Waterschap krijgt geld van rijk voor verkeersplan Driewegen Op het nippertje voor lockdown afzwemmen II laaii-Zï 7 De medewerkers van aan-z wensen u fijne feestdagen! Ook in 2021 staan wij voor uenuw naasten klaar aan-z is bereikbaar op maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur: t. 0115563015 0 info(®aan-z.eu www.aan-z.eu Erik van Giesen is altijd bezig met muziek. De Hulstenaar studeerde klassiek orgel, maar speelt alle mu zikale stijlen. Van klassieke mu ziek tot begeleiding van soloarties ten en als toetsenist in coverbands. Zo speelt hij in Spank, Dan Stennis Band en Cabin Crew. Naast optre den geeft hij les in orgel, keyboard en piano en schrijft musicals voor kinderen. Nederlands Met zijn debuutalbum Voor Jou doet de muzikant iets wat nieuw voor hem is. ,,Ik schreef altijd al voor mezelf, maar dan vooral de kindermusicals en eigen werk voor bands", vertelt hij. Drie jaar geleden begon Erik met het schrij ven van persoonlijke nummers over onderwerpen die hem aan grepen. ,,Ik wilde het klein houden en bewust in het Nederlands schrijven, dan wéét je echt waar je over zingt." Zonder tijdsdruk schreef hij verder en gaandeweg ontstond het idee om er een al bum van te maken. ,,Toen ik een liedje of vijfhad, dacht ik: wat ga ik er mee doen? Ik nam het besluit om de nummers op te nemen en alles verder uit te werken." Twee goede doelen Op het album staan zeven liedjes. Erik zingt zelf en vroeg een paar be vriende muzikanten om ook een nummer te vertolken. In septem ber bracht hij de single Vergeten uit en onlangs het nummer Huil maar niet, wat wordt gezongen door Anne van de Kerkhove. Vergeten is opgedragen aan Eriks moeder, die de ziekte Alzheimer heeft. Het lied verscheen daarom op World Alzheimer's Day op 21 september. Hij bezingt de situatie van zijn moeder, met de mooie momenten zoals samen dansen in de keuken maar ook de moeilijke. Het num mer kwam binnen bij mensen in dezelfde situatie, merkte Erik. ,,Ik kreeg telefoontjes van mensen die erdoor waren geraakt." Huil maar niet gaat over kinderen voor wie zorgeloos opgroeien niet vanzelfsprekend is. Aan allebei die nummers verbond hij een goed doel. Een deel van de opbrengst van het album gaat naar stichting Alzheimer Nederland en naar stichting Het Vergeten Kind. Erik: ,,Mijn doel is niet om beroemd of rijk te worden van dit album, het is voor mij een proces. Om een keer iets anders te brengen." Voor Jou verschijnt maandag 21 december, op de kortste dag van het jaar, en zou op die dag gepresen teerd worden met een voorstelling bij Hulst Cultureel. Dat gaat nu niet door en wordt met een jaar opge schoven. Voor Jou kost 10 euro, be stellen via erik.vangiesen@ zeelandnet.nl Bijna zes ton kan het waterschap besteden aan het verkeersveiliger maken van Zeeuws-Vlaamse we gen. Hoe groot het deel is dat aan Driewegen besteed kan worden wil waterschapsbestuurder Marien Weststrate niet zeggen. Wel dat het ingediende plan een ontwerp is dat de gemeente Terneuzen maakte. Al lang steggelen gemeente en waterschap over het verkeersveili ger maken van de doorgaande weg door Driewegen. Het waterschap wil niet aan een dertig kilometer zone denken en Terneuzen wil de weg wel overnemen maar alleen als deze als 30km-zone is ingericht. Kerstwens Jack van Harn, voorzitter van Bier vliet een Maatje groter is positief dat er eindelijk iets gebeurt aan de gevaarlijke verkeerssituatie. ,,Ze- ker vanuit Hoofdplaat wordt er zo ontzettend hard gereden soms. Het is bij de scherpe bocht hier ook vaak bingo. Voorwaarde die het ministerie stelt aan de subsidie is dat deze binnen een jaar besteed moet zijn. Vandaar mijn kerstwens dat we na vier jaar van beloften nu eindelijk eens wat krijgen." Wat bestuurder Weststrate be treft is het nog geen gelopen race. ,,Of het gaat lukken, dat weet ik nog niet. Het geld van het Rijk is niet voldoende voor de aanpas sing. We gaan als waterschap weer met de gemeente in gesprek. De eerste afspraak is eind januari. Ik hoop zo spoedig mogelijk op een overeenkomst met de gemeente. Maar de liefde moet ook van twee kanten komen." aan-z is de sociaal maatschappelijke dienstverlener in de gemeente Terneuzen. Alle inwoners kunnen bij aan-z terecht voor informatie, advies en (opvoed)ondersteuning, toegang tot de Wmo en jeugdhulp, vrijwilligerswerk en een breed welzijnsaanbod. Maandagochtend werd duidelijk dat er 's avonds strenge corona maatregelen afgekondigd zouden worden, waar ook de sluiting van zwembaden bij hoorde. ,,De kinde ren keken heel erg naar het af zwemmen uit. Ik dacht, we moeten nü iets doen", zegt coördinator In geborg Speelman van Zwemclub Koewacht. Anders duurt het voor de kinderen nog een hele tijd voor de zwembaden weer open gaan en er een nieuwe datum is geprikt. Om half één belde ze daarom naar zwembad Vliegende Vaart in Ter- neuzen. Die hadden nog plek in het bad. Daarna begon de grootste klus: samen met Saskia de Rijk belde ze in drie uur tijd alle ouders en ver zorgers van de drieëntwintig kin- De kinderen keken heel erg naar het afzwemmen uit. Ik dacht, we moeten nu iets doen deren. Met succes, aan het eind van de middag zwommen de kinderen alsnog af in Terneuzen. ,,Ze waren allemaal zo blij!" wij zijn samen woensdag 16 december 2020 VL Muzikant Erik van Giesen brengt 21 december zijn debuutalbum uit. fotocamile schelstraete Gevoelige liedjes in het Nederlands Zijn piano en onderwerpen die hem raken. Meer had Erik van Giesen uit Hulst niet nodig voor zijn debuutalbum. Hij brengt op maandag 21 december Voor Jou uit, vol gevoelige Neder landstalige liedjes. Sophie Stockman Hulst De dorpsraad van Driewegen is voorzichtig hoopvol dat er op korte termijn wat gebeurt aan het harde rijden door de kern nu Waterschap Scheldestro- men een subsidie van het Rijk heeft gekregen. Guido van der Heijden Driewegen Drieëntwintig kinderen van Zwemclub Koewacht moesten eigenlijk komende zaterdag af zwemmen. Ze zagen dat door de lockdown al in het water vallen, maar Ingeborg Speelman en Saskia de Rijk van de zwemclub zetten alles op alles om de kin deren tóch hun diploma te laten halen. Sophie Stockman Koewacht - Ingeborg Speelman, coördinator zwemclub Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56