Voetbalgoaltjes voor kleurplaten Ea 7 Kapelle krijgt 37 mille om eenzaamheid aan te pakken Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar ,JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor w Leerlingen van De Tweern en de Deltaschool in Goes hebben zich de afgelopen weken suf gekleurd voor ziekenhuis Adrz. Als bedankje kregen ze gisteren mooie cadeaus. De ballen, stapstenen en voetbalgoaltjes vielen in goede aarde. De kleurplaatactie is op touw gezet door de Rotary Goes- Reimerswaal. Die wilde graag een leuke actie houden om mensen in deze moeilijke tijd een hart onder de riem te steken, maar kon vanwege de beperkingen die er zijn niet heel veel doen. ,,Een feest om geld op te halen voor een goed doel zit er nu bij voorbeeld niet in'', zegt Paula Kos ter. Om toch iets te ondernemen, werd bedacht om leerlingen van twee scholen in het speciaal on derwijs in Goes kleurplaten te la ten inkleuren voor het personeel van het ziekenhuis. ,,In het Adrz waren ze daar meteen enthousiast over'', zegt Koster. „Tijdens de eer ste coronagolf werden nog veel van dit soort acties gehouden voor het ziekenhuis, maar nu is dat een stuk minder.'' De leerlingen van Mytylschool De Sprienke en de Deltaschool kleurden pakweg 180 platen in. Sa men met voorzitter Ad Franse van de Rotaryclub kwam Koster giste ren naar De Sprienke om ze op te halen. Ze werden nog dezelfde dag in het ziekenhuis afgeleverd. Daar zullen ze in een lang lint de perso neelsruimte gaan opfleuren. Om de kinderen van de twee scholen te bedanken, benaderde de Ro tary een leverancier van sport- en spelmaterialen. Of ze misschien tegen een gereduceerd tarief wat spullen konden aankopen. ,,Tot onze grote vreugde kregen we de materialen helemaal gratis'', zegt Koster. Enthousiast werden de cadeaus gisteren uitgepakt door een aantal leerlingen van De Sprienke, om ze daarna meteen in gebruik te ne men. KAPELLE De gemeente Kapelle krijgt 37.050 euro subsidie voor de aanpak van eenzaamheid. Dat geld zal onder meer worden ge bruikt voor het opzetten van dorpsteams en wijkcirkels. Het geld is afkomstig van ZonMw, een landelijk over- heidsheidsorgaan, die gezond heidsonderzoek en zorginnova tie stimuleert. Kapelle heeft daar begin september van dit jaar subsidie aangevraagd voor de ge meentelijke plannen tegen een zaamheid. ZonMw heeft de ge meente laten weten 37.050 euro beschikbaar te stellen. Tot de plannen die Kapelle heeft bedacht behoren nieuwe dorpsteams en wijkcirkels. Die moeten eenzaamheid sneller herkennen en signaleren. Op dit moment draait er een al een proef in de gemeente met 'de Wijkcirkel'. Voor die proef ko men wekelijks, onder leiding van een professional, mensen met een psychiatrische beper king bij elkaar om te bespreken hoe zij hun eigen netwerk kun nen versterken. Deze proef is volgens Kapelle zeer succesvol. Daarom wordt de methode uit gebreid voor mensen die lijden onder eenzaamheid. Ad verten tie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudhaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 16 december 2020 BE Rob Paardekam Goes Drukte voor verkoop sieraden Leerlingen van De Sprienke waren blij met onder meer de ballen en voetbalgoaltjes die ze cadeau kregen. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53