II Kerstvakantieboeken met spelletjes voor kids Debuutalbum van Zeeuws-Vlaams duo KORTING 7 WIJNADVIES BIJ KERSTMENU DE WIJNKERK HELPT Er wordt dit jaar veel thuis gekookt met kerst, maar wat drink je erbij? Joost Bouman van de Wijnkerk schiet te hulp. Wie hem het kerstmenu stuurt, krijgt advies over de te schenken wijnen. ,,En die bezorg ik zelf aan huis." Maar liefst tiendui zend flyers ver spreidde Joost Bou man (24) de afgelo pen weken. De Wijnkerk bestaat sinds twee maanden en de Hulstenaar is hard bezig om zijn eigen bedrijf op de kaart te zetten. De wijnkaart, wel teverstaan. Joost geeft wijnadvies bij het kerstdiner en verkoopt zo wel wijnpakketten op maat als thuisproeverijen. Joosts passie voor wijn begon bij Bottles Next Door in Sas van Gent. Hij werkte daar een aantal jaar en begon zich steeds meer te verdie pen in wijn. ,,Ik leerde daar eerst veel achter de bar en later ook door de in- en verkoop van wijn." Ook volgde hij een wijncursus. ,,Ik be gon wijn steeds leuker en interes santer te vinden, er zijn zó veel soorten." Toen zijn zus thuis een wijnproeverij voor een paar vrien dinnen wilde houden en Joost vroeg om een pakket met uitleg samen te stellen, ging het balletje rollen. ,,Steeds meer mensen vroe gen of ik dat ook voor hen wilde doen." Er is altijd wel iets wat iemand lust, is de insteek van Joost. Hij heeft al aardig wat kerstmenu's voorbij zien komen, waar mensen een advies bij willen. Joost stuurt geen kant-en-klare lijst, eerst komt er een belletje of een appje: Joost wil weten waar je van houdt. ,,Sommige mensen houden bij voorbeeld van zware wijnen, met veel karakter, of van een bepaalde druif." Iemand die niet vaak wijn drinkt en 'gewoon een lekkere wijn' wil, krijgt ook vragen van Joost om te bepalen wat de beste keuze is. De wijnen die de Wijn- kerk uiteindelijk komt brengen, zijn voorzien van uitleg. ,,Het is leuk dat je weet wat je drinkt en waar het vandaan komt. Zo heb je een horeca-ervaring thuis. In een restaurant krijg je ook uitleg." Niet bij de supermarkt Bij de wijnpakketten die Joost aanbiedt, kies je 'rood, wit of rosé' waarna de besteller een bericht of belletje krijgt. Een fles kost ge middeld rond de tien euro. ,,Want het moet wel leuk blijven. Maar de echte wijnkenners kunnen het zo gek maken als ze zelf willen." De meeste wijnen van de Wijn kerk zijn niet te koop bij de plaat selijke slijter of supermarkt. Joost wil mensen laten kennismaken met iets nieuws. ,,Want in de win- Sommige mensen houden bijvoorbeeld van zware wijnen, met veel karakter, of een bepaalde druif -Joost Bouman kel pak je meestal wat je al kent." De wijnen importeert hij zelf via een Belgische drankenhandel en komen uit Frankrijk, Spanje, Oos tenrijk en Portugal. ,,Ik proef elke wijn eerst zelf, ik wil weten wat ik verkoop." Hij heeft dertig soorten in assortiment en die wisselen re gelmatig. Voor wie geen wijn drinkt, heeft Joost een alternatief: het Belgische speciaalbier Four- chette. Oud en nieuw Wie voor 18.00 uur bestelt, krijgt voor 20.00 uur zijn wijnen gratis thuisbezorgd, in de gemeente Hulst en Terneuzen. Kerstmenu's zijn nog tot 20 december te sturen naar de Wijnkerk. Joost geeft ook wijnadvies via Brasserie Leon in Hulst. Ook komt er nog een pakket voor oud en nieuw. Meer informa tie via dewijnkerk.online. Harmen van der Werf Terneuzen Je vervelen met de kerstvakantie? Het hoeft niet met twee speelse winterboeken die de Terneuzense welzijnsinstelling aan-z gratis op de eigen website aanbiedt, één voor peuters en kleuters en één waaraan ook kinderen van vier tot en met twaalf jaar plezier kunnen beleven. Voor peuters en kleuters heeft aan-z een ITM-boek samengesteld. ITM staat voor Iedereen Telt Mee. In het via www.aan-z.eu/nieuws/ itm-winterboek2020 te downloa den boek staan allerlei opdrachten en spelletjes om spelenderwijs de Nederlandse taal te oefenen. Ook ideeën om vogelvoer te maken en zandkoekjes te bakken zijn erin opgenomen. Het tweede winterboek, het Kids2Fun-boek voor zowel peuters en kleuters als kinderen van vier tot en met twaalf jaar, telt maar liefst 49 pagina's. Winterse spelle tjes als een kerstmemoryspel, knutsel- en frutselideeën zoals sneeuwslijm maken en proefjes, bijvoorbeeld ijskristallen fabrice ren, staan erin, aangevuld met re cepten waaronder vuurpijlprik kers maken. Het Kids2Fun-boek is te vinden op de site www.aan-z.eu/nieuws/ kids2fun-winterboek2020. De Zeeuws-Vlaamse muzikanten Suzanne Rocher en Michiel Meij- ers werkten het afgelopen jaar aan hun debuutalbum, waar in ja nuari een crowdfundingsactie voor liep. Dat resulteerde uitein delijk in een plaat met vier eigen nummers en tien covers, allemaal in een akoestisch jasje. De basis is de zang van Suzanne en Michiel, aangevuld met piano, harp, klari net en saxofoon. Het duo bespeelt veel instrumenten zelf, behalve de contrabas die Charles Nagtzaam voor zijn rekening neemt. Er is filmmuziek op het album te horen, zoals het nummer Belle en het Beest uit de gelijknamige film en Into the West uit The Lord of the Rings. Ook jazznummers, Nederlandse versies van Franse chansons, een tango en een pop nummer komen voorbij. Het al bum is voorzien van een boekje met tekst en foto's en verschijnt op maandag 21 december. Het is alvast te bestellen via silver-and-gold.nl/store en kost 20 euro inclusief verzendkosten. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam dinsdag 15 december 2020 Joost weet wat je met kerst drinkt Sophie Stockman Hulst met de Wijnkerk persoonlijk wijnadvies, verkoopt wijnpakketten en proeverijen. foto camile schelstraete Hulstenaar Joost Bouman geeft Vlak voor Kerstmis verschijnt het eerste album van Threads of Silver and Gold. Het muzi kale duo nam veertien luister liedjes op. Sophie Stockman Hulst 30%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54