houden we de winkels in de benen Leuk geprobeerd JOL Ajax wint nipt van Utrecht in doelpuntenfestijn Intervence mag voorlopig nog niet worden opgedoekt Registratie van inentingen is nu nog de flessenhals Walcheren verloop eindigt in 5-4 P20 Éb Bekerduel met bizar In tegenstelling tot de lockdown dit voorjaar, zijn winkels nu ook gesloten. Daarom zoeken winkeliers naar oplossingen. Zoals Intersport in Goes. Eigenaar Sjoerd Barends brengt bestelde schoenen persoonlijk langs. Ruben Goedee zit op de drempel gereed om ze te passen. Wat niet goed is, gaat weer mee terug. Hema, Action en Wibra noemden zich 'essentiële winkels', maar moeten nu toch de deuren sluiten Kabinet tikt Zeeuwse gemeenten hard op de vingers nadat Tweede Kamer en FNV in de gordijnen klommen over situatie bij jeugdzorginstantie GGD'en melden dat het personeel of de locaties niet het grootste pro bleem zijn. De 'bottleneck', aldus coronaminister Hugo de Jonge, is het op tijd afkrijgen en testen van het ict-systeem, waarin vaccinaties worden geregistreerd. Daarin moet informatie worden gestopt die pas vrijkomt op het moment dat de goedkeuring door het Europees Ge neesmiddelenbureau (EMA) is af gerond en als de Gezondheidsraad daarover heeft geadviseerd. Denk aan redenen of omstandigheden om de vaccinatie niet te zetten, zo als een allergie. Ook moet het ict- systeem afspraken kunnen inplan nen en moeten er priklocaties en gegevens worden ingevoerd, voor als er nog vragen zijn over het prik ken. Na druk van Duitsland, besloot het Europees Geneesmiddelenbu reau (EMA) dinsdag om al op 21 de cember een besluit te nemen over toelating van het coronavaccin van De vaccinaties komen toch niet als een verrassing? Pfizer en BioNTech. Dat is ruim een week eerder dan verwacht. Nog vóór kerst komt er dan een fiat van Brussel. De farmaceut liet weten gelijk daarna te kunnen leveren, maar zei ook dat het tempo van vac cinatie afhangt van de GGD. De VS en Engeland zetten al en- kele dagen na goedkeuring bij hen de eerste prik. De eerste Britse kreeg al op 8 december een vaccina tie en daar hebben inmiddels bijna 140.000 mensen het vaccin gehad. Duitsland wil ook nog dit jaar star ten met inenten, maar in Neder land gaat dat na de mogelijke goed keuring op 21 december sowieso nog twee weken duren. De landelijke koepel van GGD'en laat weten: ,,Tot nu toe hebben we steeds gezegd: wij starten in de loop van januari en dat blijft staan. Maandag komt er een nadere speci ficatie van wat we gaan doen'', aldus GGD Ghor-woordvoerder Sonja Kloppenburg. Minister Hugo de Jonge is liever zorgvuldig dan rap. ,,Er wordt 24/7 gewerkt, maar vaccinaties staan of vallen uiteindelijk niet bij een week eerder beginnen, wel bij een zorg vuldig en veilig verloop. Zorgvul digheid levert namelijk een belang rijke bijdrage aan de vaccinatiebe reidheid.'' Oppositiepartijen in de Tweede Kamer en experts reageren verbijs terd over 'dit stroperige proces'. SP- Kamerlid Maarten Hijink: ,,De vac cins komen toch niet als een verras sing?'' GroenLinks-Kamerlid Su zanne Kröger valt hem bij: ,,We blijken wéér niet goed voorbereid!'' »P3 Nieuwsmedia •ZEELAND2 P4 ZEELAND 3 Vaccinatie pas volgend jaar Nederlanders kunnen dit jaar nog niet worden ingeënt tegen het coronavirus, doordat de ict- systemen van de GGD er nog niet klaar voor zijn. Edwin van der Aa Marcia Nieuwenhuis Den Haag —SP-Kamerlid Maarten Hijink donderdag 17 december 2020 Zacht en veranderlijk pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1