Clubs verrast door nieuwe betalingsregels O O) CD O Profclubs strijken voor trainingskamp neer in Burgh-Haamstede ZEELAND 11 Burgh-Haamstede geldt ook komende zomer dankzij een exclusief contract weer als hotspot voor profclubs en hun trainingskampen. Kerkhove HWP Stitan Komende zomer zullen tenminste KRC Genk en Olympiakos Piraeus hun trainingskamp beleggen in Zee land. De verwachting is dat er nog meer profclubs zullen neerstrijken in Burgh-Haamstede, dat dankzij een contract als 'hotspot' voor de trai- ningskampen geldt. De Belgen, tot afgelopen vrijdag koploper in de Jupiler Pro League, wa ren ook afgelopen zomer al te gast in Zeeland. Bij FC De Westhoek speelde de Belgische titelverdediger in juli met 3-3 gelijk tegen FC Utrecht. Daar is ook de kiem gelegd voor de latere overstap van John van den Brom van FC Utrecht naar de club uit Belgisch Limburg. Voor Olympiakos Piraeus zal het niet de enige trip naar Neder land worden in 2021. De koploper in de Griekse competitie, met PSV- huurling Bruma in de gelederen, treft na de winterstop de Eindhovenaren in de knock-out fase van de Europa League. De profvoetballers zullen verblijven in Grand Hotel Ter Duin en in Bouti que Hotel Ter Zand dat momenteel in aanbouw is. Bij Ter Zand worden twee nieuwe voetbalvelden aange legd, om de clubs nog meer op hun wenken te bedienen. In 2019 waren in Burgh-Haamstede achtereenvolgens KV Kortrijk, OFI Kreta, Lokomotiv Zagreb en Al-Fayha uit Saoedi-Arabië op bezoek. Dat is geen toeval, verklapt manager Jelle Landman van Grand Bij leven en welzijn willen we graag terugkeren in Burgh- Haamstede Hotel Ter Duin: ,,Het zijn hier toplo caties aan het strand en wij hebben een exclusief contract met PR Sport, dat de diverse profclubs naar Zeeland haalt voor een trainingskamp.'' Bij de Koninklijke Racing Club Gent is Pierre Denier inmiddels 47 jaar in dienst. Hij wordt dan ook 'va der van de club' genoemd. ,,Ik was eerst 18 jaar speler, vervolgens 23 jaar assistent trainer en inmiddels ben ik 6 jaar teammanager bij Genk. We zijn afgelopen zomer moeten uitwijken naar Zeeland en dat is ons goed beval len. We hadden er een prima trai ningskamp in een mooie omgeving", aldus Denier. Recordreeks Genk zette recent een mooie reeks van zeven gewonnen wedstrijden op rij neer in de competitie, maar afgelo pen vrijdag werd in Brussel onfor tuinlijk met 1-0 verloren van Ander- lecht. ,,We hadden aan onze reeks graag een achtste overwinning toege voegd. Dan was ons record gebroken'', vertelt Denier. ,,In ieder geval spelen we heel goed onder J ohn van den Brom en hij is ook op menselijk vlak een topper." Verschillende Zeeuwse voetbalclubs maken gebruik van een stichting om spelers een vergoeding te betalen. Dat geldt vooral voor hoog spelende clubs zoals Hoek, Goes en Kloetinge. Voor hen kwam het besluit als een verras sing. ,,We zullen naar aanpassingen moeten kijken'', aldus Kloetinge-voor- zitter Jan-Kees de Bruine. De Bruine begrijpt de achtergrond. ,,Stichtingen worden in het leven ge roepen om betalingen een beetje onder de radar te houden. De KNVB wil hier mee een gelijk speelveld creëren. Er zijn legio voorbeelden van clubs die aan het infuus moesten omdat ze af hankelijk waren van één overambiti euze sponsor.'' Art van der Staal, zijn collega van Hoek, onderschrijft dat. ,,Het is be dacht om de uitwassen eruit te halen. Die zitten vooral in het zwarte circuit.'' De Bruine: ,,Cruciaal voor de KNVB is wel dat ze de naleving controleren. Er zal scherp gelet moeten worden op cre atieve oplossingen.'' Spelerscontracten Onder de nieuwe regelgeving mogen verenigingen wel spelerscontracten af sluiten die zijn geregistreerd bij de KNVB. Hoek en Goes waren vorig sei zoen als derdedivisionisten al verplicht enkele contractspelers te hebben. Als een club spelers meer dan een onkos- ten- of vrijwilligersvergoeding wil ge ven, is zo'n KNVB-contract de enige optie. De voetbalbond kondigt aan dat het de nieuwe regels steekproefsgewijs Het is een kwestie van de geldstroom verleggen. De betalingen komen niet meer uit de stichting, maar uit de club gaat controleren, op basis van high trust, high penalty. Spelers kunnen bij het overtreden van de regels lange uit sluitingen of schorsingen krijgen, clubs kunnen teruggezet worden in een lagere klasse of maximaal vijf min punten krijgen. Van der Staal maakt zich geen zor gen. ,,Het is een kwestie van de geld stroom verleggen. De betalingen ko men niet meer uit de stichting, maar uit de club.'' Zo wordt er bij Goes ook naar gekeken. ,,Het is vestzak-broek zak'', aldus bestuurslid Hugo Barends. ,,Voor de precieze invulling hebben we nog tot het seizoen 2022/2023, want dan wordt het ingevoerd.'' Ook De Bruine verwacht geen pro blemen bij Kloetinge. ,,We zullen met de penningmeester en onze fiscalist wel goed moeten kijken naar de moge lijkheden. We willen dat alles bij ons klopt.'' woensdag 16 december 2020 GO Lesley Patti- nama-Kerk- hove speelt vandaag om 10.00 uur haar eerste ronde op het NK ten nis. Kerkhove (29) is eerste geplaatst en treft de 10 jaar jongere Jasmijn Gimbrère. 4 De elfde inter net schaak competitie heeft de scha kers van Het Witte Paard geen succes gebracht. Na twee uur spe len bleven de Zeeuws-Vla mingen steken op een vierde plaats met 'slechts' 236 punten. 3,5,1 Na winst op de 3 en 5 kilome ter waren Yunis Stitan en Emma van Mourik ook de snelsten op de 10 km van het coronacircuit van Delta Sport. Daar mee grepen beiden in stijl de eindzege van het circuit. Genk en Olympiakos Piraeus vieren de zomer in Zeeland Henk van de Voorde Burgh-Haamstede - Pierre Denier, teammanager Genk VLISSINGEN Amateurvoetballers mogen vanaf het seizoen 2022/2023 niet meer betaald wor den via een sponsor of een aan de club gelieerde stichting. Dat voorstel werd maandag door de bondsverga dering van de KNVB aangenomen. - Art van der Staal (Hoek) Trainingsbeel- den van afgelopen juli, toen KRC Genk te gast was bij FC De West hoek. Komende juli komt de Belgische profclub weer naar Burgh-Haamstede. FOTO GRAND HOTEL TER DUIN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43