II Schoondijke smacht naar seniorenwoningen 7 Online feest 2K21 strikt rapper Caza RESTAURANT DE GRAANBEURS KALENDER Al het personeel van restaurant De Graanbeurs in Axel komt voorbij. Eigenaar/kok Nicolette Meesen figureert bijvoor beeld in juli op de kalender. Een ideetje van De Graanbeurs om in magere tijden een extraatje te verdienen. Guido van der Heijden Terneuzen Met 2K21 wil Terneuzen jonge ren een alternatief bieden, nu vanwege corona er bijna niets meer mag. De 2K21 party is een online streaming feest. Vanach ter laptop, iPad of mobiel zijn de artiesten en acts te bekijken die speciaal voor het Terneuzense feest ergens in een studio in Zeeuws-Vlaanderen optreden. ,,We richten ons op de jeugd tus sen de 14 en 20 jaar, de komende dagen krijgen alle jongeren in die leeftijd in Terneuzen alle maal van ons een persoonlijke uitnodiging voor het feest. Dat zijn er vierduizend." ,,Het is lastig dat de scholen nu gesloten zijn", erkent Michelle Witte, die namens de gemeente het feest mede organiseert. ,,We willen graag reuring onder de jeugd en dat is moeilijker nu. Docenten willen wel meewer ken. Aan de andere kant, de jon geren zijn via social media goed te bereiken." Het aantal volgers op het In- stagramaccount 2k21party is in ieder geval in enkele dagen al verdubbeld. Met speciale 2K21- feestpakketten wil Witte nog meer volgers trekken. Daarnaast is er een online ontmoeting te winnen met een van de arties ten. Welke dat wordt, wil de or ganisatie nog niet kwijt. Last minute Witte verwacht dat veel jonge ren nog op het laatst aanhaken. ,,Voor de jeugd moet het actueel zijn. Oud en nieuw is nog ver weg voor hun gevoel. Ik denk dat er last minute nog veel bij gaan komen." gewerkt wordt. ,,De bezorging loopt heel goed en daar hebben we het heel druk mee", zegt Meesen opgelucht. ,,Enorm veel bestellin gen bezorgen, tapasplanken ma ken en natuurlijk straks de kerst. Gelukkig kunnen we iedereen aan het werk houden We zijn er druk mee. Gelukkig kunnen we iedereen aan het werk houden. De marge op de bestellin gen is alleen niet erg groot dus wat extra inkomsten kunnen we goed gebruiken." Het idee om een kalender te ma ken werd warm ontvangen. ,,Ie- dereen reageerde even enthou siast, fotografe Linda van Heese en vormgeefster Erika de Gucht wa ren er meteen voor in, net als de drukker. En hij loopt goed", zegt Nicolette tevreden. „Klanten die eten komen halen nemen ook nog een kalender mee, soms meerdere, voor mensen die er ook van ge hoord hebben. Tien euro, kost hij, dat valt wel mee toch? Het is ook best een bijzondere kalender ge worden met leuke, grappige, soms licht erotische foto's. Ze hebben allemaal wel iets met het seizoen te maken en met eten natuurlijk. Op een of andere manier." We zaten een paar maanden geleden samen met het personeel te over leggen wat we nog meer konden doen om de co- ronatijd door te komen", zegt Ni- colette Meesen. ,,We willen toch het hele team behouden. Na wat glaasjes wijn rolde er ineens het idee uit om een kalender te ma ken." Het is voor De Graanbeurs, net als voor iedereen, een bijzonder jaar geweest. ,,Een jaar dat nie mand snel zal vergeten", schrijven de eigenaren Niels en Nicolette Meesen in de kalender. Op de bij behorende foto zijn beiden met de ruggen aan elkaar vastgebonden. ,,Voor ons persoonlijk voelde het alsof we aan banden waren gelegd. We bruisten van de ideeën om onze gasten te verwennen maar konden geen kant op. Om dit vreemde jaar met een twist af te sluiten, hebben we met ons hele team een unieke kalender samen gesteld. Met een dikke knipoog, maar met een serieuze onder toon." ,,In oktober vorig jaar waren we klaar met de vernieuwde inrich ting. Een hoop werk geweest, en toen kwam corona. In maart zijn we een tijd dicht geweest, daarna hebben we in de zomer twee maanden kunnen draaien en nu dus ook weer dicht. En wie weet voor hoe lang nog?" Niet dat ze bij De Graanbeurs, ondanks de coronacrisis op de handen hoeven te zitten. De tafels en stoelen zijn weliswaar leeg, het betekent niet dat er in de zaak niet Dorpsraadvoorzitter Lau Oosthoek zag er een tijdje geleden weer een vertrekken. Een echte Schoondijke- naar die veel voor het dorp heeft ge daan, trok naar Breskens. Daar stond tenminste een geschikt huis. De dorpsraad hoopt dat ouderen in de toekomst gewoon in Schoon- dijke kunnen blijven wonen en gaat daarom op onderzoek uit. Een werkgroep wil weten wat de mogelijkheden voor huisvesting zijn, hoeveel ouderen op zoek zijn naar een huis en of ze liever in een bejaardenwoning of een levens- loopbestendig appartement wo nen. ,,Zo'n onderzoek hebben we al vaker gedaan", vertelt Oosthoek. ,,Toen bleek een tiental wel inte resse te hebben in een seniorenwo ning. Omdat er in Schoondijke wei nig wordt gebouwd, zal dat aantal vast opgelopen zijn." De werkgroep hoopt begin volgend jaar de be hoefte te kunnen staven met cijfers en zal de bevindingen overhandi gen aan de gemeente Sluis. Oosthoek stoort zich wel eens aan het bouwbeleid van de ge meente. ,,Ze willen niet bouwen in kleine kernen, omdat we in een krimpgebied leven. Maar kijk naar Breskens, daar kan het ook, met de appartementen van Pharos en die ze in de Mercuriusstraat willen bouwen. Ook IJzendijke breidt uit. Als er behoefte aan woningen is, moet er gebouwd worden." Huisvesting voor ouderen is uit eindelijk goed voor het hele dorp, denkt de voorzitter. ,,Want dan krijg je een normale doorstroming. In Schoondijke woont veel j ongelui. Je staat versteld als je al die kinder wagens ziet. Maar de mogelijkhe den om door te stromen naar een twee-onder-een-kap of een vrij staand huis zijn voor jongeren be- Dorpsraadvoorzitter Lau Oosthoek. arch ieffoto boaz timermans perkt. Daar wonen vaak ouderen. Als die hun tuin te groot vinden, of om een andere reden binnen Schoondijke willen verhuizen, kan dat vaak niet. Als er meer senioren woningen komen, is dat goed voor alle inwoners." Ruimte is er genoeg, meent de dorpsraad. Zoals het oude school gebouw, dat sinds de verhuizing naar het multifunctioneel centrum (mfc) aan de Prinses Irenestraat leegstaat. ,,Die grond is nu van de gemeente, ligt vlakbij het mfc en het dorpscentrum. Dat zou een mooie locatie voor woningen zijn. En er is nog meer bouwgrond vrij. Als we onze supermarkt, slagerij en restaurants willen behouden, dan moeten we Schoondijke toekomst- bestendig maken." donderdag 17 december 2020 Langzaam maar zeker groeit de naam van 2K21, het online feest dat Terneuzen haar jon geren aanbiedt. Gisteren werd de vierde act bekendge maakt. De Amsterdamse rap per Caza zal ook van de partij zijn. Eerder maakte 2K21 al de namen dj Ninety Two, dj T-GO en rapper Bilal Wahib bekend. 'Met een dikke knipoog, maar ook een serieuze ondertoon' De kalender begint met al het personeel van De Graan- beurs in ja nuari. foto linda VAN HEESE - Nicolette Meesen, De Graanbeurs Guido van der Heijden Axel Senioren in Schoondijke hebben de grootst mogelijke moeite om in hun dorp te blijven wonen. Er zijn maar weinig ouderenwonin gen voorradig en daardoor trek ken ze naar omliggende plaat sen als Groede en Breskens. Dat signaleert de dorpsraad, die wil dat ook in Schoondijke senio renwoningen gebouwd worden. Bob Maes Schoondijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54