Op plek van oude supermarkt in Breskens komen appartementen Kerstlunch in foute kersttrui in plaats van chic schooldiner Churchill en City verder als Terneuzen Hotels 6 Vakantiepark Lamswaarde De shortgolfbaan van voorheen de Petrus en Paulushoeve is al een tijdje in onbruik. Het enorme per ceel ligt op een prachtige plek in 't Heilig Land. Mahu wil een andere invulling aan de grond geven. Naast de ecolodges is er ook ruimte voor een klein winkeltje en een grote zwemvijver. ,,En daar kan het hele dorp gebruik van maken, dus prima voor de leefbaarheid", zegt Tom de Koster, adviseur ruimtelijke ont wikkeling van beide partijen. Niet iedere recreant wil pal aan de zee zitten Het is volgens De Koster de be doeling dat de lodges 'superduur- zaam' worden en perfect passen in het landschap tussen de Jacobus de Waalstraat en de Boudeloodijk. ,,Dus niet met alleen maar zonne panelen, maar ook met een grasdak, het regenwater wordt gebruikt om de toiletten te spoelen en de eco- lodges zijn gasloos. Het worden mooie en luxe lodges, niet zomaar wat caravans, in een ruime groene setting." Het plan is een initiatief van pro jectontwikkelaar en chaletfabri kant Be Home uit Clinge. De plan nen zijn nog erg pril. De Koster: ,,We hebben de plannen al voorge legd aan de dorpsraad en omwo nenden en die waren erg enthou siast. Parkeren was voor sommigen een puntje van zorg, maar dat kan gewoon op het eigen terrein. We willen graag een presentatie geven aan heel Lamswaarde, maar dat is deze tijd nogal lastig, we proberen een oplossing te vinden." Politiek Alles staat of valt echter met groen licht van de gemeente Hulst. De Koster: ,,Op het terrein rust nu de bestemming dagrecreatie. Die moet worden omgezet naar de bestem ming verblijfsrecreatie. Voordat we verdergaan met het ontwikkelen van de plannen, willen we graag weten hoe dit initiatief politiek valt. Daarom willen we in januari op het gemeentehuis ook een presentatie geven aan de politieke partijen. Zy' moeten het plan immers ook omar men." De Koster vindt het ecolodge- park een logische invulling van die plek in het dorp. ,,De provincie is streng op nog meer recreatie aan de kust. Binnen de bebouwde kom zijn ze veel coulanter en niet ie dere recreant wil pal aan de zee zit ten. Als je van fietsen en rust houdt, zit je goed in Lamswaarde. Gewoon woningbouw ligt lastig in Lamswaarde, weten we. Het ter rein is ook te groot om vol te bou wen met woningen. Daarom wordt nu ingezet op recreatiewo ningen." Het gebouw staat al sinds 2007 leeg. Toen verhuisde de Plus naar de huidige stek, het winkelcen trum aan het Spuiplein. Allerlei ideeën voor de oude supermarkt strandden. Budgetwinkel Action zag er wel brood in, maar de ge meente Sluis wilde niet meewer- ken. In straten richting het cen trum, zoals de Mercuriusstraat, mochten alleen nog kleinere win kels komen. ,,Het pand is 1.300 vierkante meter groot en werd op gedeeld voor winkels van 450 vier kante meter. Daar was bijna geen Bouw van Mercuriushof zou voor de zomer moeten beginnen interesse voor", zegt Vroon. ,,Er blijft in Breskens sowieso geen winkel over." En dus schakelde hij door naar het nieuwe plan. De gemeente heeft de omgevingsvergunning Aan de namen van de hotels zelf verandert niets. De overkoepe lende nieuwe naam moet de ver- Aan de namen van de hotels zelf verandert niets inmiddels verleend. Vroon is blij dat er duidelijkheid is. ,,Ik ben er acht jaar mee bezig geweest." De twaalf appartementen zijn tussen de negentig en honderdtien vier kante meter groot. Vroon ver wacht dat de woningen vooral in trek zullen zijn bij senioren of wie een tweede woning zoekt. ,,Het is vlakbij het strand en alle voorzie ningen in het centrum." Koopprijs De aanbestedingen zijn inmiddels de deur uit. In februari hoopt Vroon een aannemer gevonden te hebben. Hij verwacht dat de bouw voor de zomer kan starten en re kent op een bouwtijd van een jaar. Volgens Vroon is er al interesse in de appartementen. ,,Maar de meesten wachten op de koopprijs. Die weet ik zelf ook nog niet." bondenheid van beide hotels weergeven. Ook voor de werkge legenheid zijn er geen gevolgen. Churchill hotel Terneuzen en City hotel Terneuzen zijn zelf standige bedrijven en hadden sinds 2001 eerst een manage ment- en later een franchiseo- vereenkomst met Hampshire Hotels. Door de coronamaatregelen is het niet de bedoeling dat ouders nog in de school komen. Een gezellige drukke kerstmarkt na afloop van het diner zat er dit jaar al helemaal niet in. Er werden alternatieve acti viteiten bedacht, maar toen ook nog de schoolsluiting maandag werd aangekondigd, moesten de plannen wéér op de schop. De foute kersttruiendag (woensdag) en schoollunch (donderdag) werden daarom ineengeschoven. Soep, maar niet uit blik Het werd dus schoollunch in een foute kersttrui. De schoolleiding, ouderraad en de docenten zetten Het traditionele kerstdiner ging dit jaar niet door de schouders eronder. De kinde ren kregen in de klas een driegan- genlunch geserveerd. Als voorge recht tomatensoep, niet zomaar uit blik, maar gemaakt door de kok van restaurant Het Bonte Hert in Hulst. Het hoofdgerecht was een broodje knakworst en er was een ijsje toe. Was er toch nog een beetje traditie. En het ging er goed in. Kerststukjes De kinderen genoten, maar er was op de gedwongen voortijdse laat ste schooldag van het jaar ook tijd en aandacht voor anderen. De leer lingen knutselden kerststukjes met groen en kaarsen en schreven kaartjes met een lieve boodschap. Niet voor thuis, of opa en oma, maar voor mensen die ze niet ken nen. De kerstwerkjes zijn bestemd voor oude, zieke of eenzame men sen in woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst. Het zijn de lichtjes in een donkere tijd. woensdag 16 december 2020 Plan voor ecolodges op golfbaan Waar voorheen de prachtige shortgolfbaan lag, grazen nu schapen. Als het aan eigenaar Piet Mahu en ontwikkelaar Be Home ligt, komen er op het vijf hectare grote terrein in Lams waarde zo'n honderd duurzame vakantielodges. Sheila van Doorsselaer Lamswaarde - Tom de Koster, adviseur ruimtelijke ontwikkeling Eindelijk is er een nieuwe invul ling voor de voormalige super markt aan de Mercuriusstraat in Breskens. Er komen twaalf appartementen, zeven garage boxen en een parkeerterrein voor bewoners. Pandeigenaar Robert Vroon hoopt dat de bouw van Mercuriushof voor de zomer van volgend jaar kan be ginnen. Bob Maes Breskens De twee Terneuzense hotels Churchill hotel en City hotel stoppen met de samenwerking met Hampshire hotels en gaan verder onder de naam Terneu- zen Hotels. Guido van der Heijden Terneuzen Mercuriushof in Breskens: twaalf appartementen, zeven garageboxen en een parkeerterrein voor bewoners. illustratie robert vroon Hulst Het is al jarenlang een traditie op de Willibrordusschool; op de laatste dag voor de kerstvakan tie werd altijd een chic schooldi- ner voor de kinderen gehouden, waarbij de ouders de hapjes maakten. Maar dat feest ging dit jaar door corona letterlijk niet door. Sheila Van Doorsselaer Zara, Sarah en Fabièn uit groep acht van de Willibrordusschool in Hulst werken aan hun kerststukje voor oude, eenzame of zieke mensen. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55