1 2 3 O 0 CD H O 8 Hoop, vrees, woede, opluchting. Ruttes vele coronapersconferenties dicteerden dit jaar het nationale humeur. Maar hoe goed heeft eigenlijk opgelet? Een nieuwsquiz. r'Ih geen voor m geen voor hel 21 NIEUWSVRAGEN OVER CORONAPERSCONFERENTIES A) Alleen samen krijgen we corona onder controle B) Alleen corona krijgen we samen onder controle C) Corona krijgen we alleen samen onder controle Hij vraagt Nederlanders vanwege hygiëne geen handen meer te schudden en schudt vervolgens RIVM-directeur Jaap van Dissel de hand Hij vraagt Nederlanders vanwege hygiëne niet meer in hun hand te niezen en niest vervolgens in zijn hand C) Hij vraagt Nederlanders vanwege hygiëne alleen nog papieren zakdoeken te gebruiken en snuit zijn neus vervolgens in een katoenen zakdoek A) Omdat de ministerraad dinsdagochtend plaatsvindt B) Omdat de Tweede Kamer maandag vergadert C) Omdat de ministeriële commissie crisisbeheersing dinsdagochtend samenkomt A) De katheders staan verder uit elkaar B) J ournalisten moeten dit keer achter een hekje gaan staan C) Op het katheder van Rutte staat een flesje handgel A) Zij is projectcoördinator van het Gebarencentrum B) Zij woont in Den Haag C) Zij is naast tolk ook ic-verpleegkundige Eefje Oomen A) Hij spreekt 1 juni uit als 1 juno B) Hij struikelt over het woord zelfquarantaine C) Zijn kale hoofd is tijdens de sluiting van kappers een pre A) Hij kijkt te vaak naar tolk Irma Sluis B) Hij is te lang aan het woord C) Zijn frivool schoeisel leidt af A) Khadija Arib, voorzitter Tweede Kamer B) Caroliene Hermans, politiek assistent Mark Rutte C) Sierk Nawijn, directeur Rijksvoorlichtingsdienst A) ,,Terugkijkend was het inderdaad beter geweest als we de moed hadden gehad om het carnaval in Brabant en Limburg te cancelen.'' B) ,,Ik heb geen respect voor mensen die geen respect voor corona hebben.'' C) ,,Deze coronacrisis is een van de grootste, meest ingrijpende en meest bedreigende periodes die ieder van ons ooit zal meemaken.'' woensdag 16 december 2020 2020, een jaar dat we vooral door corona nooit zullen vergeten. Tot 31 decem ber schrijven onze verslag gevers verha len over grote en kleine ge beurtenissen, over verdriet en hoop, over ruzie en over liefde in het nieuwsjaar dat nu bijna ach ter ons ligt. Welke slogan siert de achterwand van de persconferentiezaal? Welke fout maakt Rutte aan het einde van de eerste persconferentie? A) B) Waarom is de coronapers conferentie meestal op dinsdagavond? 4 De persconferentie van 19 maart ziet er nét iets anders uit dan de allereerste pers conferenties. Wat is het verschil? Doventolk Irma Sluis werd een landelijk fenomeen en legendarisch door de 'graaiende hamster' 5 Tolk gebarentaal Irma Sluis wordt door de persconferenties een landelijk fenomeen. Waarom mag Sluis de eerste perscon ferenties doen? 6 Minister van Volksgezond heid Hugo de Jonge krijgt nogal wat kritiek na de eerste persconferenties. Wat is het probleem? 9 Na de persconferentie van 21 april gaat het in de media vooral over de 'diepe zucht' van Rutte. Wat zegt Rutte na die zucht? Irma, Hugo en Ruttes diepe zucht 7 De premier en de ministers worden geïntroduceerd door een man/vrouw die heel soms in beeld komt. Wie is dit? 8 Na de persconferentie van 23 maart regent het geintjes over justitieminister Ferd Grapperhaus. Waarom? 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8