Gevecht van Badr Hari gaat door 'Het salaris van Messi bij Barcelona niet meer reëel' 27 DARTS WK (PDC) IN LONDEN Net als een jaar geleden telt het 96-koppige deelnemersveld van het WK darts in Londen elf Nederlanders. Toen haalden maar drie van de elf de derde ronde, onder wie de latere verliezend finalist Michael van Gerwen. Er is niet veel aanleiding om te denken dat het nu veel beter zal gaan. Behalve 'Mighty Mike' staat geen van de elf Neder landers in de top 16 van de Order of Merit, de wereld ranglijst van de PDC, die ge baseerd is op toernooi- inkomsten van de laatste twee jaar. De wereldtop wordt snel breder en het is niet makkelijk om daar een plekje in te bemachtigen. Maar wie weet zitten er een of meerdere stuntjes in voor de Nederlanders, van wie Niels Zonneveld van avond het spits afbijt. Zon dag is het D-day (Dutch Day) in Alexandra Palace. Dan komen in elk geval Vin cent van de Voort, Derk Tel- nekes, Maik Kuivenhoven, Martijn Kleermaker en Jef frey de Zwaan in actie. En mogelijk ook Ron Meulen- kamp, als hij morgen de eer ste ronde overleeft. De kans is aanzienlijk dat meerdere Nederlanders na het kerst reces nog actief zijn op het WK, aangezien er in de tweede ronde liefst drie on derlinge clashes te verwach ten zijn, afhankelijk van de resultaten in de openings ronde. Vanaf 27 december wordt in sneltreinvaart ronde 3 tot en met de finale afgewerkt. De eindstrijd is op zondag 3 januari. In vergelijking met een jaar geleden zijn Raymond van Barneveld, Jan Dekker, Jelle Klaasen, Geert Nentjes en Benito van de Pas er in Londen niet meer bij. Ron Meulenkamp Derk Telnekes Dirk van Duijvenbode Maik Kuivenhoven Jeffrey de Zwaan Danny Noppert Martijn Kleermaker Niels Zonneveld v SA' Vincent van der Voort Jermaine Wattimena Michael van Gerwen Glory, organisator van het gevecht in Rotterdam tussen Badr Hari en de Roemeen Benjamin Adegbuyi, heeft daar toestemming voor gekre gen van de Nederlandse overheid. Hoewel alle sportscholen en an dere binnensportlocaties vanaf gis teren zijn gesloten vanwege extra maatregelen in verband met het co ronavirus, kan het gevecht toch plaatsvinden omdat Glory wordt gezien als topsportorganisatie. Het kabinet maakt gedurende de Badr Hari. foto bsr agency maandag aangekondigde lockdown van vijf weken een uitzondering voor topsporten. Die kunnen wel doorgaan, ook op locaties binnen. ,,We hebben officieel toestemming gekregen, zodat ons evenement za terdag kan doorgaan'', laat Glory weten. De internationale kickboks- organisatie bedankt onder meer sportkoepel NOC*NSF en de Ne derlandse Vechtsportautoriteit voor de steun. Geheim De locatie van het evenement wordt om veiligheidsredenen ge heim gehouden. De organisatie meldt alleen dat het 'ergens in Rot terdam' is, zonder publiek in de zaal. De kickboksavond, met Badr Hari en Adegbuyi als hoofdgevecht, is tegen betaling via een stream te volgen. Het is de bedoeling dat er vrijdag tijdens het weegmoment ook een 'staredown' komt, waarbij de kick boksers wel op een veilige afstand van 1,5 meter van elkaar staan. Dat heeft presidentskandidaat Emili Rousaud laten opteke nen in de Spaanse krant AS. Rousaud wil Messi behouden, maar tegen een ander salaris. ,,Gezien de huidige situatie van de club is het salaris van Messi niet meer reëel, dus we zullen een akkoord met hem moeten bereiken. We zullen hem een aantrekkelijk project moeten presenteren'', zei Rou- saud, die beweert dat geld niet de belangrijkste drijfveer is van Messi. ,,Hij wil niet ver trekken omdat hij te weinig verdient. Hij wil vertrekken omdat hij prijzen wil pakken. Hij wil een team vol talent.'' Rousaud gaf ook te kennen dat hij het gerenoveerde Camp Nou, het onderkomen van FC Barcelona, wil vernoemen naar Messi. De 33-jarige Messi heeft een aflopend contract bij FC Barcelona, waar hij al zijn hele loopbaan speelt. De ver kiezingen zijn op 24 januari. Naast Rousaud zijn er nog ze ven andere kandidaten. woensdag 16 december 2020 GO De elf van Alexandra Palace Tekst Max van der Put Bijnaam: The Bomb. Leef tijd: 32 jaar. Woonplaats: Almere. Order of Merit: 49. Vorig WK: 2de ronde. In ronde 1 tegen: Boris Krcmar (morgen). Bijnaam: geen. Leeftijd: 25 jaar. Woonplaats: Deventer. Order of Merit: 87, WK-debuut. In ronde 1 tegen: Nick Kenny (zon dag). Bijnaam: Titan of Auberge- nius. Leeftijd: 28 jaar. Woon plaats: 's-Gravenzande. Order of Merit: 43. Vorig WK: geen deelname. In ronde 1 tegen: Bradley Brooks (vrijdag) Bijnaam: geen. Leef tijd: 32 jaar. Woon plaats: Naaldwijk Order of Merit: 73, WK-debuut. In ronde 1 tegen: Matthew Edgar (zondag) 1 Bijnaam: The Black Cobra Leeftijd: 24 jaar. Woon plaats: Leidschendam. Order of Merit: 23 Vorig WK: laatste 16 In ronde 2 tegen: Ryan Searle of Danny Lauby (zondag). Bijnaam: Noppie. Leeftijd: 29 jaar. Woonplaats: Joure. Order of Merit: 25. Vorig WK: 3de ronde. In ronde 2 tegen: Martijn Kleer maker of Cameron Carolissen (dinsdag). Bijnaam: Dutch Giant. Leeftijd: 29 jaar Woonplaats: Hierden Order of Merit: 74, WK-debuut. In ronde 1 tegen: Cameron Ca rolissen (zondag). Bijnaam: geen. Leef tijd: 22 jaar. Woon plaats: Uitgeest Order of Merit: 79, WK-debuut. In ronde 1 tegen: William O'Connor (vandaag, derde partij vanaf 13.00 uur) Bijnaam: Dutch Destroyer. Leeftijd: 45 jaar. Woon plaats: Purmerend. Order of Merit: 27. Vorig WK: 2de ronde. In ronde 2 tegen: Ron Meulenkamp of Boris Krcmar (zondag). Bijnaam: The Machine Gun. Leeftijd: 32 jaar. Woon plaats: Westervoort. Order of Merit: 24. Vorig WK: 2de ronde. In ronde 2 tegen: Nick Kenny of Derk Telnekes (woensdag 23/12). FOTO'S LAWRENCE LUSTIG, PDC, SHUTTERSTOCK Bijnaam: Mighty Mike. Leeftijd: 31 jaar. Woonplaats: Vlijmen. Order of Merit: 1. Vorig WK: finale (verloren). In ronde 2 tegen: Ryan Murray of Lourence Iligan (zaterdag). Ondanks de aangescherpte co ronamaatregelen gaat de ren tree van kickbokser Badr Hari in de ring zaterdag gewoon door. ANP Rotterdam BARCELONA Het salaris van Lionel Messi past niet bij de huidige financiële situatie van FC Barcelona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27