AUTO Vip-rit voor lezers in de nieuwste Rolls-Royce Alsjeblieft, een 18 Hoe is het om je rond te laten rijden in de allernieuwste Rolls-Royce met privéchauffeur? De lezers die werden geselecteerd na een oproep van onze autoredactie, waanden zich voor één dag miljonair. VRAAG ANTWOORD Betaal je voor plug-inhybride straks forse belasting? Zijn meerdere voertuigen op één naam toegestaan? Oplossingen voor plakkerige knopjes (2) Een auto mag dan 400.000 euro kosten, als hij niet elektrisch is kun je er de 11- jarige Mexx niet gauw mee lijmen. Dankzij de aanmel ding van opa Jo won deze jonge auto liefhebber uit Leersum een vip-rit in de nieuwe Rolls-Royce Ghost. Maar na het geruisloze sluiten van de ach terportieren lijkt hij in eerste instan tie nauwelijks onder de indruk. De riante stoelen, bekleed met super- zacht leer, zitten 'best lekker' en ook de door leds verlichte 'sterrenhemel' - met vallende sterren - trekt z'n aandacht, maar uiteindelijk heeft Mexx toch liever een Tesla. ,,Een Mo del S, die vind ik het mooist. En om dat hij elektrisch rijdt, is hij beter voor het milieu.'' De voorkeur van Mexx benadrukt hoe de 'komende generatie' naar au to's kijkt. Leuk dat Rolls-Royce zelf bijzonder trots is op de zijdezacht lo pende, nieuw ontwikkelde Vi2-mo- tor, maar Mexx haalt er z'n schouders over op. Want menig elektromodel trekt nóg sneller op dan deze Britse toplimousine (0-100 km/u in 4,8 sec.). ,,Hoor je hoe fijn hij klinkt'', probeert opa Jo (64) nog. Maar zijn kleinzoon houdt voet bij stuk: deze auto zuipt en kan niet op groene stroom rijden. Einde discussie. Olie in het bloed Hoe anders gaat het wanneer we voorrijden bij Joke Schuurman (86) en haar dochter Ellis (57) in het Bra bantse Veldhoven. De dames glim men bij het verschijnen van de spier- witte limousine: ,,Wij hebben olie in ons bloed, allebei. Mijn dochter heeft het van kinds af aan en mijn auto liefde begon toen ik als 'klein meis- sie' mee mocht op een auto van het Canadese leger tijdens de bevrijding. Ik ben geboren Amsterdamse, maar reed met die soldaten naar Friesland. Dat voelde zo sterk en onverslaan baar. En dat geluid: ik vergeet het nooit meer.'' Op de individuele achterstoelen van de nieuwe Ghost horen moeder en dochter nauwelijks geluiden, op het ritmische gezoem van de massa gefunctie na. Komt doordat Rolls- Royce maar liefst honderd kilogram geluidsisolatie heeft verwerkt in deze auto. Er zit zelfs geluiddempende schuim m de banden, die fabrikant Pirelli speciaal voor dit model ont wikkelde. Ellis maakt in haar vrije tijd graag proefritten in nieuwe auto's en hoort - naar eigen zeggen - elke eigenaardigheid. Maar de kalmte in de Rolls kan alleen maar op lof re kenen. ,,Ik ben echt helemaal tot rust gekomen. Moet ik er nu echt uit?'' Emotioneel Hoeveel emotie een auto kan oproe pen, blijkt zodra Hagenaar Charu Ka- wade (54) instapt voor zijn 'rondje verwennerij'. Geflankeerd door zijn liefde Inge, reist Charu terug naar zijn kinderjaren. ,,Ik ben geboren in Pune in India. Toen ik als jongetje van een jaar of zeven lange stukken naar school moest lopen, keek ik vol bewondering hoe de rijkelui uit een andere wijk voorbijreden in hun dure auto's. Dat contrast was enorm en als kind van een arme familie had je weinig kansen om hogerop te ko men in het India van toen.'' De herinnering raakt Charu hoor baar: ,,Het machteloze gevoel van dat jongetje voel ik nog steeds. Op mijn twintigste kwam ik naar Nederland, gelukkig heb ik hier hard kunnen werken en ben ik goed terechtgeko men.'' Een Rolls-Royce staat (nog) niet voor de deur, maar de geboren Indiër leerde waarderen wat hij wél heeft: ,,Ik probeer te leven in het nu en te genieten van wat je gegeven is. Dat ik deze waanzinnige auto mag meemaken, met mijn geliefde naast me en met een glas champagne in de hand, dat pakken ze me al niet meer af. Ik zit te genieten.'' Genieten deed Sally Broxterman (36) het afgelopen jaar weinig, van- vrijdag 18 december 2020 PC Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@dpgmedia.nl Voor een plug-in- hybride geldt tot en met 2024 een korting van 50 procent op de wegenbelasting. In 2025 wordt die korting 25 procent en vanaf 2026 houdt het voor deel op. Deze auto's zijn veel zwaarder dan auto's zonder batte rijen. Ga je dan voor zo'n plug-inhybride vanaf 2026 niet heel veel wegenbelasting betalen? —Koos Muis Uw zorg is terecht, maar 2026 is nog ver weg. Zo is het onbekend of de wegenbelasting tegen die tijd nog steeds op het gewicht van een auto gebaseerd zal zijn. Voor volledig elektri sche auto's geldt vanaf 2026 óók de volledige wegenbelasting en die zouden er eveneens flink duurder in het ge bruik door worden. Aan de andere kant denken ze in politiek Den Haag ook na over rekeningrij den. Daarmee kan het weer heel anders wor den. Die onzekerheid is wel vervelend voor de huidige autokoper. Mag ik naast mijn auto ook een brommobiel op mijn naam geregis treerd hebben? En mag ik ze allebei ook verze keren op mijn naam? —Henk Degen Ja, u mag gerust een paar voertuigen op uw naam registreren of ver zekeren. Er geldt in prin cipe geen limiet, maar als het er veel worden, kan er bij autoriteiten een belletje gaan rinke len en worden onder zocht of hier geen sprake is van malafide handel of identiteits fraude. Slachtoffers van identiteitsfraude merken soms dat criminelen tientallen auto's op hun naam hebben geregis treerd. Ik las in deze rubriek over plakkerige plastic knopjes, waar ook ik in meerdere auto's last van heb gehad. Het ge bruik van nagellak remover was echt een succes. Een paar mi nuutjes poetsen en het is weer netjes. —Richard Delzenne Veel lezers hebben op lossingen aangedragen. 'Met onverdunde ammo niak het plakkerige rub ber afnemen', adviseert Steven de Jonge. 'Ge bruik stickerverwijde- raar van de Action of zo: aanbrengen, laten in trekken en het goedje eraf poetsen met keu kenpapier. Zo nodig her halen. Dan nog een keer poetsen met cockpit spray en de knoppen zijn weer als nieuw', is de ervaring van Ad van den Berg. 'Het komt door het weekmiddel in plastic. Is goed op te lossen met een doekje met talkpoeder', weet Dick Keppel. 'Schoon wrijven met 96 procent alcohol werkt ook', meldt F.C. Houweling. 'Moet ik er nu echt uit?' ROLAND TAMELING De 11-jarige Mexx (met opa Jo) is niet gauw onder de indruk. Sally Brox- terman (m.) hoeft dit keer niet met het ov naar huis. FOTO'S WILLEM VERSTRATEN Kado van vandaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18