7 RICK EVERTSE TEXTIELBEDRUKKING EN AUTOBELETTERING Heel wat Schouwen- Duivelanders lopen rond in sport- of bedrijfskleding die bedrukt is door Rick Evertse (49) uit Zierikzee. Of hij heeft hun auto voorzien van belettering. Na meer dan 25 jaar verveelt het werk nog steeds niet. Ik werk op \Schouwen- k\ Duiveland Wanneer je vader praktisch een icoon was op het eiland, dan kun je daar nog lang profijt van hebben. Dat weet Rick, zoon van wijlen Wim Evertse, maar al te goed. ,,De erfenis van mijn vader is dat bijna iedereen op Schouwen-Duiveland mij kent. Als ik door de stad loop, sta ik om de haverklap met iemand te kletsen. Vinden de kinderen heel irritant, maar dat had ik dus vroe ger zelf ook." Zijn vader en moeder begonnen ooit met een bedrijf in sportprij- zen, vader Wim was een bekende naam in de wielersport. Rick: ,,Mijn moeder deed de bekers en medailles. In die tijd was er een enorm bloeiend verenigingsle ven, niet alleen sport, maar ook vogeltjesverenigingen en zo. Dui zenden bekers hebben we gele verd." Inmiddels zijn de sportprij- zen bijzaak. Door de jaren heen kwam de nadruk te liggen op tex- tielbedrukking en autobelette ring. Geen massawerk ,,Ik doe dit nu al ruim 25 jaar", ver telt Rick. ,,Ik heb middenstands- onderwijs gevolgd, want ik wilde best een eigen winkel. Op een ge geven moment werkte ik bij Foto Verschoore en kwam ik voor de keuze: of die zaak overnemen of die van mijn ouders. Dat werd het laatste." Het is niet dat er een speciale opleiding bestaat voor dit werk, Rick volgde via leveranciers aller lei cursussen. ,,En na zo veel jaar weet je op den duur welk materi aal je waarvoor nodig hebt en wat wel en niet werkt." Wat zijn sterkste kant is? ,,Mijn kracht ligt echt in de kleine op drachten, de heel specialistische klussen. Een bus die heel gewel dig beplakt is of een kledingstuk Ik vind de vrijheid van zelf ondernemen fijn waar ik de allerkleinste lettertjes, van 3 millimeter, op heb gekre gen. Of het plaatsen van glasfolie bij mensen op afwijkende raam- formaten. Dat geeft veel voldoe ning." Maar ook de grotere opdrachten voert hij uit met veel passie. Om misverstanden te voorkomen: Rick heeft geen reclamebureau en ontwerpt dus geen logo's of huis stijlen. ,,Meestal werk ik vanuit een bestaande huisstijl. Die trek ik door in de belettering van een auto of bedrukking van bedrijfs kleding. Ik probeer dan wel altijd net iets anders dan standaard te bedenken." Vrijheid In maart heeft Rick zijn bedrijf verkast naar een bedrijfsunit aan de Industrieweg. Dat was ook het moment dat de naam is veranderd van Evertse Sport naar Evertse Belettering en Textielbedrukking. Het woonhuis en de winkel in de stad zijn verkocht aan zijn zus, die eerst ook meewerkte in het be drijf. Weggaan uit Zierikzee was absoluut geen optie. ,,Ik ben hier geboren, maar tot mijn achtste hebben we in Tholen gewoond. Mijn moeder miste de Dikke To ren. Dus toen zijn ze teruggeko men. Ik kan me niet voorstellen hier weg te gaan.'' Rick heeft zijn handen vol aan zijn bedrijf, dat hij nu als een manszaak runt. ,,Ik vind de vrij heid van zelf ondernemen fijn. In de ochtend begin ik met klussen buiten de deur, in de middag ben ik open voor klanten. Daar stem ik mijn planning op af, maar ik kan snel schakelen als het anders loopt. Natuurlijk heb je de neiging 's avonds werk mee naar huis te nemen, maar mijn vader leerde me dat er meer is dan werk. Ik train twee keer in de week de handbaldames van HC Zeeland en fiets regelmatig door Zeeland op de racefiets, dat stukje ont spanning is ook heel belangrijk." dinsdag 15 december 2020 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering Rick Evertse. Mariska den Hartog Zierikzee - Rick Evertse Rick Evertse: ,,Ik kan snel schakelen als het anders loopt.'' FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Rick Evertse: ,,Mijn kracht ligt echt in de kleine opdrachten, de heel specialistische klussen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50