland Visit, onderdeel van de nieuwe site zeeland.com. foto provincie zeeland In Zeeland kun je uitstekend wonen, werken, studeren, on dernemen en recreëren. Maar buiten Zeeland weet lang niet ie dereen dat. Daarom wordt ge werkt aan een marketingorgani satie die dat onder de aandacht gaat brengen. Daar gaat ook de VVV in op. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Als het toekomstplan voor In- tervence wordt afgeschoten door de inspecties en de Jeugdautoriteit, dan moeten de Zeeuwse gemeenten met een alternatieve oplossing komen. Zo zouden ze de jeugd zorgorganisatie door een an dere instelling kunnen laten overnemen. Jeffrey Kutterink Den Haag Ernst Jan Rozendaal Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41