Veilig oversteken in Oost-Souburg ligt vooral bij scholen en ouders Reparatie melden kan straks via site l'Escaut 7 GIFTEN VOOR VOEDSELBANK VAN MONDKAPJES TOT ZAKKEN UIEN De voedselbank wordt in deze tijd niet vergeten. Van mondkapjes tot grote zakken uien worden geschonken om door te geven. De Voedselbank Wal cheren kan mooie mondkapjes uitdelen aan de cliënten die dan hun wekelijkse pakket afhalen. Dankzij een gift van het Westkapelse museum Het Polderhuis beschikt het nu over tweehonderd kapjes die door zes vrijwilligers uit Westkapelle zijn gemaakt. Het gaat om mondkapjes in de mooiste uitvoeringen. Van dieren- en tattooprints tot en met Zeeuws schortenbont. Ivo van Beekhuizen kwam giste ren speciaal vanuit Westkapelle naar Middelburg om ze af te geven. Cliënten van de voedselbank hou den op die manier wat geld over dat ze aan andere nuttige zaken kunnen besteden, zo zei hij. Voor zitter Emmy de Kraker van de voedselbank beaamde dat dat in derdaad heel belangrijk is. ,,Want veel van onze cliënten moeten rondkomen van vijftig euro in de week. Die hebben het geld niet om zelf mondkapjes te kopen." Enthousiast De vrijwilligers van Het Polder huis waren, aldus Ivo van Beek huizen, direct enthousiast toen er werd voorgesteld om ook kapjes te maken voor de voedselbank. ,,Ze maken ze normaal voor de ver koop bij ons. Zeker in de eerste tijd van de coronacrisis verkochten we er heel veel." We kunnen ze vrijdag verrassen met een pakketje kaasblokjes De voedselbank krijgt de laatste tijd veel van andere bedrijven en instellingen, vertelde Emmy de Kraker. ,,Pas was er nog een bedrijf dat langskwam met een grote cheque. In plaats van een kerst pakket voor de werknemers had- den ze besloten om geld aan ons te geven." En ze wees naar een aantal vrijwilligers die in de loods van de voedselbank kaas in blokjes aan het snijden waren. „Gekregen van Kaasboerderij Schellach, om uit te delen aan de cliënten. We kunnen ze vrijdag verrassen met een pak ketje kaasblokjes." Ook staat er momenteel veel fruit te wachten op de cliënten. ,,Gekregen van een school", zegt De Kraker. ,,Daar krijgen de leer lingen elke dag een fruitontbijt. Maar de scholen zijn dicht zodat er momenteel niemand is om het op te eten. Dus kregen we een tele foontje of we het kunnen gebrui- ken. Natuurlijk kunnen we dat." De Voedselbank Walcheren be dient zo'n 220 cliënten. Dat aantal is al een tijd stabiel. ,,Maar we ver wachten dat door deze lockdown er straks wel nieuwe mensen bij ons aankloppen voor hulp", vreest De Kraker. Kersensap Vandaag krijgt de voedselbank een heel groot pakket houdbare pro ducten dat is ingezameld door leerlingen, ouders en medewer kers van het Scheldemond College in Vlissingen. Met de feestdagen in het vooruitzicht wil de school het liefst zo veel mogelijk mensen toch een beetje een positief gevoel geven. En dat gaat zeker lukken met de grote aantallen die zijn op gehaald. Directeur Scheldemond College Eugène Fagg: ,,De ont vangsthal van de school lijkt op dit moment wel een supermarkt. Elke dag zag ik leerlingen en collega's met tassen vol producten de tafels verder vullen. Gisterochtend kwa men daar nog driehonderd zakken uien, tweehonderd flessen kersen sap en evenzoveel afbakbroodjes bij van bedrijven als Uienhandel MSP, Landwinkel Elenbaas en Jumbo. Het is mooi om te zien dat iedereen, die het kan, zijn steentje bijdraagt." Alle basisscholieren moeten na de kerstvakantie naar Souburg-Noord, omdat er voor Tweemaster-Kame leon en Burcht Rietheim tijdelijke scholen zijn ingericht aan de Roer straat en de Dongestraat. In de an derhalf tot twee jaar die het duurt voor de nieuwe scholen aan de Jan de Priesterstraat en de Van Vis- vlietstraat zijn gebouwd, moet een groot deel van de schoolbevolking de drukke Burgemeester Stemer- dinglaan oversteken. Hoewel de ge meente de verantwoordelijkheid grotendeels bij scholen en ouders legt, dringt de Partij Souburg-Ritt- hem aan op veilige oversteekplaat sen voor 'de honderden scholieren die de oversteek gaan maken'. B en W erkennen medeverant woordelijk te zijn voor veilig over steken. Het college is bereid om op enkele plaatsen langs de Stemer- dinglaan ruimte te creëren waar voetgangers en fietsers zich kun nen verzamelen tot ze veilig kun- nen oversteken. Mocht begeleiding (door verkeersregelaars) of instruc tie van scholieren nodig zijn, dan zijn scholen en ouders aan zet. In overleg met die partijen wil het college helpen eventuele ver keersknelpunten aan te pakken. De te nemen maatregelen worden tij dig gecommuniceerd, zodat scho lieren, ouders, omwonenden en willekeurige verkeersdeelnemers op de hoogte zijn van veranderende verkeerssituaties, zegde wethouder Sem Stroosnijder gisteravond tij dens de raadvergadering toe. Het was de bedoeling ouders deze week op de hoogte te brengen, maar door de sluiting van de scholen is dat niet gelukt. Een noodzakelijke reparatie in huis melden en meteen inplan nen, de huur betalen of opzeggen. Voor huurders van Woonservice l'Escaut in Vlissingen binnenkort een fluitje van een cent. Sinds deze week is de nieuwe site van de Vlissingse corporatie in de lucht. Op die site is ook het klantportaal 'Mijn l'escaut' te vin den. Via een activatiecode kunnen bewoners inloggen en op elk mo ment dat het hen uitkomt gege vens inzien, contactgegevens wij zigen of noodzakelijke reparaties melden. Huurders in Oost-Sou- burg en de Vlissingse wijk Paa- uwenburg krijgen nog dit jaar een code, de overige huurders komen in de eerste maanden van volgend jaar aan de beurt. Woonservice l'Escaut consta teerde al eerder dat de een nieuwe website en een gebruiksvriende lijker klantenportaal hard nodig waren. ,,De vorige site was verou derd, we hadden behoefte aan een makkelijk te onderhouden, klant vriendelijke site waar klanten en medewerkers snel informatie op kunnen vinden, die op tijd bin nenkomt, volledig is en in begrij pelijke taal is te vinden", laat direc teur-bestuurder Jan Leo van Deemter weten. donderdag 17 december 2020 WA Iedereen die kan, draagt steentje bij Emile Calon Westkapelle - Emmy de Kraker, voorzitter Voedselbank Walcheren Opstelplaatsen voor overste kende fietsers en voetgangers op verschillende plekken langs de Burgemeester Stemer- dinglaan moeten eraan bijdra gen dat alle scholieren in Oost Souburg na nieuwjaar veilig kun nen oversteken. René Hoonhorst Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen Ivo van Beekhuizen van Het Polderhuis geeft mondkapjes aan Emmy de Kraker van de voedselbank. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35