Peter Daane bakt de op één na lekkerste kerststol van het land Defintief 'nee' voor schaatsbaan 6 Kaaienroute Middelburg Middelburg wil de route over de Turfkaai versmallen naar 5,5 meter. Dat kan ook, stelt verkeerswethou der Chris Simons, omdat bussen el kaar daar niet passeren. Bovendien wil Middelburg - in navolging van bewoners, die opkomen voor vei ligheid en leefbaarheid - helemaal van die busroute af. Wij vrezen een verlies van passagiers als de route wordt verlegd Maar dat blijft op verzet stuiten van Connexxion. Dat was vorig jaar al zo en dat is niet veranderd. Toch gaat Middelburg door met de her inrichting. ,,Wij willen de route nog steeds graag behouden, met beide haltes. Wij hebben ook al aangegeven: doe niet wat jullie van plan zijn", zegt woordvoerster Ariska Bouterse. Verlies van passagiers De gemeente wil de route verleg gen naar het Groene Woud en een nieuwe halte maken tegenover de HZ. Dat is verder van de binnenstad af en verder van het medisch cen trum aan de Kalverstraat. De bus stopt daar nu nog voor de deur. Bouterse: ,,Wij vrezen een verlies van passagiers als de route wordt verlegd." Connexxion heeft gisteren nog intern gesproken over de herinrich ting van de kaaienroute tussen de Stationsstraat en het Groene Woud. ,,Het staat bij ons hoog op de agenda", benadrukt Bouterse. ,,De breedte van de weg na de herin richting is voor ons ook van be lang." Dat bussen elkaar op die route niet passeren omdat hun dienstre geling anders is, zoals wethouder Simons stelt, klopt volgens Bou- terse niet. Bij de haltes in de Koe straat komen sommige bussen el kaar tegen, omdat ze daar op elkaar aansluiten en reizigers kunnen overstappen. ,,Als de Koestraat niet wordt versmald, dan kan dat. Maar bussen hebben soms ook vertra ging. Dan kunnen ze elkaar tegen komen op de Turfkaai. Als ze dat weten, kunnen ze op de hoek van de straat op elkaar wachten. Maar als een bus en een vrachtwagen el kaar moeten passeren, is 5,5 meter ook wel erg smal." Nadelig Connexxion deelt de zorgen van de Fietsersbond Middelburg over de wegversmalling. Dat kan nadelig zijn voor de fietsers, maar ook voor de buschauffeurs, zegt Bouterse. ,,De chauffeurs worden in de prak tijk met de gevolgen geconfron teerd." Wethouder Simons zei vorig jaar over deze plannen ook dat het schrappen van de haltes nodig is om de route korter te maken en dus tijdwinst te boeken. ,,Maar wij heb ben geen noodzaak om tijd te win nen", benadrukt Bouterse. ,,En als dat al nodig is, dan zullen we altijd een halte schrappen waar niemand opstapt. En dat zijn dus niet deze haltes in het centrum van Middel burg." Daane won onlangs de tweede prijs in de kerststollenwedstrijd van het Echte Bakkersgilde. Daar aan deden landelijk 175 bakkers mee. Alle klanten van de drie win kels van Daane in Vlissingen en Middelburg kregen de afgelopen dagen een sneetje mee naar huis om te proeven. „Normaal laten we klanten in de Gabriëlse had zich er vorige week al bij neergelegd dat de ijsbaan de finitief niet op de Markt zou ko men. Wethouder Johan Aalberts wilde toch nog één aller-allerlaat- ste poging doen om een slimme oplossing te vinden. Maar met de lockdown die premier Mark Rutte winkel proeven, maar vanwege co rona kan dat nu niet", vertelt Peter Daane, eigenaar en zoon van Piet Daane. De kerststollencompetitie is voor Daane belangrijker dan die voor paasbrood of oliebollen. ,,Kerststollen zijn een prestigieus product. Vanwege de combinatie van het bakken, de kwaliteit van de rozijnen en de vulling. En het Kerststollen zijn een prestigieus product. Vanwege de combinatie van het bakken, de kwaliteit van de rozijnen en de vulling maandagavond afkondigde, zag ook Aalberts geen kans meer voor de ijsbaan. ,,Het is zoals het is", zegt Gabriëlse. ,,Als iets niet kan, gaan we ook snel verder. En nee, we ma ken van volgend jaar geen uitge- Het is zoals het is. Als iets niet kan, gaan we ook snel verder steld jubileum. Dat wordt gewoon het zestiende jaar." Maar wel weer groter en beter dan het was, als het aan hem, ligt. ,,Ik ben niet terug houdend als ik plannen bedenk. Als iets niet lukt, kan ik ze altijd niveau van deze wedstrijd ligt ie der jaar hoger. Dit jaar is een goeie kerststol nog belangrijker. Omdat de horeca dicht is, is de vraag naar luxe artikelen nog groter." De kerststol van Echte Bakker Piet Daane is door een driekoppige jury helemaal ontleed en beoor deeld. ,,Op smaak, op de korst, de structuur, de vulling, ga zo maar door. En we kregen op bijna alle onderdelen een 8, en op drie zelfs een 9. Zo kwamen we gemiddeld op een 8,3", zegt Peter Daane trots. En de winnaar? ,,Had een 8,4. Dus het scheelde maar heel weinig." Peter Daane verwacht deze kerst mede door die tweede prijs nog meer vraag naar zijn kerststol. ,,Gemiddeld bakken we er voor Kerstmis vijfduizend, van groot tot klein. Ik denk dat we dit jaar wel naar de achtduizend kerststol len gaan. Vanaf komen weekeinde gaan we vol gas aan het bakken." nog aanpassen." Zo kijkt Gabriëlse zelf nu ook al vooruit naar de vol gende winter. ,,Ik heb in november al een aanvraag moeten indienen voor hoeveel ruimte ik nodig denk te hebben. Nou, ik heb ook ruimte gevraagd op het plein onder de Lange Jan, om daar in de kerstva kantie extra dingen te organiseren voor kinderen. En we hadden zo ontzettend veel aanvragen van scholen. Die wil je juist met teleur stellen." Tegelijkertijd beseft hij dat 2021 een moeilijk jaar kan worden. ,,Gaan we het financieel rond krij gen? Er zijn al sponsors afgehaakt en ik voorzie dat meer bedrijven volgend jaar gaan bezuinigen. An derzijds zijn er ook steunmaatrege len, dus we maken gewoon het plan dat we voor ogen hebben." woensdag 16 december 2020 Connexxion wil haltes echt houden WA Peter Daane: „Gemiddeld bakken we er voor Kerstmis vijfduizend. Ik denk dat we dit jaar wel naar de achtduizend kerststollen gaan." foto dirk jan gjeltema Connexxion is niet blij met de manier waarop Middelburg het laatste stuk kaaienroute wil ver anderen. De busmaatschappij wil de haltes aan de Turfkaai en de Koestraat niet kwijt. Maar de weg wordt wel erg smal, zeker als bussen elkaar of vrachtwa gens moeten passeren. ,,Wij delen de zorgen van de Fietsers bond." Maurits Sep Middelburg -Ariska Bouterse, woordvoerster Connexxion Een mooi korstje, zacht brood, goede rozijnen en een heerlijke vulling. En dan een lik roombo ter eroverheen. Als alles klopt, geeft een goede stol extra vreugde aan het kerstontbijt. Walchenaren hoeven niet ver te zoeken: de op één na lekkerste kerststol van Nederland wordt gebakken in Vlissingen, door Echte Bakker Piet Daane. Maurits Sep Vlissingen De teleurstelling dat juist het jubileumjaar van de ijsbaan in het water valt, heeft Patrick Gabriëlse in het weekeinde al achter zich gelaten. Het defini tieve 'nee' dat gisteren volgde was dus ook geen verrassing meer. ,,Ik ben al bezig met de plannen voor volgend jaar en ik denk gewoon weer groots." Maurits Sep Middelburg - Peter Daane - Patrick Gabriëlse De bushalte aan de Nieuwe Haven/Turfkaai in Middelburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Snfnffl door Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38