s? Onthutsende incompetentie Poolcruisebedrijf Oceanwide kan verder Meer Zeeuwen zaten in november in WW Kerstborrel 'Het is geen ideale situatie, maar dat is het voor niemand' 2 LOCKDOWN WERKENDE OUDERS MET I Commentaar De riviercruisevaart moet dringend meer doen aan veilig heid. Tot deze conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid naar aanleiding van een aanvaring op de Wes- terschelde. Het cruiseschip Viking Idun ramt daar in de nacht van 1 april 2019 de chemicaliëntanker Chemical Marketer. Die botsing bij Terneuzen loopt wonder boven wonder goed af. De passagiers hebben vrijwel geen schrammetje, de gevaarlijke chemicaliën blijven in de tanks. Het verhaal van dit ongeluk is verbijsterend. De Idun heeft eerder op dezelfde vaartocht aan de grond gezeten, maar dit leidt niet tot voldoende alertheid. Zelfs niet als de tanker in zicht komt en beide schepen op ramkoers blijken te liggen. De bemanning van het cruiseschip is zo slecht in nautisch Engels dat er een misverstand ontstaat over de uitwijkprocedure. Knulliger kan niet. Daarom is het goed dat de Onderzoeksraad pleit voor bekwamer personeel. Maar de raad ziet wel wat over het hoofd. Riviercruiseschepen zijn niet geschikt voor een zee arm als de Westerschelde. De passagiers van het cruiseschip hebben heel veel geluk gehad. Het toeval wil dat de Idun zich in de zij van het sterke zeeschip boort. Is het andersom, dan vallen er zeer waarschijn lijk veel slachtoffers. Bekwame bemanning of niet, de riviercrui seschepen zijn kwetsbare drijvende hotels die niet thuishoren op groot water. En al helemaal niet op een snelweg voor zee schepen. Dit had de onderzoeksraad ook wel even mogen no teren. Verbijsterend rapport over bemanning van riviercruiseschip die aanvaring veroorzaakte Het Vlissingse bedrijf bestaat al sinds 1993. Sindsdien heeft Ocean wide zich ontwikkeld tot reisspeci- alist voor kleinschalige avontuur lijke expeditiecruises naar de pool gebieden. Oceanwide beschikt over vier ei gen schepen. Een vijfde schip komt in september volgend jaar in de vaart. De schepen worden niet al leen gebruikt voor cruises voor na tuurliefhebbers. Ze worden ook in- ALMANAK De online kerstborrel zou te gek worden, beloofde de werkgever van de Noordgouwse. Ze kreeg daags tevoren dan ook een doos vol lekkernijen en drankjes be zorgd. De mannelijke helft mopperde vol jaloezie dat zijn werkgever had gezegd dat hij zelf maar gezet voor wetenschappers die on derzoek doen naar klimaatverande ring. Bijzonder Het bedrijf, dat 29 medewerkers in dienst heeft, heeft de ambitie om verder te groeien. Daarvoor komt extra kapitaal beschikbaar nu Bol ster aan boord klimt. De investe ringsmaatschappij vindt Ocean- wide een bijzonder bedrijf dat zich in een niche van de reiswereld heeft opgewerkt tot marktleider. Tot eind 2017 opereerde de maatschappij on der de vlag van Van Lanschot Parti cipaties. Daarna ging ze verder als Bolster Investment Partners. voor een hapje en drankje moest zorgen. Tot zijn grote ver rassing kreeg hij toch ook nog een doosje thuis. Tussen de drie versnaperingen zat een karton nen zak: om van een eigen fles wijn glühwein te kunnen ma ken. Hij kreeg er spontaan een kater van. Brokkenpiloot is rijbewijs 3,5 jaar kwijt Cel- en taakstraf voor ontucht SCHOONDIJKE Man op de vlucht na veroorzaken van ongeluk Door de lockdown begint het grote puzzelen voor werkende ouders. De dagen tot de kerstvakantie zijn wel te overbruggen, maar voor het begin van het nieuwe jaar stromen de aanvragen voor noodopvang op basisscholen en kinderdagverblijven binnen. Zeker twee keer zoveel Walcherse ouders met vitale beroepen doen in de eerste weken na de kerstvakan tie beroep op noodopvang voor hun kinderen. ,,Het gaat om 20 a 25 pro cent van onze klanten. Tijdens de lockdown van afgelopen voorjaar maakte 10 procent van de ouders gebruik van de noodopvang", zegt directeur Annemiek Koppejan van Kinderopvang Walcheren. Het worden in januari twee we ken vol goochelwerk, weet Ca roline Roost (39) uit Terneuzen. De wiskundedocente van het Lode- wijk College in Terneuzen ziet nu al op tegen de weken na de kerst vakantie. Ze geeft dan niet alleen les aan haar leerlingen, maar is ook juf voor haar eigen kinderen: Lucas (13), Sophie (9) en Thijmen (7). Caroline en haar man Arjen (41), die fysiotherapeut is in het zieken huis, hebben allebei een vitaal be roep. Toch kiezen ze ervoor om geen gebruik te maken van de noodopvang. ,,We hebben er wel over nagedacht, maar de directeur van de school riep ouders met klem op om alleen gebruik te ma ken van noodopvang als het niet anders kan. Ik kan vanuit huis werken, dus we gaan het proberen. Het is geen ideale situatie, maar dat is het voor niemand." ,,Bovendien vind ik het prettig om mijn kinderen te kunnen begelei den bij de online lessen. Het bete kent dat mijn kinderen soms geen les kunnen volgen, omdat ik zelf een digitale les moet geven. En dat ik zelf wat werk zal moeten doen op mijn vrije dagen, want mijn leerlingen sturen me de hele dag berichtjes. Het is even zo." De werkloosheid in Zeeland neemt licht toe. In november zaten er 176 meer mensen in de WW dan in oktober. Dat is voor het leeu wendeel horecapersoneel. Dat blijkt uit cijfers van uitke ringsinstantie UWV. In oktober waren 4551 Zeeuwen werkloos. Vorige maand waren het er 4727. Op dit moment heeft 2,4 procent van de Zeeuwse beroepsbevolking geen baan. Zeeland blijft daarmee ruim onder het landelijke gemid delde van 3 procent. Ten opzichte van november 2019 zijn de cijfers minder roos- kleurig. Er zitten ruim 1000 men sen meer in de WW dan een jaar terug. Vacatures Ondanks de oplopende werkloos heid zijn er nog steeds beroepen waar werkgevers moeilijk perso neel voor kunnen vinden. Het aan tal vacatures voor vrachtwagen chauffeur ligt bijvoorbeeld hoger dan het aanbod. UWV en acht werkgevers zetten eerder een wer- vings- en scholingsprogramma voor vrachtwagenchauffeurs op. Daarentegen komen taxichauffeurs nauwelijks nog aan werk. Ook het aantal flexibele banen (uitzend- en oproepkrachten) is fors gedaald. vrijdag 18 december 2020 Oceanwide Expeditions in Vlis- singen krijgt kapitaal om te groeien, nu Bolster Investment Partners voor 25 procent aan deelhouder is geworden. Ocean- wide Expeditions is marktleider in cruises naar Antarctica en het Noordpoolgebied. Frank Balkenende Vlissingen Kijk op de site bij /video Luze poolreizen met oog op milieu Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De 31-jarige Middelbur ger N. de L. is veroor deeld tot een taakstraf van 240 uur en een voor waardelijke celstraf van drie maanden. Ook mag hij van de rechtbank in Middelburg drieënhalf jaar geen auto rijden. De L. had op 6 april in Goes bij een dartstoer- nooi flink gedronken en was daarna met zijn ka meraad in de auto ge stapt. Op de Schoorse Zeedijk in Kapelle verloor hij de macht over het stuur en belandde onder aan het talud in een sloot. Zijn maat raakte zwaar gewond. MIDDELBURG De 40-jarige Middelbur ger C. P. is door de recht bank in Middelburg ver oordeeld tot een celstraf, taakstraf en het betalen van een schadevergoe ding. De man heeft meer malen ontucht gepleegd met een minderjarig stief kind en mishandelde een pleegkind. De rechtbank heeft de man een celstraf opge legd van 47 dagen, waar van 30 voorwaardelijk. Daarnaast kreeg hij een taakstraf van 120 uur. Als hij die niet voldoet moet hij alsnog 60 dagen de cel in. Ook moet hij een schadevergoeding beta len van 1270 euro. Een 19-jarige man uit Biervliet heeft woens dagavond een ongeval op de Prinses Beatrix- straat veroorzaakt waarbij twee gewonden zijn gevallen. De auto mobilist ging ervandoor, maar hij kon later wor den aangehouden. Hij bleek onder invloed van alcohol. De 19-jarige be stuurder botste met een andere auto met daarin twee inzittenden. Deze personen raakten ge wond. Uit een adamanalyse bleek dat de man uit Biervliet te veel gedron ken had (285 ug/l). Het loopt Cornelleke Blok Vlissingen M De familie Roost durft het wel aan, met z'n allen thuis. Van links naar rechts: Lucas, Caro line, Thijmen, Sophie en Arjen. Frank Balkenende Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30