WIM HOFMAN Jaaroverzicht 9 Omdat ik geen enkele mug meer zag, bracht ik de slaapkamer hor naar de zolder. Het eerste wat ik daar zag, was een zwart reiskof- fertje en toen dacht ik meteen aan al die reizen die we dit jaar niet hebben gemaakt en niet konden maken. Het nu alom bekende virus stak een stok tussen de spaken. Niet dat ik dit jaar nergens kwam en geen tochtjes maakte, maar die gingen per ambu lance. Ik werd zeer gerieflijk languit liggend vervoerd. In een vliegtuig heb je dat meestal niet. Ik herinner me ook dat degene die me begeleidde en me zorgvuldig in de gaten hield, steeds weer naar mijn geboortedatum vroeg. Die kende hij op de duur wel. zorgvuldig behandeld. Het was er ui terst comfortabel en zeer rustig: nie mand mocht op bezoek komen en zo kon verpleegkundige Linda met uiter ste precisie de juiste ader vinden. Ze bracht me pillen en ook pen en papier, want ik kan niet zonder. Het werd zo mer en de zon scheen vaak. Daar hoefde ik niets aan te doen. En omdat we niet op reis gingen, zagen we in de tuin allerlei bloemen bloeien en ver welken. Ik vond verschillende soorten slakken. Vooral in de nacht. Die slak ken stuurde ik naar de gemeente. Ik zag erg veel mieren. Die stuurde ik naar de gemeente, maar ze kwamen weer terug en ze klommen snel in de rozen als ik eraan kwam. enkele stelen rabarber en kookte die, zo herinner ik me. Ik herinner me niet alles. Het werd steeds rustiger. De leesclub die eerst nog op afstand bij een kwam, viel stil. Niet het lezen, dat niet. De mariniers kwamen niet. Zelfs toeristen verdwenen op een bepaald moment. Op den duur waren er bijna geen meer. Meer dingen waren er niet of gingen niet door of werden geslo ten. vliegtuigen meer in de lucht. Geen reisjes dus. En als ik terugdenk, dan besef ik dat ik een heleboel niet kon doen of niet deed. Maar dat is met het hele leven zo. Je doet immers meer niet dan wel. En misschien is dat maar goed ook. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Grijs Ik ben het eens met de column van Wendy Wagenmakers (8 de cember) over het gebruik van de kleur grijs voor buitenschilder werk. De kleur grijs is doodse sa menvoeging van zwart en wit en niet kleurvast voor buiten. Vooral voor woningen in de originele bouwstijl met luiken, is het een mislukking. Hier passen alleen de originele kleuren groen en wit en oker en mogelijk met zandlopers in rood met hun frisse uitstraling het best in de omgeving. Jaap Passenier, Serooskerke Verklikkerpad Een paar jaar geleden werd het Verklikkerpad bij Burgh-Haam- stede genoemd als een van de vijf mooiste plekken van Nederland. De afgelopen weken werd er kort voor het hoogste punt op dat pad met veel verplaatsing van zand een tunnelbuis aangelegd voor vee dat er over 5 jaar moet komen. Echter, over de locatie van een eerdere geplande veetunnel (2 december) op hetzelfde pad wordt door het enthousiaste Staatsbosbeheer gezwegen. Deze plek bevindt zich precies onder aan het steile pad richting zee waar reeds meters beton werden uitgezaagd en hekken, zand en flora verwijderd. Pas na gedane acties kwam men er achter dat op dit laaggelegen duingebied water bleef staan Het ziet er allemaal niet uit en het mag wat kosten. De kwalificatie van het Verklikkerpad als een van de vijf mooiste plekken van Ne derland is kennelijk niet besteed aan Staatsbosbeheer. Stephan Roes, Burgh-Haamstede Binnenhof Ruzie binnenhof kan 500 miljoen extra kosten (8 december) Als de Tweede Kamer inderdaad weigert om naar het tijdelijke parlement te verhuizen, gaat de verbouw van het huidige Tweede Kamer gebouw 1 miljard in plaats van 500 miljoen kosten. Daar komt de 161 miljoen bij, die dan voor Jan met de korte naam, al besteed is aan de verbouw van deze tijde lijke werkplek. Tel uit je winst, pardon verlies. Terwijl de oplos sing even goedkoop als simpel is. Laat de regering en alle parle mentsleden als eerste vaccineren. Ze roepen immers in koor dat dit de enige weg is dat ons van het virus kan redden. Vervolgens kunnen ze, aangezien ze daarna immuun voor covid zijn, veilig naar hun nieuwe werkplek ver huizen. C. Bosker, Vlissingen Westerscheldetunnel In de krant van 8 december staat een artikel met als kop 'Wester scheldetunnel is een Haagse woekerpolis.' Diezelfde dag werd in de Tweede Kamer gestemd om de tunnel een jaar tolvrij te ma ken, maar dat voorstel sneuvelde. Hierdoor moeten we dus nog steeds betalen voor de tunnel, terwijl die al is afbetaald. Een dag naar familie aan de overkant kost nog steeds 10 euro. We moeten dus zelf betalen om in ons eigen land te komen. Hij is wel voor ons aangelegd maar de tunnel is nu al afbetaald. Het is gewoon een melkkoe voor de regering. Sara van der Eijk, Terneuzen Middenstand Wat is dat toch met die midden stand in Zeeuws-Vlaanderen, hun liefde voor Belgen en min achting voor het advies niet- noodzakelijke reizen (12 decme- ber) zoveel mogelijk te vermij den? Als je zo graag aan Belgen verkoopt, pak dan je zaak op en verhuis. Of vraag Belgen om het annexatievoorstel van 1919 op te poetsen. En anders hou je je ge woon aan de regels die voor Ne derland en Nederlanders zijn op gesteld. A. Laanen, Breskens Coronavirus (52) In de krant (10 december) stond een terloopse mededeling van het RIVM, dat op dit moment waar schijnlijk al 2 miljoen Nederlan ders een besmetting met het co ronavirus hebben meegemaakt. Als we aannemen, dat hiervan straks ongeveer 1 miljoen mensen ook inderdaad positief is getest, dan zou dit een grote invloed kunnen hebben op het vaccina tiebeleid. Er zijn inderdaad spora disch mensen, die de ziekte twee maal meemaken, doch dit zijn zulke grote uitzonderingen, dat ze als 'nieuws' beschouwd wor den. Evengoed als de vaccins niet 100 procent bescherming geven, kan men dat ook niet 'verwach ten' van een doorgemaakte infec tie. Conclusie kan derhalve zijn, dat mensen, die de infectie hebben gehad niet in 2021 behoeven te worden gevaccineerd, omdat ze al beschermd zijn. Heel eventueel zou men hen alleen 1 injectie kunnen geven om de zoge naamde 'memorycellen' in hun lichaam weer te activeren. Jan Goudswaard, Vlissingen vrijdag 18 december 2020 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator In het ziekenhuis in Goes werd ik Wat deed ik nog meer? Ik plukte We zagen haast geen strepen van De veetunnel in het Verklikkerpad. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37