Kattendijkse kookdames verzamelen recepten in boek Voormalige kantoor VVV wordt verbouwd tot drie woningen 6 Plannen voor station Middelburg voorlopig in de wacht Wat er met het station gaat gebeu ren, is namelijk nog helemaal niet bekend. De oude plannen zijn wel weggegooid maar nog niet vervan gen door nieuwe. Eigenlijk is het ook veel te vroeg om nu al aan te kondigen dat er gewerkt gaat wor den, zegt Leblanc, woordvoerder van de Regio Zuid. ,,Maar ja, we moeten de komende dagen graven voor verder onderzoek naar de fun deringen, dus de mensen zien toch dat we bezig zijn. Daarom geven we nu alvast een beetje uitleg." De NS had niet verwacht dat er iets mis zou zijn met de funderin gen. Het was uit zorgvuldigheid dat die toch bekeken zijn en dat bleek maar goed ook. ,,Over een jaar of tien zouden we die sowieso moeten vervangen, dus het heeft geen zin om dan nu al te gaan verbouwen", legt Leblanc uit. ,,Dan kunnen we beter alles in één keer doen." En met 'alles' bedoelt hij ook de perrons en de perronoverkappin gen, waar ProRail over gaat, en het stationsplein, waar de gemeente verantwoordelijk voor is. ,,Dat is nu wel het voordeel: we kunnen nu één plan maken voor het totaal. Dan hebben de reizigers er straks ook het minst last van." Wanneer 'straks' is, valt evenmin te voorspellen. Het nieuwe plan moet na de zomer klaar zijn. Daarna moet een aannemer gevonden wor den en dan volgt de uitvoering. Dat wordt dus wel 2022, bevestigt Le- blanc. Dat reizigers uiteindelijk last gaan krijgen van de werkzaamhe- De komende tijd zullen reizigers merken dat er aan de funderingen wordt gewerkt den, is duidelijk. Leblanc: ,,De kap pen van de perrons worden aange- pakt. En de perrons worden opge hoogd, zodat er een gelijkvloerse in stap naar de trein ontstaat. De kans is heel groot dat tijdens het werk aan de perrons, de treinen niet kun nen rijden en we vervangend ver voer moeten inzetten." Stationsgebouw Het monumentale stationsgebouw zelf is heel dringend een renovatie toe. Dak, muren, kozijnen, alles moet worden aangepakt. ,,Maar dat kan vaak zonder al te veel hinder voor de reizigers. Het treinvervoer kan dan wel doorgaan", verwacht hij. En nee, benadrukt Leblanc: ,,Het woord sloop is echt niet geval len. We gaan het in de oude staat te rugbrengen. Maar wat we daarvoor moeten doen, en wanneer, en wat dat gaat kosten, moet nog blijken." De komende tijd zullen reizigers merken dat er aan de funderingen wordt gewerkt. Ter geruststelling merkt Leblanc nog op dat het vooral gaat om onderhoud. ,,Er is geen acuut probleem." Het boek mag worden gezien als een jubileumuitgave, want Kadoze (een afkorting van Kattendijke doet het zelf) bestaat vijf jaar. De door inwoners opgerichte zorgco- öperatie heeft als doel het bevor deren van de leefbaarheid en soci ale cohesie en het verminderen van eenzaamheid. "Niet iedereen die zorgbehoevend is, heeft een grote kring om op terug te vallen", zegt voorzitter Yoka Heijstek. De activiteiten zijn een belang rijke pijler van Kadoze. ,,Eten en drinken zijn wel de toppers, hoor'', zegt Heijstek lachend. Voor de maaltijden is de kookgroep ver antwoordelijk, een enthousiaste groep vrouwen uit Kattendijke. ,,In het begin schakelden we meestal een cateraar in'', vertelt Li- sanne van der Wiel. ,,Tot we het door omstandigheden eens zelf moesten doen. Dat beviel zo goed dat we niet meer zijn gestopt.'' Soms komen wel dertig dorps genoten naar 't Katshuis voor een maaltijd en gezelligheid. ,,Het leuke is dat je soms naast iemand zit die je nog helemaal niet goed kent'', zegt secretaris Hellen Sla ger. Dat beaamt Heijstek. ,,Heel wat inwoners wonen buitenaf. Ze ker nu er nog maar weinig voorzie ningen zijn, is voor hen de nood zaak om naar het dorp te komen niet meer zo groot.'' Van alle ge- rechten die afgelopen jaren zijn bedacht door de kookgroep, staan er nu 128 in het boek. Kadoze biedt ook praktische hulp en heeft een lief leed- groep. Die is dit jaar, tijdens de co ronacrisis, regelmatig op pad ge weest. ,,We zijn ook net iets vaker bij de leden langsgegaan met iets lekkers, zoals koffie, honing en banketstaaf'', zegt Slager. ,,Na de jaarwisseling maken we soep voor al onze leden.'' Voorzitter Bram Marcusse van de Dorpsraad is blij verrast als hij hoort van dat plan. ,,Zulke wonin gen hebben we in Zoutelande no dig." Hij vertelt dat onlangs twee soortgelijke woningen te koop wer den aangeboden. ,,Daar was toen echt veel belangstelling voor." Dat bleek volgens hem ook tij dens de laatste vergadering over de toekomst van het dorp. ,,Hoewel dat een online-bijeenkomst was, waar niet heel veel mensen aan konden deelnemen, bleek toen wel dat velen de mogelijkheid willen hebben om op het dorp te blijven wonen. Zulke woningen dragen daartoe bij." Hij wijst er ook op dat die drie nieuwe woningen op een ideale plek komen. ,,Zowat midden in het centrum." Het voormalige kantoor staat leeg omdat de VVV per 1 januari wordt opgeheven. De gemeente Veere en de ondernemers van Zoutelande willen wel dat er in hun dorp iets komt waar toeristen en recreanten informatie kunnen krijgen en te woord worden gestaan. Want daar is volgens voorzitter Kees Bierens Dorpsraad Zoutelande blij verrast met plan ook in de tijd van online-commu- nicatie nog steeds behoefte aan. Ze zijn op zoek naar een andere loca tie. Omgevingsvergunning Het pand kan voorlopig echter nog niet worden verbouwd. Het be stemmingsplan moet worden ver anderd of het kan geregeld worden via een omgevingsvergunning. Het college wacht af tot de ondernemer met meer details komt en beslist dan wat er moet gebeuren. donderdag 17 december 2020 WA NS stuit op slechte fundering Alle plannen om van het verval len monumentale station van Middelburg weer iets moois te maken, konden de prullenbak in. De fundering blijkt zo slecht te zijn dat die eerst moet worden aangepakt, zegt NS-woordvoer- der Arno Leblanc. „Wanneer de reizigers er wat van gaan mer ken? Geen idee." Maurits Sep Middelburg Voorbereidende werkzaamheden voor de sonderingen die gedaan gaan worden op het station van Middelburg. foto dirk jan gjeltema -Arno Leblanc, woordvoerder NS Tientallen heerlijke maaltijden zijn de afgelopen vier jaar klaargemaakt in dorpshuis 't Katshuis in Kattendijke. 'Daar moeten we iets mee doen', dachten ze bij zorgcoöperatie Kadoze. Nu ligt er een dik kook boek met liefst 128 recepten. Rob Paardekam Kattendijke Kadoze Loes Verlaan, Hellen Slager, Laura de Regt en Lisanne van der Wiel (vlnr) van Kadoze, met het kookboek. foto marcelle davidse Het voormalig VVV-kantoor in Zoutelande wordt op termijn verbouwd tot drie levensloopbe- stendige woningen voor perma nente bewoning. Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere kan zich vinden in een plan van een ondernemer en ziet het als een bijdrage aan de leefbaar heid van het dorp. Emile Calon Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34