Nieuwe Feyenoord-trainer Ajax zonder Quincy Promes, maar in hoofden 22 Ajax treedt vanavond zonder de van een steekincident verdachte Quincy Promes aan tegen FC Utrecht, de club die de Amsterdammers eerder dit jaar nog de weg versperde in he bekertoernooi. Kort Klopp is lovend over Spurs Jürgen Klopp (foto) is onder de indruk van Tottenham Hotspur, koploper in de Premier League. Het Liverpool van coach Klopp treft vandaag de Spurs van José Mourinho op An- field. ,,De manier waarop ze spelen is goed, hij heeft er een resultaatmachine van ge maakt'', aldus de Liverpool-coach. Afgelo pen jaar pakte Liverpool met overmacht de titel. Liverpool - Tottenham Hotspur begint om 21.0o uur. Beide clubs hebben 25 punten na twaalf duels. Chelsea verloor gisteravond met 2-1 van Wolves. Ontslagen na coronafeestje De Belgische club KV Oostende heeft kee per Fabrice Ondoa ontslagen, omdat hij bij hem thuis een coronafeestje heeft georgani seerd. ,,Als voetbalclub kunnen wij dergelijk egoïstisch en onverantwoord gedrag niet to lereren", aldus voorzitter Gauthier Ganaye. De 24-jarige Ondoa, international van Ka meroen, is afkomstig uit de jeugdopleiding van FC Barcelona. Coaches geweerd bij de NK Bij de NK in Amstelveen worden coaches en begeleiders deze week niet meer toegelaten. De organisatie van de Nederlandse kampi oenschappen heeft daartoe besloten na de maandagavond afgekondigde coronamaatre gelen. De deelnemers, die aanvankelijk één begeleider mochten meenemen, mogen maximaal een uur van tevoren aanwezig zijn en moeten direct na hun wedstrijd ver trekken. De finales zijn zondag. Bij de vrou wen is Lesley Pattinama-Kerkhove als eerste geplaatst, bij de mannen Tallon Griekspoor (foto). Robin Haase, Arantxa Rus en Kiki Bertens ontbreken. Koeman: Niet altijd favoriet' Tweede tijd voor De Vries Quincy Promes is gisteren, na een paar dagen voorarrest, vrijgelaten. De aanvaller van Ajax en het Ne derlands elftal blijft wel verdachte in het onderzoek naar een steekin- cident, dat eind juli zou hebben plaatsgevonden tijdens een feest dat de 47-voudig international or ganiseerde. Een neef van Promes liep daarbij zwaar letsel op aan een knie. Ajax wenste gisteren niet vooruit te lopen op eventuele gevolgen voor de speler. ,,Wat we zondag al zeiden: hij wordt beschuldigd, maar dat wil niet zeggen dat hij schuldig is. Het spreekt voor zich dat er eerst een gesprek met Quincy zal plaats vinden en daar gaan we nu niet op vooruitlopen.'' Promes' voorlopige vrijlating laat onverlet dat de spelers van trainer Erik ten Hag zondag plots zonder hun gearresteerde collega op het trainingsveld stonden en vanavond, nog in alle hectiek, zonder hem aan de bekerkraker tegen Utrecht be ginnen. De vraag is dan ook of zijn arrestatie mentaal doorwerkt. Hennepteelt Toen de in augustus 2009 voor hen nepteelt opgepakte Gino Coutinho plotseling ontbrak op de training van ADO Den Haag, werd dat vol- gens oud-verdediger Pascal Bos- schaart 'een paar dagen onderwerp van gesprek'. ,,Het is best lastig als je iemand in de groep hebt die in aanraking is gekomen met de poli tie. Gino werd vrijgesproken. Daar door sloten we het sneller af. Wordt het bewezen, dan moet de club in grijpen en kan het een ander ver haal worden. Zo zal het bij Promes waarschijnlijk ook gaan. Ten koste van het niveau gaat het niet zozeer, maar je krijgt wel last van alle me dia-aandacht. Dat duurt een paar dagen, maar het mooie van voetbal Je baalt heel erg dat je teamgenoot in die situatie zit. Je gunt hem dat niet is: je krijgt snel weer wedstrijden." Ja, misdrijven zijn spaarzaam in de voetballerij, maar evengoed zag menige club al eens een werk nemer in aanraking komen met de politie. In Engeland belanden spe lers nog vaker in de tabloids en de bajes. Oud-international Glenn Helder, die na zijn loopbaan zelf in de gevangenis terechtkwam, herin nert zich nog duidelijk dat hij met teamgenoten bij Arsenal te horen kreeg dat grote leider Tony Adams enorme alcoholproblemen had. Of dat effect had op de groep? Helder: ,,Impact heeft het zeker, maar je gaat er niet per se slechter door spe len. Waarom? Omdat de voetbalwe reld ook hard is. Je baalt alleen heel erg dat je teamgenoot in die situatie zit. Je gunt hem dat niet, vooral om dat de speler ook geliefd is, wat ook voor Promes geldt. Je hebt liever dat een teamgenoot zich meldt op de training en vertelt dat hij weer va der wordt." Jan van Halst werd ooit als speler van Ajax door trainer Co Adriaanse te licht bevonden en uit de selectie gezet en vervolgens door diens op volger Ronald Koeman weer in ge nade aangenomen. Dat kan, als de sfeer goed is, hartverwarmend wer ken, weet de tegenwoordige analy ticus. ,,De buitenwereld oordeelt, maar een groep houdt de connectie met de speler. Dat was bij mij toen geweldig om te voelen. En dat kan nu ook zomaar gebeuren, dat de normen en waarden van de buiten wereld vervallen en je als speler in een soort van warm bad belandt.'' Selectie Dat Promes vanwege zijn mogelijke rol bij een steekincident voorlopig geen onderdeel uitmaakt van de se lectie, hoeft volgens Van Halst niets af te doen aan dat mechanisme. Tot de zomer van 2023 is Arne Slot de hoofdtrainer van Feyenoord en als de club tevreden is kunnen de Rotterdammers het contract van de 42-jarige trainer via een eenzijdige optie met een extra jaar verlengen. In de persverklaring werd opval- lend vaak de naam van de huidige trainer Dick Advocaat genoemd. En ook Slot sprak op de dag van zijn contractondertekening uitgebreid over de 73-jarige Hagenaar. Dat is geen toeval. Het heeft twee redenen: in de Kuip willen ze in geen geval Advocaat irriteren. De trainer is het type dat zomaar de deur achter zich dicht kan slaan als het hem allemaal de keel begint uit te hangen. Dat kunnen ze er niet bij hebben in de Kuip. Advocaat moet voor een ticket voor Europees voet bal zorgen. Dat is financieel heel be langrijk. Het zou zelfs voor een be scheiden transferbudget voor Slot kunnen zorgen. Het aanblijven van Advocaat tot mei betekent ook dat Arne Slot straks 'gewoon' kan in- stromen met Europese wedstrijden op een hoog niveau. Nu al beginnen zou hem eerder op een achterstand zetten dan op een voorsprong. Dolend elftal Toen Feyenoord vorige week kans loos verloor van Wolfsberger AC en er forse kritiek neerdaalde op de club én de trainer, zat commissaris Toon van Bodegom een dag later op het kantoor van Advocaat op de trainer te wachten. Om de Hage naar nog maar eens duidelijk te ma ken dat Feyenoord hem zeer erken telijk is hoe hij in dertien maanden tijd een dolend elftal dat op plek 12 van de eredivisie stond tot leven wist te wekken. Dat er hier en daar lacherig wordt gedaan over de reeks Quote van de dag 'Ik was vooraf zenuwachtig door het gebrek aan wedstrijdritme' woensdag 16 december 2020 GO VOETBAL VOETBAL TENNIS VOETBAL Barcelona- fans moeten leren leven met het feit dat hun club niet elke wed strijd meer als favoriet in gaat. Dat zei Ronald Koe man vooraf gaand aan het competi tieduel van avond tegen Real Socie- dad ,,Men moet accep teren dat we niet altijd kun nen winnen'', zei de coach gisteren. AUTOSPORT Coureur Nyck de Vries (22, foto) verraste bij zijn debuut in een For mule 1-auto. De Fries zette tijdens de Young Driver Test in Abu Dhabi de tweede tijd neer in de bo lide van Mer cedes. Hij klokte een snelste ronde van 1.36,595, twee tienden langzamer dan routinier Fernando Alonso. 'Zeker impact, maar als team wil je presteren' Johan Inan Amsterdam - Glenn Helder Arne Slot tekende gisteren offi cieel bij Feyenoord en had het vooral over Dick Advocaat. Net als technisch directeur Frank Arnesen en de club zelf dat deden. Wat er anders moet in de Kuip, daar praten ze pas over als de huidige trainer in mei af scheid heeft genomen. Mikos Gouka Rotterdam De 38-jarige doelman PetrCech over zijn rentree bij Chelsea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22