Geen eigen energiebedrijf gemeente Heibel rond benoeming interim-griffier Thoolse verenigingen krijgen voorschot 6 Campagne in Goes VERJAARDAG 100 JAAR Dat zijn de Ondernemers Organi satie Goes (OOG), ondernemers platform Zo Goes en de stichting Goes Marketing. De laatste twee or ganisaties hebben op hun websites (respectievelijk zogoes.nl en goesis- goes.nl) een overzicht geplaatst van middenstanders waar consumen ten nu online terecht kunnen.'' OOG-voorzitter Ruurt van der Wel zegt blij te zijn met deze initia tieven. ,,Als OOG communiceren wij zelf niet direct met de consu ment, dus als anderen dat wel doen, juichen we dat toe en faciliteren we Al deze ondernemers hebben samen nu nog een verrassend compleet aanbod dat waar mogelijk." Zo worden nieuwe borden langs de wegen ge plaatst, waarop de genoemde web sites komen te staan in combinatie met de boodschap dat veel Goese middenstanders online te bereiken zijn. Dat veel winkeliers nu online ac tief zijn, tekent volgens Van der Wel de Goese ondernemersgeest. ,,Ik vind dat al deze ondernemers samen nu nog een verrassend com pleet aanbod hebben", stelt hij. OOG zelf kan op dit moment niet veel meer doen om de situatie van de middenstand te verbeteren. ,,Op zich zou ik me kunnen voorstellen dat we winkeliers die nog niet zover zijn, helpen met het opzetten van bijvoorbeeld een webshop", zegt Van der Wel. ,,Maar dan ben je ei genlijk al te laat, want juist de ko mende paar weken zijn booming.'' Goes pakt uit Ondernemersplatform Zo Goes heeft besloten de actie 'Goes pakt uit' ondanks de lockdown door te laten gaan. ,,We hebben er lang over nagedacht, maar de gedachte dat je iemand een hart onder de riem wil steken, blijft juist nu overeind", zegt Roland Goovers van Zo Goes. „Bovendien willen de onderne mers positief blijven." Vanaf van daag worden via de Facebook- en Instagrampagina van Zo Goes ca deaus uitgedeeld, die door de on dernemers beschikbaar zijn gesteld. Mensen kunnen iemand aandragen die zo'n cadeau verdient. Shoppen Wethouder Cees Pille laat weten dat de gemeente de Goes, binnen de mogelijkheden die ze heeft, de ondernemers wil steunen. In dat kader werd eerder onder meer het innen van de precariobelasting op geschort en kregen terrassen meer ruimte. Nadat premier Mark Rutte maandag de lockdown had aange kondigd, zocht Pille contact met Goes Marketing met het idee een lijst op te stellen van Goese winkels waar mensen online kunnen shop pen. ,,Ik ben blij dat we dat over zicht dinsdagochtend al online hadden.'' Niet één gemeente in Zeeland heeft zulke gunstige kaarten als het aankomt op mogelijkheden om schone energie op te wekken. Door de aanwezigheid van enorme stopcontacten (de hoog spanningsstations bij Rilland) is het dunbevolkte gebied heel aan trekkelijk om meer zonne- en windparken aan te leggen. Om daar de regie in te houden, stelde de gemeenteraad gisteren een aantal uitgangspunten voor een toekomstvisie vast. Rendement De ChristenUnie vond het een uitgelezen kans om het over een andere boeg te gooien. Bouwman kwam met een voorstel om een onderzoek te doen naar de reali satie van een 'energielandgoed'. Daarbij vloeien alle opbrengsten van zonnepanelen en windmo lens in de gemeentekas. ,,U zal verbaasd staan over het rende- ment", voorspelde hij. Maar an dere partijen vinden niet dat de gemeente voor ondernemer moet gaan spelen en voorzien juist grote risico's. Pindakaas Huib Bouwman verweet de an dere partijen uit angst te hande len en riep ze op om lef te tonen. Hij reageerde geërgerd op kritiek van onder andere Olaf Buteijn (CDA). ,,Ondernemerschap ziet hij niet zitten. Risico nemen is blijkbaar niet zijn ding." Thea Laban (VVD) had geen zin in verdere discussie en verwoordde op haar eigen wijze het senti ment in de raad. „Meneer Bouw man heeft het over angst en lef hebben. Maar helaas, pindakaas. We zien uw plan niet zitten." Joeri Wisse Kruiningen Van Spijk volgt interim-griffier Evert Bunt op. Die maakte on langs bekend zijn taak neer te leggen omdat hij geen werkple- zier in en om de gemeenteraad ervoer. Jumelet zei 'een groot protest' te willen laten klinken tegen deze gang van zaken. Ook was hij kritisch over de 51.000 euro die de tijdelijke ver vanging (maximaal 3 maanden) kost. ,,We hadden beter een tijde lijke griffier uit de ambtelijke or ganisatie kunnen aanstellen." Wesp De drie raadsleden die de werk geverscommissie vormen en dus verantwoordelijk zijn voor het aannemen van de griffier re ageerden als door een wesp ge stoken. Hans van Stel (PvdA) zei juist 'zeer adequaat en snel' ge handeld te hebben. Marien West- strate (LR) vond de kritiek van Jumelet 'beneden alle peil'. ,,Dit is ondermaats, ongegrond en op geen enkele manier gestaafd." Ida Sinke (VVD) zei dat Jumelet net als alle andere raadsleden de hand in eigen boezem moet ste ken. Zij én Weststrate legden nog voor de stemming hun functie werkgeverscommissie neer. Niet veel later volgde ook Van Stel hun voorbeeld. Budget Van Spijk werd uiteindelijk met 17 stemmen voor en 2 stemmen tegen aangesteld als tijdelijk grif fier. Een voorstel over een apart budget voor de griffie werd, na een debat met verwijten en harde woorden over en weer, wél una niem vastgesteld. Na zijn beëdi ging noemde Van Spijk, die tot 2018 namens D66 wethouder was in Haarlem, het 'een grote eer' om in Reimerswaal als griffier aan de slag te gaan. Michiel Bouwman Tholen Vier culturele instellingen op Tho- len kunnen een voorschot van dui zenden euro's tegemoet zien, om dat ze in de problemen komen door corona. In totaal steunt de gemeente ze met ruim 37.000 euro, waarvan het grootste deel (25.000 euro) naar De Meestoof gaat. Het gaat om een voorschot, legt wethouder Frank Hommel uit. Vanuit het Rijk kreeg Tholen, net als iedere gemeente, geld om culturele instellingen te helpen. ,,We proberen in Zeeland om op dezelfde manier aanvragen te toetsen. Dat zit in afrondende fase. We vonden dat we daar niet op konden wachten, omdat bij een aantal instellingen de nood toch wel hoog begint te worden." De Kunstkamer Holland Huis, waarvan het voortbestaan een paar maanden geleden nog hoogst onze ker was, kan rekenen op 6250 euro. De muziekvereniging in Oud-Vos- semeer (3755 euro) en de scouting- vereniging (2300) ontvangen min der steun. De bedragen komen overeen met wat door de verenigin gen zelf is aangevraagd, zegt Hom mel. Volgens de wethouder zijn er nog meer aanvragen gedaan, waar bij het echter om kleinere vergoe dingen gaat. ,,Die nemen we in 2021 mee." woensdag 16 december 2020 'Koop online bij winkelier in de buurt' GOES Ondanks alle coronaperikelen was het gisteren toch nog een beetje een feestelijke dag in zorgcentrum Randhof in Goes. Me vrouw Schipper-Van Dixhoorn werd honderd jaar oud. De eeuwelinge werd in 1920 geboren in Sluiskil. Na haar huwelijk woonde ze bij Ter Lucht in 's Heer Arendskerke. Daar heeft ze zich ingezet voor onder meer de plaatselijke vrouwenbond. Samen met haar man kreeg ze drie zonen. Het gezin heeft ook nog in Katten- dijke gewoond. Burgemeester Margo Mulder van Goes kwam mevrouw Schipper gisteren feliciteren. De 100-jarige woont sinds een jaar in Randhof. foto gemeente goes Veel middenstanders in Goes zitten niet bij de pakken neer nu hun winkels gesloten moeten blijven. Ze zijn online actief en bezorgen hun producten veelal aan huis. In een poging Goese- naren te stimuleren hun lokale winkeliers trouw te blijven, zijn drie partijen in actie gekomen. Rob Paardekam Goes - Ruurt van der Wel, OOG De ChristenUnie presenteerde het gisteren als het ei van Co lumbus. Als er tóch meer zon nepanelen en windmolens ten oosten van Rilland mogen komen, bouw ze dan maar zelf! Raadslid Huib Bouwman wil daarmee veel geld verdienen en dat ten goede laten komen aan de burgers. Andere partijen noemende het een sympathiek idee, maar aarzelden niet lang om korte metten te maken het het plannetje. Joeri Wisse Rilland Jeroen van Spijk is gisteravond beëdigd als interim-raadsgrif- fier in Reimerswaal. Dat ging gepaard met veel rumoer. Raadslid Andries Jumelet (CU) protesteerde in felle bewoor dingen tegen de gang van zaken, waarop de gehele werk geverscommissie prompt hun functie neerlegde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52