PSV mede dankzij treffer Malen langs taai De Graafschap ongeduld na negen weken 21 Door een krappe zege op De Graafschap is PSV na de winter voor het eerst in vijf jaar nog op drie fronten actief. De ploeg plaatste zich met een 1-2 overwin ning bij de laatste zestien van het bekertoernooi. Vooral de tweede treffer van PSV was het aanzien meer dan waard. In een lelijke wedstrijd bracht Donyell Malen met een schitterende knal van afstand het verschil. De Graafschap knokte nog terug, maar kwam niet verder dan een aansluitingstreffer. Malen toonde na afloop respect voor trainer Roger Schmidt, die hem in het duel met FC Utrecht in de tweede helft nog had gewis seld. Of hij juist daarom nu het verschil kon maken, durfde hij niet te zeggen. ,,Het zou zeker kunnen", gaf hij wel aan. ,,Dat we een keer van afstand moesten schieten, hadden we vooraf wel besproken. De keeper stond iets voor zijn goal en ik raak de bal echt perfect." Schadevrij Schmidt moet PSV nu nog scha devrij door de laatste twee com petitiewedstrijden zien te loodsen om er een voor de Eindhovenaren geslaagde eerste seizoenshelft van te maken. De ploeg overwintert in de Europa League, zit na gisteren nog in het bekertoernooi en heeft in de competitie drie punten ach terstand op Ajax. ,,We gaan ons ook mobiliseren voor die laatste wedstrijden. Vanavond hebben we verdiend gewonnen. De Graafschap leverde veel strijd, iets wat je in een bekerwedstrijd kunt verwachten. Soms waren ze té agressief. Kijk eens naar de over treding op Philipp Max op een ge geven moment. Een charge op het standbeen, waar je kansloos bent als speler die een actie maakt", al dus de PSV-coach. Alleen PSV-middenvelder Pa blo Rosario raakte geblesseerd in het duel gisteravond, maar Schmidt maakte zich na afloop niet al te veel zorgen over zijn fy sieke staat. TOTO KNVB-BEKER Uitslagen/programma bij van Zakaria Labyad. Daar kon Ajax alleen in de rust van genieten, aangezien Utrecht ook aan het be gin van de tweede helft onmiddel lijk toesloeg. Devyne Resch prutste ditmaal, maar de aangever (Kerk) en afmaker (Mahi) waren dezelfden als bij de openingstreffer. In de open wedstrijd die op nieuw ontstond nam Ajax ander maal de leiding. Nu was het Antony die met hulp van Utrecht-speler het net vond. Utrecht, dat Ajax eerder dit jaar nog thuis de weg naar be kerprolongatie versperde, toonde wederom veerkracht. De solerende Mimoun Mahi strafte het kinderlijke verdedigen bij Ajax nog niet af, maar Sander van der Streek bleef wel uiterst koelbloedig bij de 3-3. Kippen Was dat het dan? Nee hoor, Utrecht en Ajax maakten van een spectacu laire bekerpot nog een krankzin nige bekerkraker. Moussa Sylla was er als de kippen bij toen Scherpen loste. Ajax leek gezien, maar Labyad stelde de bekerstunt van zijn voor malige club weer uit: 4-4. Verlenging leek in de maak, tot dat Dusan Tadic in de 89ste minuut met zijn chocoladebeen voor de bij zonder fraaie beslissing van het mooiste bekergevecht van het sei zoen zorgde: 5-4. verrassend de voorkeur kreeg bo ven Maarten Stekelenburg, klun gelde met Ryan Gravenberch en Ni colas Tagliafico. Daardoor kon Gy- rano Kerk de bal bij Mimoun Mahi brengen. Hij schoot, door de benen van Scherpen, onmiddellijk raak: 0 1. Ajax herpakte zich sterk, al kwam het met geluk langszij, toen Dusan Tadic' vrije trap door Mark van der Maarel werd getoucheerd en in ei gen doel belandde. In de blessuretijd van de eerste helft, die zes minuten bedroeg door een lelijke blessure van Utrecht doelman Maarten Paes, kwam Ajax na een flitsende aanval op voor sprong na een rake knal van dicht- petitiewedstrijden zonder neder laag. Maar we weten ook dat er wedstrijden tussen zaten die een gelijkspel opleverden terwijl we die hadden moeten winnen. Het moet vaak beter, dat besef is er.'' Dat constateerde Fer wekenlang als hij zijn ploeggenoten tijdens wedstrijden luidkeels van aanwij- Competitie, de beker; er is voor Feyenoord nog van alles om voor te vechten zingen voorzag vanaf de lege tribu nes. De elfvoudig international lacht. ,,Ja, ik riep weleens iets'', zegt hij. ,,Ik probeerde er altijd bij te zijn en ook vanaf de tribune mee te doen. Met een beetje coachen of steunen, hoe je het wil noemen. Het is het bekende verhaal van de speler die een tijdje niet kan spelen. Heel frustrerend. Zeker bij wed strijden waarin de ploeg het moei lijk heeft. Vorig seizoen hebben we hard geknokt voor een ticket voor de Europa League. En ik heb die zes wedstrijden gemist. Het was niet goed genoeg tegen Wolfsberger. Dan komt er kritiek, dat weet je als je bij Feyenoord speelt. Natuurlijk ben je dan down. Maar je moet ver der. De competitie en de beker; er is voor Feyenoord nog van alles om voor te vechten. Daar hebben we ie dereen voor nodig. Daarom was het jammer dat Steven Berghuis weer geblesseerd uitviel tegen VVV. Als hij niet kan spelen, is dat het groot ste gemis dat ons elftal kan voelen.'' Fer ziet er opvallend afgetraind uit. De middenvelder zegt grinni kend dat het vast door zijn baard komt. ,,Maar ik heb wel getraind met fysiotherapeut Leigh Egger'', zegt hij. ,,Of ik toch niet meteen kan beginnen tegen Vitesse? Tegen VVV stonden we 0-2 voor, dat is toch anders. In die wedstrijd was een halfuur het maximum volgens de medische staf. Nu kan dat meer zijn, maar een hele wedstrijd gaat nog niet. We zien het wel.'' donderdag 17 december 2020 GO JjAXÜp'o' ■INdHovi PSV schudde gisteravond De Graafschap van zich af in het bekertoernooi: 1-2. Makkelijk ging het niet, maar daar maalde na afloop niemand om in het Eindhovense kamp. Rik Elfrink Doetinchem PSV'er Donyell Malen maakte de tweede magistrale treffer. foto anp TWEEDE RONDE Gisteren Almere City - VVV 1-4 De Graafschap - PSV 1-2 Ajax - FC Utrecht 5-4 Dinsdag Excelsior - PEC Zwolle 2-0 FC Emmen - FC Groningen 2-1 Vandaag 18.45 uur Cambuur - Go Ahead 21.00 uur Willem II - Vitesse Amateurclubs zijn uit het toernooi ge nomenFeyenoord, AZ, ADO, Fortuna, Heeren veen, Heracles, MVV, NEC en Volendam al door naar achtste finales Hf A - Leroy Fer (30) iESIFENCE'"- Leroy Fer (rechts) maakte afgelopen zondag zijn rentree in het uitduel bij VVV. FOTOBSRAGENCY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21