O) CD O Zeeuwse liefhebbers kijken terug op Formule 1-seizoen ZEELAND 15 Steven Donze, Jacco Nelen en Guillermo van Pamelen zijn het er helemaal over eens: als Max Verstappen wereldkampioen wil worden, moet het beter bij zijn ploeg of moet hij verkassen. Fusie NK Plan B Een vreemd Formule 1-seizoen liep afgelopen weekend op z'n eind. De Zeeuwse liefhebbers Steven Donze, Jacco Nelen en Guillermo van Pame len blikken terug op een jaargang waarin het grote racecircus tóch niet naar Nederland kwam, Lewis Hamil ton de titel pakte en Max Verstappen zich ook weer liet gelden. Wat vond je van het afgelopen seizoen? Steven Donze uit Terneuzen: Het sei zoen begon natuurlijk met de enorme tegenvaller dat de GP van Australië niet door kon gaan, gevolgd door on der meer de afgelasting van de GP van Zandvoort. Toch is het nog een heel mooi seizoen geweest. Noodgedwon gen kwamen er nieuwe circuits op de planning en dat was achteraf een ze gen. Coureurs konden niet meer blin delings het circuit afleggen, wat veel extra spanning met zich meebracht. Het enige circuit dat ik, naast Zand voort, echt miste was dat van Brazilië. Jacco Nelen uit Vlissingen: Alles bij elkaar vond ik het echt een heel bij zonder seizoen. We hebben ontzet tend veel mooie races gezien, met vaak onvoorspelbare aflopen. Op de top drie van het klassement na kon het iedere race alle kanten op gaan ei genlijk. Er waren nieuwe circuits en ook werden 'bestaande' circuits nu soms in een ander jaargetijde gereden. De weersomstandigheden waren dan soms totaal anders, wat erg veel spek takel met zich meebracht. zoen altijd beter is dan zijn teamgeno ten. Qua auto begint hij ieder jaar weer met een achterstand op Merce des. Tegen de tijd dat Red Bull in de buurt komt, is het seizoen altijd net klaar. Bij Red Bull krijgen ze het helaas niet voor elkaar een heel seizoen constant te zijn Jacco Nelen: Op zich vond ik het ei genlijk een teleurstellend jaar. Hij is nooit in de buurt geweest van de WK- Hamilton valt niet te tornen, maar ze ker in de middenmoot en subtop was het iedere keer weer genieten. Alleen jammer natuurlijk dat de race in Ne derland niet doorging. Ik was toch wel erg benieuwd hoe het er in Zandvoort aan toe zou gaan. Hoe deed Max Verstappen het dit jaar? Steven Donze: Ik denk dat hij het maximale eruit gehaald heeft. Zijn auto is nu eenmaal minder dan die van de Mercedes-rijders. Ik blijf het echt een geweldige coureur vinden, wellicht de beste van allemaal. Het zegt ook genoeg dat hij over een sei- titel, al kon hij daar zelf weinig aan doen. Dat hij vijf keer door verschil lende oorzaken is uitgevallen, is ont zettend jammer. Ook volgend seizoen verwacht ik geen WK-titel, omdat zijn auto het nog steeds gaat afleggen tegen die van Mercedes. Dat hij vorige week de pole position in Abu Dhabi haalde, is wat mij betreft zijn beste prestatie van het jaar. Echt heel knap. Guillermo van Pamelen: Als Max nou eens niet vijf keer was uitgevallen... Al doorrekenend, was hij dan sowieso tweede geworden en was het mis schien nog spannend geweest voor de eerste plek. Maar ja, als telt niet in de sport. Ik vond hem in ieder geval erg sterk rijden en heb hem geen grote fouten zien maken. Bij Red Buil krij gen ze het echter helaas nog niet voor elkaar om een heel seizoen constant te zijn met de auto's. Een goed seizoen dus, maar met wat te weinig geluk. En Hamilton? wat vind je van hem? Steven Donze: Het is absoluut een erg goede coureur, maar ik ben zeker geen fan van hem. Ik ben ervan overtuigd dat Max sowieso een betere coureur is. Wat Hamilton goed kan, is het mana gen van zijn banden tijdens een race. Daarnaast is hij bijna iedere keer in staat om tijdens kwalificaties het maximale uit de auto te halen, zodat hij bijna altijd op pole position start. Qua persoon vind ik hem niet aange naam. Zijn uitstraling is arrogant en iedereen moet vooral maar achter hem aan lopen. Jacco Nelen: Hij is zonder twijfel een van de beste coureurs die er zijn. An ders word je natuurlijk niet zeven keer wereldkampioen, hè? Toch denk ik dat wanneer je Verstappen in een Mercedes zet, ze op zijn minst ge waagd aan elkaar zijn. Dat zag je wel twee races geleden, toen Hamilton een keer niet meedeed. Zijn vervan ger, normaal echt geen wereldtopper, reed lange tijd vrij moeiteloos voor aan in de race. Wat mij stoort aan Ha milton is dat hij de sport te nadrukke lijk gebruikt als uithangbord voor za ken die hij belangrijk vindt, zoals mode en politiek. Guillermo van Pamelen: Ik erger me niet zo snel, maar kan snappen waarom mensen zich aan hem storen. Hij trekt een bepaalde aandacht naar zich toe, die niet altijd positief is. Toch is hij wat racen betreft een fenomeen. Heel constant qua prestaties en men taal ijzersterk. Ja, hij rijdt in de beste auto, maar dan moet je het toch maar laten zien, hè. Als je hem vergelijkt met zijn teamgenoot Bottas, is het verschil echt enorm. Dat vind ik een belangrijke graadmeter. donderdag 17 december 2020 GO 21 De fusie tussen voetbalvereni gingen Hoede- kenskerke en Kwadendamme is officieel. Bij beide clubs hebben de leden unaniem voor eenwor ding gestemd. Ze gaan spelen onder de naam HKW'21. Kijk voor meer op pzc.nl/sport. 6-4B-2 Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove is doorgedrongen tot de tweede ronde van het Nederlands kampioen schap indoor in Amstelveen. De Zierikzeese versloeg Jas mijn Grimbrere met 6-4 6-2. 2 Voetbalbond KNVB heeft nog twee op ties over van het zoge naamde Plan B: de competities splitsen of al leen de eerste seizoenshelft uitspelen. Na 12 januari komt er meer duidelijk heid. Max Verstappen afgelopen zondag tijdens de laatste Grand Prix, in Abu Dhabi. foto bsr agency Bas Dingenouts Vlissingen Guillermo van Pamelen uit Middel burg: Wat een hectisch seizoen was dit, zeg. Wat een leuk seizoen vooral ook! Iedere race was er wel iets span nends. Als er ook maar iets misging in de kop van het klassement, lag de hele wedstrijd gelijk open. Natuurlijk, aan - Guillermo van Pamelen Vlnr: Steven Donze, Jacco Nelen en Guillermo van Pamelen Max was goea, maar zijn auto moet nog een stuk t o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43