SP in Goes ligt op z'n gat, zetel in raad blijft misschien wel leeg Leerlingen Parelmoer hangen straks prominent in museum Tholen handelt snel bij Stallandse boulevard 6 Analyse Jachthaven Wemeldinge is bijna bootloos MIJN DORP, MIJN STAD A Dat alles is het gevolg van het opstappen van raadslid Floor van Lamoen, met in zijn kielzog steunfractieleden en bestuursleden. Met Van Lamoen verliest de SP in Goes de man die al sinds 2010 het lokale gezicht vormt van de socialisten. In dat jaar kwam de partij voor het eerst in de raad. Van Lamoen kan zich niet vin den in de manier waarop het lan delijke partijbestuur nu omgaat met jongerenafdeling Rood. Le den daarvan zijn uit de partij ge zet vanwege communistische sympathieën en de geldkraan is dichtgedraaid. Van Lamoen bena drukt zelf niet tot de 'geradicali seerde zolderkamercommunis ten' te behoren, maar hij stelt dat deze manier van omgaan met de jongerenafdeling niet de juiste weg is om samen de toekomst te gemoet te gaan. Harde klap Van Lamoen heeft zijn lidmaat schap van de SP opgezegd en geeft zijn raadszetel op. Feitelijk stapt iedereen die een enigszins prominente rol vervult binnen Bewoners van het appartementen complex aan de Boulevard in Sint- Annaland uitten halverwege no vember hun zorgen over de ver keersveiligheid op die locatie. Snel ler dan ze verwachtten is het pro bleem al opgelost. Cees Stoorvogel, die in één van de appartementen woont, is blij met het snelle handelen van de ge meente. Hij schreef mede namens vijftien andere bewoners een brief aan de raad omdat voor verkeer dat de parkeerplaatsen verliet, een on overzichtelijke situatie was ont staan. ,,Je moet half op de door gaande weg staan om links en rechts te kijken of er wat aankomt", de Goese afdeling op. Slechts twee bestuursleden blijven nog even aan om de lopende zaken af te handelen. Eén van de vragen waar zij nog voor staan, is wat er moet gebeuren met de zetel van de SP in de gemeenteraad van Goes. De spoeling binnen de partij leek bij de lokale verkiezingen in 2018 al dun te zijn. Floor van La moen - op dat moment al acht jaar fractievoorzitter - wilde graag een stapje terug doen. Hij kwam op de tweede plaats van de kandidatenlijst te staan, achter Astrid de Jong. De klap was groot toen de SP twee van haar drie ze tels verloor. Toen De Jong haar conclusies trok, en niet in haar eentje in de raad wilde gaan zit ten, besloot Van Lamoen er toch nog maar een periode van vier jaar als fractievoorzitter aan vast te plakken. Ontmantelde afdeling Nu alle mensen die hem logi scherwijs zouden kunnen opvol gen ook de pijp aan Maarten ge ven, is het de vraag of iemand nog namens de SP in de gemeen teraad wil gaan zitten. De men sen die in 2018 wat lager op de lijst stonden, zullen worden ge vraagd. Maar wie gaat het doen? Om te beginnen stonden deze mensen wellicht met een reden lager op de lijst. Bovendien krijgt de man of vrouw die de hand schoen oppakt, te maken met een goeddeels ontmantelde afde ling. De kans is groot dat de enige zetel tot aan de lokale verkiezin gen van 2022 onbezet blijft. Als er geen nieuwe mensen opstaan om de lokale afdeling weer leven in de te blazen, is het na ruim tien jaar misschien wel helemaal gedaan met de SP in Goes. schreef Stoorvogel. ,,En verkeer op die doorgaande weg kan niet uit wijken, omdat de weg heel smal is. Er zijn al een paar keer bijna-onge- Er zijn al een paar keer bijna- ongelukken gebeurd lukken gebeurd." Stoorvogels aan gedragen oplossing - het aanbren gen van spiegels - werd al snel ge honoreerd door de gemeente. Sinds kort hangt er eentje. ,,Als mensen de moeite nemen om te kijken, zie je of er iets aankomt." Willem Adriaansens Yerseke Het idee voor de coproductie kwam van Yvonne Averstegen van het Oosterscheldemuseum. ,,In het Stadskantoor van Goes liep ik tegen een 'wij-productie' aan. Ik vond gelijk dat zoiets een mooie vervanging zou kunnen zijn voor de vakantieactiviteiten met de jeugd, die door corona niet door konden gaan." Via connecties met de Kunst Kring Reimerswaal werd kun- WEMELDINGE Het doet een beetje surrealistisch aan, zo'n lege jachthaven. Slechts één bootje ligt nog moederziel al leen in de binnenhaven van Wemeldinge, de rest van de boten is allemaal weg. Maar ook dat ene bootje wordt binnenkort uit het water gelicht. De jachthaven wacht namelijk een grote verbou wing. De oude steigers ver dwijnen en er komen nieuwe voor terug. De werkzaamheden daar voor beginnen na de jaarwisse ling. Eind maart, begin april moeten alle nieuwe steigers er dan liggen. Volgens de jachtha ven zou dat op 1 april moeten zijn. stenares Ria Wisse bereid ge vonden om een basis te schilde ren. Met als resultaat een drie luik waarop de kinderen van Pa relmoer aanvullingen mochten aanbrengen. Dat drieluik werd begin november op school afge- Joy en Paulina hebben als eerste wat strepen op het doek gezet leverd. Vanaf dat moment wer den de Parelmoerleerlingen kunstenaar. ,,Joy en Paulina hebben als eerste wat strepen op het doek gezet", vertelt juf Jeanine Schrier. ,,Dat vonden ze heel erg spannend want ze vonden het zo'n mooi schilderij. Maar ze hebben er allemaal van genoten. 'Juf, ik heb nog nooit zo lekker getekend', zei er zelfs eentje te gen me." Gisterochtend werd het eind resultaat gepresenteerd. Op het kale strand zijn nu vissen, bo ten, vliegers, schelpen en noem maar op aangebracht door de jonge kunstenaars. Die kunste naars kunnen zelf helaas pas over een ruime maand met hun ouders een kijkje gaan nemen in het museum. Naam verzinnen ,,Maar het krijgt wel een heel mooie plekje", verzekerde Yvonne Averstegen de kinderen van de Parelmoer. ,,Het komt te hangen in de ontvangsthal van het museum. En jullie mogen ook met heel de school gaan na denken over een mooie naam voor het drieluik." dinsdag 15 december 2020 BE Een aantal leerlingen van obs Parelmoer in Yerseke bij het drieluik. Helemaal links op de foto staat bedenkster Yvonne Averstegen van het Oosterscheldemuseum. Achter het linker schilderij Ria Wisse van de KunstKring Reimerswaal, die de basis schilderde. Tussen de twee andere schilderijen directeur Fons Neelen van Parelmoer. foto marcelle davidse Ruim twee jaar geleden was de SP nog de derde partij van Goes. Nu ligt de lokale afdeling bijna volledig op zijn gat. De kans is groot dat het enige overgebleven stoeltje in de gemeenteraad de ko mende anderhalf jaar leeg blijft. Rob Paardekam Goess Michiel Bouwman Sint-Annaland - Cees Stoorvogel, bewoner Het Oosterscheldemuseum in Yerseke is weer een pronkstuk rijker. Als het museum straks na de lockdown weer open mag, hangt er een prachtig drieluik. Gemaakt door één schilder van de KunstKring Reimerswaal en een héleboel leerlingen van de openbare ba sisschool Parelmoer. - Jeanine Schrier, juf COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en werken van Rob bert Das GOES Markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Historisch mu seum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Di verse exposities, o.m. over de Zuid-Beve- landse jongerencul tuur in de 19de eeuw; Galerie Goese Kade, 13.30-16.30 uur: Gas- texpositie Zeeuwse schilders Johan Elen- baas en Charlotte Houwing; Westhof, 13.30-15.30 uur: In loop 'de Samenloop'; Ijsbaan Goes-Zuid, 14.00-15.30 uur: Sport Spel voor kinderen van 6-12 jaar; Jeugdcentrum Goes-Noord, 19.00 22.00 uur: Inloop avond 12+ 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 13.30 uur: Senioren- soos KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt KRABBENDIJKE Gymzaal Nieulande- straat, 15.30-16.30 uur: Kleutergym POORTVLIET Kerk plein, 15.00-17.00 uur: Weekmarkt RILLAND Dorpshuis (Podium Reimers waal), 19.30 en 21.30 uur: Voorstelling 'Kust' met Maike Boerdam en Peter Slager SCHERPENISSE Spuidamstraat, 13.00-14.30 uur: Weekmarkt THOLEN Markt, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt WEMELDINGE De Wemel, 13.00-15.30 uur: Modeshow Hoff- mansmode, dames mode mt 38 t/m 54 WOLPHAARTSDIJK Meulenweie, twee dagdelen: Inloopmo ment voor senioren. Check online of tele fonisch bij de organi satoren of de activi teit doorgaat en of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51