Oliver Stone: <0 Zwijmelen op z'n Amerikaans 12 In zijn autobiografie Chasing the Light spaart Oliver Stone, regisseur van films als Platoon, JFK en Born on the Fourth of July, zichzelf niet. Zijn verstoorde verhouding met zijn vader, zijn vlucht als infanterist naar de oorlog in Vietnam en zijn verslavingen aan diverse drugs komen allemaal aan bod in zijn openhartige boek. Top 5 in de bioscoop 2 (1) Monster Hunter 119.613 4 (3) Honest Thief 110.724 5 (-) Cats Dogs 91.466 Nu op internet The Prom Mank La Vita davanti a sé FILMNIEUWS Reynolds blijft bij Netflix Speelfilm over de groep Heart Nederland heeft een traditie in het maken van sinterklaasfilms. De Kerstman komt er in de Nederlandse bioscopen bekaaid vanaf. Echte kerstfilms, en het (valse) sentiment, komen uit Hollywood. De Familie Claus, nu te zien op Net flix, is een poging van Nederlands- Vlaamse origine om de Amerikanen te imiteren. De makers hebben goed gekeken naar wat Hollywood op dient: nepsneeuw, een herkenbare huiselijke situatie (die niet meer lek ker functioneert) en een overwerkte Kerstman. De laatste wordt door Jan Decleir gespeeld. De Vlaamse acteerreus speelt een kwetsbare man die moeite heeft met zijn werk als gulle gever. In zijn winkel komt hij in contact met een Nederlandse tiener uit een ver scheurd gezin dat sinds kort in Vlaanderen is komen wonen. De moeder (Bracha van Doesburgh) is gescheiden, en kan best wel eens een nieuwe geliefde tegen het lijf lopen. Dan is er nog oma (Renée Souten- dijk) die in Nederland snakt naar contact met haar kleinkinderen. Alles is dus aanwezig voor een heerlijke zwijmelfilm. De makers schieten uit hun slof met het kerstge voel. Helaas is niet alles gelukt. Be paalde rollen zijn te dik aangezet en het suikerzoet wordt met kolen scheppen opgediend. Het is domweg te Amerikaans. Het Nederlands- Vlaamse sausje is veel te dun. - AZ. De Familie Claus ommige perspromo tors krijgen nog wel eens een panische blik in de ogen als de naam valt van Oliver Stone, 74 jaar inmid dels. De Ameri kaanse regisseur heeft de reputatie om zich, om het zacht uit te drukken, heel nukkig op te stellen als hij aan zijn publicitaire verplichtingen moet voldoen. Zo verbleef hij midden jaren 90 in Amsterdam om daar zijn omstreden geweldfilm Natural Born Killers (NBK) te promoten. De toenmalige persdame van het lokale kantoor van Warner Bros. schrikt nu nog wel eens gillend wakker met nachtmerries van dat bezoek. Stone was duidelijk onder invloed van cocaïne, schof feerde de vertegenwoordigers van zijn filmmaatschappij en gedroeg zich tijdens een aantal interviews soms heel merkwaardig. Zo gaf ik hem voor het interview begon een boekje van zijn Neder- donderdag 17 december 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Bon Bini 569.923 3 (2) The Whitches 113.269 Omdat de bioscopen voorlopig weer gesloten zijn, bestaan de film tips deze week uit titels die op in ternet bekeken kunnen worden. Een greep uit het aanbod MUSICAL Meryl Streep en Nicole Kidman spe len in deze musical uitgerangeerde musicalsterren die van Broadway naar Indiana afreizen om zich daar te mengen in een schoolconflict over een lesbisch meisje dat niet wordt toegelaten tot Prom Night, omdat zij haar vriendin wil meenemen. Te zien op Netflix DRAMA Wie schreef het meesterwerk Citizen KaneWas het Orson Welles of toch zijn scenarist Herman J. Mankiewicz die aanvankelijk op de achtergrond was geraakt? Over de wording van dit conflict gaat Mank, een film over de kleurrijke Mankiewicz, een geniaal schrijver, maar zwaar aan de drank. Van deze figuur maakte Gary Oldman een prachtige vertolking. Te zien op Netflix DRAMA Sophia Loren is na tien jaar weer te zien in een volwaardige speelfilm. Onder de regie van haar zoon speelt zij een overlevende van een concen tratiekamp die zich in een Zuid-Itali aans stadje ontfermt over kansarme kinderen. Alle vorige grote rollen van La Loren schemeren door in deze aangrijpende film. Te zien op Netflix STREAMING Acteur Ryan Reynolds gaat weer in zee met Netflix. Na de films 6 Under ground en Red Notice maakt hij nu ook de film The Adam Pro jectvoor de streaming- dienst. In de tijdreisfilm van Free Guy-regis- seur Shawn Levy zijn er ook- rollen voor Zoë Saldana, Jenni fer Garner en Mark Ruffalo. MUZIEKFILM Na Queen, Elton John en David Bowie krijgt ook de Amerikaanse rockband Heart een biopic. Heart is ge vormd in de jaren 70 en werd bekend met nummers zoals Magic Man en Barra cuda. Volgens zangeres Ann Wilson maakt Amazon Studios de film. Het wordt het regie debuut van Car rie Brownstein. KERSTFILM Regie: Matthias Temmermans. Hoofdrollen: Jan Decleir, Bracha van Doesburgh en Renée Soutendijk. Te zien op Netflix Jan Decleir ziet het als Vlaamse Kerstman niet meer zitten in zijn werk. FOTO NETFLIX regisseur met een kort lont e Ab Zagt E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40