S? Klaag niet, doe het zelf Ouderen opgelicht door truc met 'spoofing' Kerstmenu Drie mannen opgepakt wegens drugshandel 2 Nu niet-essentiële winkels de deuren dicht moeten houden, snellen winkeliers zelf naar de klant. Massaal zijn middenstanders begonnen met bezorging aan huis. Je moet wel." LOCKDOWN ALTERNATIEVEN Commentaar Regeren is vooruitzien. Dat is niet gelukt bij de invoering van de harde lockdown. Het setje algemene regels voor het beperken van de detailhandel tot de eerste levens behoeften was niet genoeg. Daarom wisten sommige winke liers na de toespraak van premier Rutte op maandagavond echt niet waar zij aan toe waren. Anderen hielden zich van de domme of probeerden een sluiproute om toch iets te verkopen. Neem het hen eens kwalijk. In elk geval moest het kabinet het beleid gisteren alsnog aanscherpen. Dit is niet alleen moeilijk voor de winkeliers. Hun publiek begrijpt er ook weinig van. Lokale en regionale overheden fronsen de wenkbrauwen over het broddelwerk van de regering. Want de handhavers zit ten met de brokken. Niet voor het eerst. Dit kabinet vergeet te vaak zijn bestuurlijk huiswerk af te maken voordat het met een besluit komt. Veel Nederlanders zeuren graag over het beleid. In deze coronatijd is het een nationale sport. Dat is niet erg. Daar moet een regering tegen kunnen. Maar een overheid die voortdurend schuttert bij de uitvoering, verliest haar geloofwaardigheid. Dat kunnen we nu echt niet hebben. Overigens kun je ook heel anders naar deze kwestie kijken. Vanuit de verantwoordelijkheid van elke burger. Als iedereen voorlopig alleen de eerste levensbehoeften aanschaft, dan kunnen alle winkels open blijven. Klagen over de regering is een beetje zielig als je niets doet om het zelf op te lossen. Broddelwerk van het kabinet doet niets af aan de eigen verantwoordelijkheid van de burger duizend euro van hun rekening gehaald. De politie onderzoekt of er camerabeelden van de transac ties zijn gemaakt, mogelijk kan op die manier een dader achterhaald worden. Vorige week was een 67-jarige mevrouw in Kamperland zo slim om haar pas niet af te geven op het moment dat de 'bankmedewerker' bij haar aan de deur stond. De slachtoffers werden gebeld door hun 'bank' omdat er fraude was gepleegd op hun rekening. Ze moesten daarom hun pinpas inle veren om te laten vernietigen. Als stukje service zou iemand van de bank de pas ophalen. Op het mo ment dat de slachtoffers nog met hun 'bank' aan de telefoon waren, stond er al iemand aan de deur. In een mum van tijd werd daarna ALMANAK In de lockdown ontspruit een ongekende creativiteit. Online circuleren talloze alternatieve kerstmenu's. Als voorgerecht komt 'Niet veel soeps' vaak voorbij. Het hoofd gerecht bestaat uit 'In de pu ree', 'Doofpotje van Rutte' met 'Zelfgedopte boontjes' en 'Ge- De slachtoffers werden gebeld door hun 'bank' omdat er fraude was gepleegd In Wissenkerke werd de pas door een 79-jarige mevrouw wel afgegeven aan de deur, maar zij blokkeerde hem direct daarna. bakken Peren'. Voor het dessert kan de lekkerbek kiezen uit 'Tegenslagroomtaart' of 'Haagse Bluf. Wie er dan nog zijn buik niet vol van heeft, kan het lock- down kerstdiner afsluiten met een speciaal drankje: 'Hugo's water bij de wijn'. Laat je boeken bezorgen Documentaire Danny Vera VLISSINGEN Voetganger gewond bij aanrijding De politie viel gisterochtend vroeg een huis in de Dijkstraat in Terneu- zen binnen. Er werd 210 gram co caïne, 30 gram versnijdingsmiddel, 30 gram hennep, 34 tabletten oxyco- don en een geldbedrag van enkele honderden euro's aangetroffen. De bewoner en een 27-jarige inwoner van Terneuzen zijn aangehouden. De cocaïne alleen heeft al een straat waarde van rond de 10.000 euro. De politie is een onderzoek gestart vanwege veel meldingen van drugs overlast en het vermoeden van han del in drugs. Op het moment dat agenten de woning binnenvielen, waren de twee mannen aanwezig. Zij zijn in een politiecel opgesloten en verhoord. Op 8 december hielden agenten ook al een verdachte van drugshandel aan in Terneuzen, in de Erasmus- straat. Deze aangehouden verdachte (35 jaar, onbekende woonplaats) had op dat moment 30 gram cocaïne, 30 gram heroïne en 40 gram versnij dingsmiddel bij zich. Deze man is ook overgebracht naar een politiecel. Hij zit nog altijd vast. Op diezelfde dag werd door de poli tie ook een doorzoeking gedaan in een woning aan de Simon Stevinhof in Terneuzen. Hier werd een geldbe drag van enkele honderden euro's in beslag genomen. ,,De dagen voor kerst zijn altijd piektijden voor ons", zegt Sjoerd Barends, mede-eigenaar van Inter- sport in Goes. Hardloopschoenen en tennisrackets zijn de hardlopers in het assortiment. Schoenen ko pen mensen om na de overvloedige kerstmaaltijden het overtollige buikvet eraf te trainen, weet Ba- rends. ,,De goede voornemens hè!" Hij levert zijn sportschoeisel nu noodgedwongen af aan huis. Dozen in de auto en rijden maar. Dat is de enige manier om omzet te blijven draaien, zegt hij. Op de drempel Bij Ruben Goedee in Goes zet hij een doos met sportschoenen voor de deur neer. Vervolgens neemt hij de noodzakelijke af stand. Op de drempel kan Goedee de schoenen even passen. Afreke nen gaat digitaal, met een tikkie. „We be zorgen in Midden Zeeland. Klanten die verder weg wonen, krijgen hun bestelling opgestuurd. Om het voor klanten eenvou dig te houden, hebben we via onze sociale media een whatsapp- account gedeeld. Via de app communiceren we met klanten. We kunnen bijvoorbeeld foto's van producten zenden. Videobellen kan ook!" Barends heeft al verschillende bestellingen binnen, maar hij ver wacht dat de online toeloop de ko mende dagen stijgt. De bezorging aan huis is tijdrovend en de service is niet zoals in de winkel. „Normaal scannen we de voeten van een klant voor een optimaal schoenadvies. Maar die scanner kan ik niet mee nemen naar de klant. En natuurlijk kan ik ook niet de hele voorraad in laden en tonen." App-groep Ewald Bos van modezaak Bevahuis (sinds 1938) in Goes laadt bestellin gen in zijn Volvo-youngtimer. Een winterjas, een trui, een paar broe ken. Voor het contact met vaste klanten werkt hij al langer met een app-groep. „De app is nu wel een uitkomst, ook omdat je foto's kunt laten zien. We hebben gisteren iedereen een bericht gestuurd. De bestellingen druppelen nu binnen, al moet de piek nog komen. donderdag 17 december 2020 De politie is een onderzoek ge start naar fraude met betaalpas- sen in onder meer Kamperland en Wissenkerke. Daar werd door middel van 'spoofing' gepro beerd mensen hun bankpas en pincode afhandig te maken. Bij een ouder echtpaar uit Zierikzee lukte dat dinsdag. Zij raakten in korte tijd duizend euro kwijt. Wendy de Jong Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Omdat de bibliobussen niet mogen rijden door de coronamaatregelen, heeft de Zeeuwse Biblio theek de bezorgbieb op gezet. De gereserveerde boeken van de klanten van de bibliobussen wor den tijdelijk thuisbezorgd. Je reserveert thuis via de website boeken of an dere materialen. Zodra deze bij de bibliobussen binnen zijn, nemen de medewerkers contact met je op en geven aan op welke dag en dagdeel de bezorger de boeken aan huis brengt. Dit ge beurt in de gemeente Veere, Noord-Beveland, Borsele en Schouwen- Duiveland. Meer informa tie staat op dezb.nl. MIDDELBURG Omroep Zeeland zendt op 25 december een do cumentaire uit over Danny Vera met als titel Van oma's kelder tot Carré. De film laat zien welke, lange weg de Mid delburgse zanger heeft moeten afleggen om nu eindelijk volle zalen te trekken. Onlangs be landde zijn hit Roller Coaster op plek 1 in de Top 2000. Van 25 tot en met 31 december wordt iedere dag een Zeeuwse documentaire uitgezon den op Omroep Zeeland TV, de website en de app om 12.00, 16.00, 20.30 en 22.00 uur. Een voetganger is gis terochtend in Vlissingen aangereden en gewond geraakt. Het slachtoffer is met spoed overge bracht naar het zieken huis. De aanrijding vond rond 08.15 uur plaats op de Sloeweg bij de Drees- straat. De voetganger werd hier vermoedelijk bij het oversteken aan gereden door een auto mobiliste. Een toege snelde ambulance heeft de gewonde ter plekke behandeld. Het slachtoffer werd hierna overgebracht naar een ziekenhuis. Winkeliers Wendy de Jong Terneuzen Frank Balkenende Goes Martijn van Battum van Studio Blique bezorgt een bestelling bij Maureen Nieuwelink in Terneuzen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30