Leerkrachten verschieten van baan en verhuizen hun school Van Leeuwen wraakt rechters in zaak over KPN-gebouw Domburg Veere sluit zich aan bij ban op carbidschieten 6 Geen overlast voor dorpen De simpelste en goedkoopste op lossing is dat bouwverkeer voor het nieuwe vakantiepark vanaf de A58 bij Heinkenszand naar Lewedorp rijdt en voor het dorp langs naar het Veerse Meer. Vrachtwagens die klaar zijn, kunnen dan langs Arne- muiden naar industrieterrein Ar- nestein en de N57 bij Middelburg rijden om het gebied te verlaten. Dan heeft Arnemuiden er zo min mogelijk last van. Smalle wegen Nadeel is wel dat het zware verkeer over smalle wegen moet, met schade aan bermen als gevolg. Daarom is het ook een optie om de route omgekeerd te rijden, zodat de zwaar beladen wagens eerst over de bredere wegen bij Middelburg en Arnemuiden rijden. Zelfs heen en terug over die Middelburgse route, is volgens verkeerswethouder Chris Simons van Middelburg een optie. Duurder maar voor de toekomst interessanter is om het bouwver- keer vanaf de A58 bij Arnemuiden terug te sturen richting Lewedorp, maar voor het dorp te laten afslaan. Ze kunnen dan het landbouwvia- duct over de A58 nemen. Daarna moet er een tijdelijke weg worden aangelegd van het vakantiepark naar de Noordkraaijertsedijk. Die bouwweg moet worden be taald door de ontwikkelaar van het vakantiepark, Driestar. Het bedrijf heeft wel duidelijk gemaakt dat het zonde zou zijn als de weg weer wordt weggehaald als het park klaar is, zegt Simons. ,,Het kan later dienst doen als fietsroute richting de Zak van Zuid-Beveland." Permanente oplossing De komende maanden wordt door alle wegbeheerders gesproken over een permanente oplossing voor de verkeersdrukte in Arnemuiden, Le- wedorp en Wolphaartsdijk en het gebied daartussen. Daar is het nu al te druk. De bestaande wegen bie den amper mogelijkheden dat op te lossen. De gemeenten Borsele, Goes en Middelburg, de provincie, het waterschap en Rijkswaterstaat kijken samen naar wat zij noemen 'een robuuste oplossing'. Die moet zowel de bestaande problemen op lossen, als het verkeer van en naar het park kunnen verwerken. De be woners van het gebied worden daarbij betrokken. Of de bouw van Waterpark Veerse Meer kan doorgaan, hangt af van het bestemmingsplan. Het ont- werp-bestemmingsplan ligt vanaf nu ter inzage tot eind januari. Nadat de reacties zijn verwerkt, wordt het definitieve plan in juni voorgelegd aan de gemeenteraad van Middel burg. Bezwaarmakers kunnen tot aan de Raad van State gaan om het park tegen te houden. Zekerheid over de bouw kan dus nog jaren op zich laten wachten. De meeste leerkrachten van beide schoolgebouwen hielpen de afge lopen dagen met inpakken. Vorige week rekenden ze nog op hulp van de leerlingen, maar de plotselinge lockdown voorkwam dat. ,,Ach, we hadden nu wel een extra dag om alle spullen in te pakken", zeg gen leerkrachten met nauw verho len teleurstelling. Overigens maakten vele handen nog steeds licht werk, donderdagmiddag was het werk op een oor na gevild. Veel spullen uit de twee school gebouwen van Tweemaster-Ka meleon gaan mee naar de tijdelijke De aanschaf van nieuwe spullen stellen we even uit tot de nieuwe school school. ,,De aanschaf van nieuwe, frisse spullen die we niet met on middellijke ingang nodig hebben, bewaren we tot we naar de nieuw bouw kunnen over anderhalf of twee jaar. Dan hoeven we die spul len niet nog een keer te verhui- zen", verklaart directeur Ruud Hoogesteger. Een aantal niet lan ger bruikbare of overbodige artike len hoeft ook niet meer mee naar de Roerstraat. Een voorraad plastic scheppen gaat bijvoorbeeld naar een kinderopvang. ,,We hebben er niet zo veel meer nodig als vroeger, omdat we minder kleutergroepen hebben als een paar jaar geleden", legt een leerkracht uit. Veel last van weemoedigheid hadden de meeste meesters en juffen niet. Vooral het schoolgebouw van de Kameleon is al jaren aan vervan ging toe, de verhuizing is de mees ten dan ook welkom. Enkele juffen leefden zich, on der geamuseerde blikken van on der anderen de directeur, uit door verfresten tegen de muren te spui ten. ,,Dat is nou nog eens echt leuk", lachten de normaal zo keu rige juffen. De drie rechters wilden niet met een beslissen op Van Leeuwens verzoek om burgemeester Rob van der Zwaag en wethouder Chris Maas op te roepen als getuigen. Voorzitter Paula van der Beek zei dat Van Leeu wen (foto) er vertrouwen in moest hebben dat in de raad kamer alles goed zou wor- Bram van Leeuwen heeft geen vertrouwen in de raadkamer van de Raad van State den bekeken. Maar dat heeft hij niet, zei Van Leeuwen. Hij diende toen een wrakingsverzoek in. Het is niet voor het eerst dat de jurist getuigen wil laten verschij nen in een rechtszaak over het KPN-gebouw. Volgens de organisa tie Leefbaarheid Kom Domburg is er sprake geweest van corruptie bij de besluitvorming in 2018. In het voormalige KPN-gebouw mag Ho tel Bommeljé een vitaliteitshotel met vier sterren beginnen. De om gevingsvergunning die de ge meente hiervoor heeft verleend ligt op tafel bij de Raad van State in ho ger beroep. Buurtbewoners en de Leefbaarheid Kom Domburg vech ten de vergunning aan. Daar komt ook nog eens bij dat car- bidschieten ervoor kan zorgen dat meerdere mensen erop af komen. Ze wil dat juist voorkomen omdat het wegens de coronacrisis belang- rijk is om afstand te houden. Tot nu toe hadden acht verschillende groepen aan de gemeente toestem ming voor het carbidschieten ge vraagd. Middelburg gaat nog een stap verder dan Veere en wil het carbid- schieten voor eens en voor altijd verbieden. Nu kan daarvoor nog een ontheffing worden verleend als iemand een aanvraag indient. Maar daar wil het dagelijks bestuur van de gemeente vanaf. Het college heeft besloten carbidschieten als verbod op te nemen in de officiële regels van de zogenoemde Alge mene Plaatselijke Verordening. Zo dra dat gebeurd is, kan geen ont heffing meer worden aangevraagd. vrijdag 18 december 2020 Omleiding bij aanleg waterpark WA J Kijk op de site bij /video Leerkrachten Hennie Lockefeir (links) en Carola Dingemanse tapen een kastje met spullen en al in, zodat het inruimen volgend jaar zo is gefikst. Op de achtergrond zijn Ad Eversdijk, die al afscheid van de leerlingen nam, en Lisa Streppel ook druk bezig om spullen van een lokaal van de Kameleon in te pakken. foto dirk-jan gjeltema Of de bouw van Waterpark Veerse Meer kan doorgaan, moet nog blijken. Maar als het zover komt, hoeven Arnemuiden en Lewedorp geen last te heb ben van het bouwverkeer. Dat blijkt uit de onderzoeken die ge daan zijn naar de verkeerspro blemen in die dorpen en de di recte omgeving. Maurits Sep Arnemuiden Tafels, stoelen, kasten, leer- spullen en spelmateriaal: het staat (bijna) allemaal ingepakt klaar in de Souburgse basis scholen Tweemaster en Kame leon. Verhuizers brengen alle ingepakte spullen begin vol gende week naar de tijdelijke 'noodschool' in de Roerstraat. René Hoonhorst Oost-Souburg - Ruud Hoogesteger, directeur Jurist Bram van Leeuwen wraakte gisteren tijdens een rechtszitting over het KPN-ge- bouw aan de Schelpweg in Domburg de meervoudige kamer van de afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Dat betekent dat hij vindt dat de rechters vervan gen moeten worden. Adri Klinkenberg Den Haag/Domburg Na Middelburg en Vlissingen ver biedt ook de gemeente Veere het carbidschieten. De afgelo pen jaren stond Veere een aantal groepen toe om op die manier op 31 december tussen 10.00 en 17.00 uur het oude jaar uit te lui den. Maar deze keer niet, want ze trekt nu één lijn met de Wal- cherse buurgemeenten. Emile Calon Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34