II Wisselende reacties Zeeuwse hoteleigenaren op lockdown Lennart loopt halve marathon op zijn balkon Andere hotels blijven wel open, zoals die van Amadore in Vlissin- gen, Middelburg, Kamperland en Goes. Veel gasten namen gisteren contact op om hun reservering om te boeken naar later datum. Ama dore heeft niet overwogen hele maal te sluiten. ,,Dat is geen optie. Wij willen mensen de mogelijk heid blijven bieden om te komen slapen", zegt manager Christina Elenbaas. Gasten kunnen een afhaalmenu uit de eigen keuken bestellen. ,,We hebben het Amadore-to-go-con- cept ontwikkeld. Gelukkig liggen onze hotels op A-locaties zodat onze gasten bijvoorbeeld lekker in de omgeving kunnen wandelen", aldus manager Christina Elenbaas. ,,Laten hopen dat iedereen zich aan de coronamaatregelen houdt, zodat we straks weer helemaal open kun nen gaan." Zakelijke gasten Hotel Dallinga in Sluiskil heeft al leen zakelijke gasten, zoals bijvoor beeld mensen die aan de nieuwe zeesluis werken. Eigenaar Berry Dallinga wil niet zielig doen. In ver gelijking met de cafés en restau rants zijn de hotels er tot nu toe goed vanaf gekomen. Maar de Met kerst is het hier normaal één groot feest. Dat feest is er dit jaar niet strengere lockdown zorgt voor merkwaardige toestanden. Het res taurant waar zijn hotelgasten eten is nu gesloten en ook mag, anders dan tijdens de eerste lockdown, geen eten op de kamers worden ge serveerd. Maar Dallinga is naast een hotel ook een café-restaurant. Daar mo gen maaltijden worden afgehaald. ,,Onze hotelgasten kunnen er, zoals iedereen, eten bestellen en zelf af halen. We geven ze dan een plastic bordje en bestekje mee." Tussen 24 december en 2 januari is Dallinga traditiegetrouw dicht. In tegenstel ling tot hotels die zich op toeristen richten zijn de feestdagen voor het hotel in Sluiskil juist een rustige periode. Afhaalontbijtje Volgens Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland, kijkt het kabinet nog of voor zakelijke hotelgasten, die niet naar huis kun nen, een vorm van ontbijtservice toegestaan kan worden. Dan zou de gast het ontbijtpakketje bijvoor beeld zelf aan de balie of bij de keu ken moeten ophalen. Hotel Zeeuwse Stromen in Renesse heeft besloten te sluiten. Voor eige naar Leo van Vliet is de oproep van het kabinet om reizen zo veel mo gelijk te beperken een belangrijke overweging geweest. Het open houden van het hotel zorgt juist dat mensen zich verplaatsen. Van Vliet ,,We moeten zo snel mogelijk van dat virus af. Ik wil half januari weer op volle kracht vooruit kunnen. Met de kerstdagen is het hier nor maal één groot feest. Dat feest is er dit jaar niet." Volgens Frank de Reu, voorzitter van de afdeling Zeeland van Ko ninklijke Horeca Nederland, heeft ook een aantal hoteliers in Cad- zand-Bad besloten dicht te gaan. Zij vinden dat ze hun gasten niet genoeg service meer kunnen bie den. It I woensdag 16 december 2020 I pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl w ZEELAND 4 F'Jn mefmctn "IttWJUH duKnc "■nriiiil ZIERIKZEE Zelf missen ze door corona het traditionele kerstdiner op school én de jaarlijkse kerstviering in de kerk. Maar mokkend in een hoekje zitten? Echt niet. Leerlingen en leerkrachten van de Willibrordus- school in Zierikzee hebben zich suf geknutseld om kunstwerkjes en kaarten te maken voor mensen die in deze tijd helemaal een extra oppepper kunnen gebruiken. Met al dat moois steken de kinderen een hart onder de riem voor mensen van de Wieken, de Cornelia, het hospice en de Voedselbank. ZEELAND 6 Hotels voor keus: open of dicht M Pascal en Berry Dallinga voor hun hotel-café restaurant in Sluiskil met de bordjes en be stek van het afhaalmenu. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Leo van Vliet, hotelier De ene hoteleigenaar probeert zijn gasten nog met een afhaal- menu van eten te voorzien, de andere belt zijn gasten af. Zeeuwse hotels reageren wisse lend op het verbod een maaltijd te mogen serveren in hun eigen restaurant of op de kamer. Theo Giele Renesse/Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49