7 Dagrecord aantal besmettingen De Utrechtse universitair docent Peter van der Meer heeft deze week een snaar geraakt bij zijn studenten door ze met een persoonlijke mail een hart onder de riem te steken. Met een verwijzing naar zijn vader, biedt hij ze hoop in deze moeilijke coronatijd. Peter Koop Utrecht Dinsdag, de dag na de toespraak van premier Rutte stond ook economie docent Peter van der Meer (Universi teit Utrecht) 'met een zwaar gemoed' op. ,,Weer een periode dat we de deur niet uit kunnen, weer een nieuwe periode dat ik mijn studenten niet kan zien. Ik wilde bij wijze van spre ken het liefst diep onder de dekens duiken.'' Als ik me zo voel, zullen mijn stu denten dat misschien ook hebben, dacht Van der Meer. „Normaal staan ze middenin het leven, maar ook voor hen is de wereld nu heel klein geworden. We snakken allemaal naar het einde. Juist in deze periode is per soonlijke aandacht belangrijk.'' Van der Meer besloot zijn circa 250 studenten een hart onder de riem te steken. In een ongebruikelijke, per soonlijke mail, troost hij zijn studen ten en biedt hij ze hoop voor de toe komst. Hoop die hij put uit een her innering aan zijn vader (zie kader). Het verhaal is aanleiding om zijn stu denten te motiveren. 'Ik denk ook aan ons, jullie en mijzelf, en aan de uitdaging die voor ons ligt. Ik reali seer me dat het tijd is om uit bed te springen en aan de slag te gaan; elke stap die ik vandaag, samen met jou, kan maken naar een betere toekomst is er één!' Nee, zulke openhartige mailtjes stuurt hij niet vaak, lacht Van der Meer. ,,Maar dit is ook een bijzonder ongebruikelijke tijd natuurlijk. Voor velen is dit hartstikke zwaar. Met het verhaal van mijn vader wilde ik laten zien hoe belangrijk onderwijs is. Tussen dinsdagochtend en woensdagochtend zijn 11.214 nieuwe coronagevallen geregis treerd, een dagrecord. Op 30 ok tober meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 11.083 geregistreerde positieve tests. Op dinsdag rapporteerde het RIVM bijna 6700 nieuwe geval len. Dat was lager dan gebruike lijk door een storing in het regi stratiesysteem. In de dagen er voor kwamen er meer dan 8000 gevallen per etmaal bij. Het aantal gemelde sterfgevallen steeg met 77. Op dinsdag waren dat er 86. In de afgelopen zeven dagen zijn iets meer dan 63.000 positieve tests gemeld. Een week eerder waren het er bijna 45.000. Het aantal sterfgevallen steeg in de afgelopen zeven dagen met 409. Besmettingen Geen missen op kerstavond KOPENHAGEN Denemarken in harde lockdown Al ruim 21.000 coronaboetes Ziekenhuis sluit operatiekamers Maar bovenal wilde ik ze hoop bie den. Dat je ook van donkere tijden kan leren en er gewoon goed uit kan komen.'' Van der Meer nodigde zijn studen ten uit om hem te bellen om in ge sprek te gaan over 'whatever'. ,,Zo'n tien a vijftien studenten hebben daarvan gebruikgemaakt. Of ze een zaam waren? Pfoe, dat weet ik niet. Maar net als iedereen missen ze wel het sociale contact. De interactie met mij en met elkaar. Alleen daarom is het goed om mensen ook een-op-een te blijven spreken.'' Ook voor Van der Meer wacht weer een periode waarin hij weinig men- Elke stap die ik vandaag, samen met jou, kan maken naar een betere toekomst is er één sen ziet. ,,Ik zit gewoon weer thuis. Te staren naar m'n beeldscherm en m'n telefoon. Natuurlijk hebben we inmiddels ervaring met online lesge ven, maar het zal nooit een vervan ging worden voor fysieke lessen. Achter een beeldscherm kan ik niet zien hoe de stof landt. In een college zaal zie ik soms glazige oogjes, dan weet ik dat ik wat moet verduidelij ken. Dat soort signalen mis je nu.'' Hij vergelijkt het met het compu terspel Fifa. ,,Met zo'n controller zijn veel mensen bedreven, maar het is maar de vraag of ze kunnen voet ballen. Dat zie je pas op het veld zelf. Zo is het bij ons eigenlijk ook.'' de ene kant was ik teleurgesteld en triest door de boodschap van de minister-president gisteren; ik wilde het liefst alles voor de komende periode afzeggen en onder de dekens kruipen, wach tend op betere tijden... Ik denk ook aan ons, jullie en mijzelf, en aan de uitdaging die voor ons ligt. Ik realiseer me dat het tijd is om uit bed te springen en aan de slag te gaan; elke stap die ik vandaag, samen met jou, kan maken naar een betere toe komst is er één! Vandaag heb ik al mijn afspraken en plannen gecanceld. Niet om lijdzaam te wachten op wat komen gaat, maar om ruimte te hebben om met jou in gesprek te gaan. Als jij dat wil. Tegelijkertijd moest ik voor het eerst in lange tijd ook aan mijn vader denken. Ik herinnerde mij een klein, vaal papiertje dat hij na de Tweede Wereldoorlog van zijn docenten uit het internerings kamp had meegekregen; zijn schooldiploma. Ondanks de moeilijke jaren die de mensen daar meemaakten, waren er docenten die hem als jonge jon gen les gaven waardoor hij bij terugkomst in N ederland door kon leren. Die 'verloren' jaren hebben hem de rest van zijn leven beïnvloed, ten kwade maar zeker ook ten goede. De lessen in het kamp hebben het voor hem mogelijk gemaakt om daarna een leven op te bouwen. donderdag 17 december 2020 GO BILTHOVEN Nieuwe gevallen per dag 11.083. 11.214 10.000 5.000 sept okt dec UTRECHT In de rooms-katho- lieke kerken zijn dit jaar op kerstavond geen publieke vierin gen, zoals de nacht mis. Dat hebben de bisschoppen beslo ten. Wel zijn er kerst vieringen met maxi maal dertig kerkgan gers op eerste en tweede kerstdag. Daarbij geldt een mondkapjesadvies. Er zijn ook geen publieke kerststallen of andere evenementen gepland in de kerken. Denemarken gaat met de kerst in volledige lockdown. Vandaag sluiten winkelcentra. Overige niet-essenti- ele winkels moeten tussen 25 december en 3 januari de deuren dichthouden. DEN HAAG Het aantal corona boetes vanwege over tredingen van de re gionale noodverorde ningen is opgelopen tot 21.409. De meeste boetes worden uitge deeld aan mensen die niet voldoende af stand houden. Daar naast zijn er sinds 1 juni 4736 reizigers in het ov beboet voor het niet dragen van een mondkapje, maakte het Openbaar Ministerie gisteren be kend. GRONINGEN Het Martini Zieken huis in Groningen heeft gisteren nog eens vier operatieka mers gesloten om de druk in de zorg te ver lichten. Eerder sloot het ziekenhuis al vier operatiekamers. Er blijven nog zes opera tiekamers beschik baar. ,,De Covid-zorg wordt verder opge schaald. We willen ons personeel zoveel mogelijk ondersteu nen'', aldus bestuur der Ton Tiebosch. 'Ik wil hoop bieden in donkere tijden' - Uit de mail van Peter van der Meer aan zijn studenten Peter van der Meer, thuis voor zijn laptop: 'Juist nu is persoonlijke aandacht belangrijk'. FOTO MARCO OKHUIZEN Vanochtend werd ik wakker met een dubbel gevoel. Aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7