dng 'Heb kwaliteiten voor Oranje, 20 International terug op het veld ondanks dat hij Quincy Promes traint weer, na een gesprek met directie en de trainer. Waarom maakt Ajax de keuzes die het maakt en hoe gaat het verder met de speler nu hij terug is van zijn arrestatie? Kort Ereprijs voor Van der Breggen Mathieu van der Poel en Anna van der Breg gen (foto) zijn uitgeroepen tot Wielrenner en Wielrenster van het Jaar. Dat gebeurde vanwege corona zonder publiek in het Jhe- ronimus Bosch Art Center in Den Bosch. Normaal is de uitreiking tijdens het Wieler- gala, nu gebeurde dat in een uitzending van Eurosport. Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado ontving de beloftentrofee. Nederlands onderonsje Darter Ron Meulenkamp heeft de tweede ronde bij het WK darts in Londen bereikt. De darter uit Hoogeveen won in de eerste ronde met 3-1 van de Kroaat Boris Krcmar. In de tweede ronde neemt hij het op tegen zijn landgenoot Vincent van der Voort. Mi chael van Gerwen opent morgen tegen Ryan Murray uit Schotland. Streep door NK op kunstijs De start van het marathonschaatsseizoen is opnieuw uitgesteld. Het peloton blijft so wieso tot 19 januari aan de kant. Dat bete kent dat de NK op kunstijs, gepland op 1 ja nuari, definitief niet doorgaan. Een verzoek van de KNSB om het marathonschaatsen toe te voegen aan de lijst met topsportcompeti ties, is door het ministerie van VWS afge wezen. Door het kabinetsadvies om buiten landse reizen tot half maart te schrappen, gaan ook de wedstrijden op het natuurijs van de Weissensee definitief niet door. Flitsen Januari Cup Wissels De directie was er woensdag wel, maar stond de pers niet te woord. Moet dat dan? Nee, maar als het een precaire kwestie betreft waarin Ajax zijn standpunt moet verwoor den en verantwoorden, is het lo gisch als Edwin van der Sar naar vo ren stapt om de keuzes te duiden naar de achterban. Hij is als alge meen directeur immers de grootste beleidsbepaler van Ajax en zat bo vendien al met Promes aan tafel. Dat Ajax Ten Hag de hete kastan jes uit het vuur liet trekken, kun je als bewuste keuze zien. De hoofd trainer dient voor een wedstrijd al tijd voor de tv vragen te beant woorden. De uit te dragen bood schap is intern al verspreid om een heid uit te stralen. Schuift Ajax ook Van der Sar naar voren, dan levert dat meer publicaties en meningen op en maakt de club een zaak die het naar de achtergrond wil verdrij ven nog groter dan deze al is. Naast Ten Hag ('we steunen hem') lieten ook aanvoerder Dusan Tadic ('Quincy is als familie') en Zakaria Labyad ('we hebben alle vertrouwen in Quincy') na de spec taculaire 5-4 bekerzege tegen Utrecht weten achter Promes te staan. Ajax had met de steun en de her eniging ook kunnen wachten tot dat zeker is dat de verdachte een schoon blazoen heeft. Het kan ech ter maanden duren voordat duide lijk wordt of Promes degene was die zijn neef eind juli ernstig knieletsel bezorgde. Als het een speler betreft die uit zijn contract loopt bij een kleine club, is die keuze alsnog sneller gemaakt. Maar wat je haast onmogelijk los kan zien van de steun, is dat de 40- voudig international met een con tract tot medio 2024 nog tientallen miljoenen aan waarde vertegen woordigt voor de club. Dat brengt Ajax in een enorme spagaat. Ener zijds wil een club verdere kapitaal vernietiging tegengaan door de Hij is op vrije voeten. Dat betekent dat hij weer in actie kan komen voor Ajax Danjuma: ,,Het gaat heel goed met me. Over de periode in 2018: ik ging naar Club Brugge, scoorde in de Champions League tegen Atlé- tico Madrid en al snel kwam de oproep van Oranje. Ik debuteerde als invaller tegen Duitsland en we wonnen dat duel in de Nations League. Daarna volgde het basis debuut tegen België. In die wed strijd maakte ik de 1-1. Helaas raakte ik kort daarna geblesseerd en volgde er een vervelende peri ode. Maar dat ligt ver achter me, het gaat echt prima. Ik ben klaar om richting de top te gaan.'' ,,Vorig jaar speelde ik gewoon in de Premier League, maar toen liep ik een blessure op. Ergens is het dan ook wel logisch dat de mensen je misschien zijn vergeten. Ik heb natuurlijk ook maar een korte pe- riode in de eredivisie gespeeld en toen ben ik al naar België vertrok ken. In België en Engeland ben ik bekender dan in Nederland. Het komt op mij wel over alsof je in Nederland alleen wordt gewaar deerd als je in Nederland speelt.'' ,,Nou, dit seizoen zeker. Ik draaide echt een heel goede voorbereiding, met doelpunten tegen grote clubs als Benfica en West Ham United. Tegen die laatste club maakte ik een solo vanaf de middenlijn. Daar was veel waardering voor in Enge land, maar het kreeg nauwelijks aandacht in Nederland. Het gaat dit seizoen al een tijdje goed, ik speel alles en maak doelpunten. Ik Quote van de dag 'Hij staalt enorm veel kracht en zelfvertrouwen uit. Ik zie bij hem geen zwakke plekken.' vrijdag 18 december 2020 WIELRENNEN DARTS MARATHONSCHAATSEN De Nederlandse tennissters spelen hun duel met China om plaatsing voor de kwalifi catieronde voor het eindtoernooi van 2022 om de Billie Jean King Cup pas in april. De ITF heeft de acht play-offs verplaatst van fe bruari naar het weekeinde van 16-17 april. Basketballer Yannick Franke zet zijn loop baan voort bij Start Lublin. De Oranje-inter national stapt over van het Franse Sluc Nancy. Hij tekende voor de rest van het sei zoen bij de Poolse Championes League club. GO 1 De volleybal lers van Lycur- gus en Dy namo hervat ten op nieuw jaarsdag de eredivisie. Ly- curgus en Dy namo nemen het op vrijdag 1 januari vanaf 15.00 uur in Groningen tegen elkaar op. 13 FC Barcelona neemt het in de halve fina les van de Spaanse Su percup op tegen Real So- ciedad. Het elf tal van Ronald Koeman (foto) treft die ploeg op 13 januari in Córdoba. 3 In de Premier League kunnen clubs vanaf ko mende speel ronde weer drie in plaats van vijf keer wisselen. Met een extra wis selmogelijkheid bij een hersen schudding Ajax in spagaat met vrije Promes Johan Inan Amsterdam Ajax-aanvaller Quincy Promes is na zijn arrestatie weer terug op het trainingsveld en maakt waarschijnlijk dit weekend al weer zijn rentree, tegen ADO. FOTO BSR AGENCY - Erik ten Hag (trainer) Twee jaar terug debuteerde Ar- naut Danjuma (23) in Oranje en maakte zelfs al een doelpunt in zijn tweede interland. Daarna werd het stil rond de aanvaller, die voor Bournemouth speelt. ,,In België en Engeland ben ik bekender dan in Nederland.'' Mikos Gouka Bournemouth In 2018 kwam je met hoge snel heid omhoog. Waar sta je nu? Het leek al even alsof je tot de categorie vergeten voetballers behoorde. Of is dat onzin? Verrast dat je? —Oud-voetballer Franz Beckenbauer over Virgil van Dijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20