Go Ahead Eagles verrast Cambuur en is door in de beker maar ik maak de keuzes niet' II 21 verdacht wordt van betrokkenheid bij steekpartij speler - die al imagoschade opliep - in de wachtkamer te laten plaatsne men. Aan de andere kant kan de club moeilijk over het ethische as pect heenstappen omdat een on verantwoorde keuze in een delicate zaak een stortvloed aan kritiek op levert en de uitstraling van de club aantast. Onschuld Door hem aan de kant te houden, kan het gevoel worden versterkt dat de speler een misdrijf op zijn gewe ten heeft. Door hem snel weer te la ten aansluiten, wekt Ajax de indruk dat Promes juist onschuldig is. En aangezien je in Nederland onschul dig bent tot het tegendeel is bewe zen, kan Ten Hag daar dankbaar ge bruik van maken door te zeggen: Quincy is onschuldig. Natuurlijk kan hij er tegen ADO weer bij zijn. Dat Ajax dat gaat doen zit er dik in, aangezien Promes gistermiddag na vijf dagen weer met zijn teamge noten een balletje stond te trappen. Daar ging wel een gesprek met de directie en de hoofdtrainer van Ajax aan vooraf. Ten Hag stelde woensdagavond al: ,,Hij is op vrije voeten. Dat betekent dat hij weer in actie kan komen voor Ajax. Daar voor moeten we wel eerst in ge sprek om te zien hoe hij er mentaal voor staat. Dat leek goed te zitten. Als dat zo blijft, zullen we hem weer in de groep opnemen en steu nen." Oftewel, de kans is heel groot dat Promes tegen ADO weer van de partij is. Een basisplaats ligt dan niet in de lijn der verwachting (Pro mes verscheen de afgelopen maan den sowieso weinig aan de aftrap), maar niet uit te sluiten valt dat de aanvaller een week naar zijn arres tatie minuten krijgt in Den Haag. Promes kan zelf als beste inschat ten in hoeverre de verdachtmaking als een molensteen om zijn nek komt te hangen. Wel is hij het type gebleken dat zich vrijwel nergens iets van aantrekt. Schuld of geen schuld, anno 2020 wordt een verdacht publiek figuur op social media met allerlei be werkte foto's al snel aan de schand paal genageld. Voordeel van het co ronajaar: in stadions krijgt hij niet uit duizenden kelen spreekkoren naar de oren geslingerd. Dat Promes voor het eerst sinds zijn doorbraak in 2012 met grote sportieve tegenspoed te maken heeft, zet hem voor de grootste be proeving van zijn loopbaan, om on danks alle tegengas zijn loopbaan weer in de lift omhoog te krijgen. Ragnar Oratmangoen bracht de thuisploeg in de 29e minuut op voorsprong. Lang kon Cambuur echter niet genieten van die voor sprong. Luuk Brouwers schoot op aangeven van Julliani Eersteling enkele minuten later al weer de gelijkmaker binnen. In de tweede helft zette de ploeg van coach Henk de Jong druk, maar viel de treffer aan de TOTO KNVB-BEKER Uitslagen/programma andere kant. Brouwers stuurde met een pass Boyd Lucassen vooruit die van rechts voorgaf. Bradly van Hoeven schoot ver volgens raak. De Friezen hebben in de com petitie pas twee keer verloren, waarvan een keer thuis tegen Go Ahead Eagles. Ook toen was Van Hoeven trefzeker. Paes Doelman Maarten Paes komt bij FC Utrecht voorlopig niet in ac tie. De 22-jarige keeper is uitge schakeld door een hersenschud ding. Hij liep het hoofdletsel woensdag op in de verloren be kerwedstrijd tegen Ajax in Am sterdam (5-4). Paes kwam na een half uur hard in botsing met ploeggenoot Django Warmerdam waarna hij het veld moest verlaten. Paes werd naar het UMC Utrecht ge bracht voor nader onderzoek. Na alle controles mocht hij dezelfde avond nog naar huis. ,,Ik ben direct naar het zieken huis gegaan, waar al snel bleek dat mijn kaak in orde was", liet Paes weten. ,,Wel heb ik een her senschudding overgehouden aan de harde klap. Omdat een hersen schudding een complexe blessure is, kan ik lastig een datum noe men wanneer ik weer fit ben. We gaan op een verantwoorde ma nier toewerken naar herstel." De Duitser Eric Oelschlagel verving Paes in het duel met Ajax. De 25-jarige reservekeeper moest vier treffers incasseren. heb veel kwaliteit en vooral veel ambitie. Ik heb altijd uitgesproken dat ik naar de absolute top wil. Als ik doorga met waar ik mee bezig ben, dan ga ik dat ook halen.'' Ik vraag me af of het wordt gewaardeerd wat ik over de grens laat zien ,,Ik ben veel beter dan toen. Ik ben naar Engeland gegaan om in de Premier League te spelen. Alleen, we degradeerden. Maar het Cham pionship, dat is niet niks hoor. Veel competitiever dan de eredivi sie. Ajax won laatst met 0-13 van VVV, Sparta met 6-0 van ADO. Dat zie je hier niet. Zelfs als je te gen de nummer 20 van de ranglijst speelt, moet je de veters strak strikken en er vol voor gaan.'' ,,Voor Nederland uitkomen, dat is iets wat ik nog steeds graag wil. Ik heb er al aan mogen proeven. Maar na mijn blessure ben ik niet meer opgeroepen. Oranje zit wel in mijn hoofd. Ik vraag me af of het wordt gewaardeerd wat ik over de grens laat zien. Ik heb de kwaliteiten voor Oranje, maar ben natuurlijk de bondscoach niet. Het EK, straks het WK, dat zijn dromen.'' ,,Heel eerlijk, toen ik geblesseerd ben geraakt heb ik zelf de groeps- app van Oranje verlaten. Ik wilde alles op alles zetten om weer snel fit te worden. In Qatar heb ik gere valideerd en daar wilde ik al mijn energie in stoppen. Het was mijn eigen keuze.'' vrijdag 18 december 2020 Go Ahead Ea gles viert de 2-1 tegen sc Cam- buur, dat na een 1-0 voorsprong alsnog werd uit geschakeld. FOTO PRO SHOTS Go Ahead Eagles heeft in de tweede ronde van het KNVB- bekertoernooi sc Cambuur uit geschakeld. De ploeg uit De venter won in Leeuwarden met 2-1 van de koploper uit de Keuken Kampioen Divisie. TWEEDE RONDE Dinsdag Excelsior - PEC Zwolle 2-0 FC Emmen - FC Groningen 2-1 Woensdag Almere City - VVV 1-4 De Graafschap - PSV 1-2 Ajax - FC Utrecht 5-4 Gisteren Cambuur - Go Ahead 1-2 Willem II - Vitesse nnb Amateurclubs zijn uit het toernooi genomen Feyenoord, AZ, ADO, For- tuna, Heerenveen Heracles, MW, NEC en Volendam al door naar acht ste finales Heb je de vorm van de periode dat je debuteerde in Oranje weer te pakken? - Arnaut Danjuma (23) Is het feit dat het EK is uitgesteld voor jou een redding? Zo heb je kans je in de selectie te spelen. Hoe werkt dat met spelers die lang niet meer zijn opgeroepen? Worden die uit de groepsapp van internationals gegooid? Arnaut Danjuma debuteert op 13 oktober 2018 voor Oranje tegen Duitsland. Links: Kimmich en Boateng. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21