JONG IN NIEUW- EN SINT JOOSLAND Muziekfan even terug in de tijd 10 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Roos Schout (13) uit Nieuw- en Sint Joosland. ,,Sinds het begin van de zomerva kantie. Ik vond dieren altijd al leuk en mijn moeder had een berichtje gezien en vertelde dat je hier kon komen helpen. Dat heb ik meteen gevraagd en ik kon al snel komen." ,,Vooral de ponyritjes. Ik hou de pony dan vast en Laura, die hier ook helpt, houdt de kindjes vast. Dat is een goede verdeling, want ik hou van paarden en zij vindt het leuk om de kinderen te helpen. We leren ook veel van elkaar. Laura werkt hier al langer en kan mij vertellen hoe het hier gaat. En ik kan haar leren hoe je moet om gaan met paarden. Laura en ik zijn ook vriendinnen geworden." ,,Ja, al bijna vijfjaar. Dat doe ik één keer per week, op vrijdag, bij De Kroo bij ons in het dorp. Daar leer ik springen en dressuur." ,,Nou nee, dat niet hoor. Alleen twee foto's van een pony die speci aal is voor mij. Zij heet Debbie." ,,Ze bokt veel, en is weleens verve lend in de les. Ze weerspiegelt mij ook. Als ik een keer geen zin heb, wordt zij nog vervelender. Maar hoe vaker ik op haar rijd, hoe beter het gaat. Ze geeft mij het vertrou wen tijdens het springen. Ze geeft mij het gevoel: je kunt het. Ik zou wel graag ooit een eigen paard wil len hebben en hoger willen ko men in de wedstrijdsport. Later zou ik ook wel een trainingsstal willen hebben, waarin ik paarden kan trainen." ,,Nee, nog niet. Ik zit nu in de tweede klas van het vwo op de CSW in Middelburg. Ik heb nog tijd genoeg om daarover na te den ken." ,,Goed. Het verschilt natuurlijk wel per vak. Biologie vind ik moei lijk, maar de docent helpt me heel goed. De talen vind ik erg leuk. Ze ker Engels en Duits. Maar ik doe altijd mijn best." ,,Heel fijn. Ik voel me fijn en veilig in Zeeland. Er zijn weinig grote winkels in de buurt, maar die mis ik niet. Ik hou van het strand, het bos en de rust. In de stad hoef ik niet te wonen, dat vind ik te druk. En het fijne aan ons dorp is dat ik bijna iedereen ken. Als ik naar de speeltuin of het trapveldje ga, kom ik altijd bekenden tegen." ,,Dan mis ik het echt. Ik ben zo blij als het weer mag. Hier vind ik rust." Lezers helpen lezers Blij verrast was hij door de reacties op zijn oproep in de rubriek Lezers helpen le- zers. Zonder al te hoge verwach tingen plaatste Bouke Kromhout van der Meer dan ook zijn oproep een paar maanden geleden. Toch leverde de vraag van de Middel burger of lezers nog mooie but tons hadden liggen een aantal mooie reacties op. ,,Wie kent ze tegenwoordig nog hè, buttons zie je niet veel meer. Toch is er een handvol heel aardige mensen ge weest die mij buttons toegestuurd hebben. Van antikernenergie-but tons tot aan oude buttons van mu ziekbands. Vooral exemplaren uit die laatste categorie hebben een speciaal plekje in mijn hart. Als grote muziekfan neemt het me weer even terug in de tijd." In de jaren 70 en 80 was Bouke op me nig concert te vinden. Bij elk op treden kocht hij wel een aanden ken, veelal buttons. In de loop der jaren werd zijn collectie echter be hoorlijk uitgedund. ,,Eerlijk ge zegd weet ik niet goed waar al die oude buttons zijn gebleven. Ik zal er een boel hebben weggegeven en bij verhuizingen zal er het een en ander verdwenen zijn. Ik ging vaak naar concerten, vooral van reggae- bands. Zeker als het kleine bandjes uit Jamaica waren, was de verkoop van cd's en merchandise voor hun de manier om de reis naar het verre Europa te bekostigen. Zeker toen ik in Rotterdam woonde, ging ik vaak naar optredens. Ik kocht dan ook bij ieder concert wel een button, als herinnering. Al die buttons speldde ik trouw op mijn dat ik veel buttons ben kwijtge- jack, dat op den duur volledig uit- raakt, maar de mooie herinnerin- puilde. Ik vind het echt jammer gen blijven natuurlijk bestaan." woensdag 16 december 2020 Roos Schout Nieuw- en Sint Joosland Geboren: 14 januari 2007 Woont met: vader, moeder en broer in Nieuw- en Sint Joos- land Huisdieren: geen 'Ik zou wel graag een hond willen, liefst een Duitse herder') School: 2 vwo van de CSW in Middelburg Hobby's: paardrijden Roos heeft weinig met drukte: 'Op de kinderboerderij kom ik tot rust' Maurits Sep Je brengt de hele zaterdag door op kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg. Hoe lang ben je hier al vrijwilliger? Wat vind je zo leuk aan de kin derboerderij? Rijd je zelf ook paard? Ben je een echt paardenmeisje? Met posters van paarden op je kamer en zo? Waarom is Debbie speciaal? Weet je dan ook al welke oplei ding je straks wilt gaan doen? Hoe gaat het met jou op school? Roos Schout (13) helpt als vrijwilliger op kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. FOTO LEX DE MEESTER Hoe is het om in Nieuw- en Sint Joosland te wonen? Door corona is de kinderboerde rij soms dicht. Hoe vind je dat? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Bouke Kromhout van der Meer zoekt buttons, vooral van muziekbands. Bas Dingenouts Bouke Kromhout van der Meer ging vroeger vaak naar concerten, waar hij dan buttons kocht als herinnering. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42