Van den Houten is nog niet klaar bij Spakenburg O O) CD O Dekker zeker van eindzege ZEELAND 11 Coronaproof parkoers van ruim 3 kilometer in Perkpolder •jar-sr "«Ate ■lil 1PSSR! Atlantic Dutchesses Sandhövel De Vestingcross maakt op 3 januari voor het eerst deel uit van de wereld bekercyclus. Maar uitgerekend bij dat debuut kan men niet rijden op het zo bejubelde parkoers, met de lastige af daling van de wallen, één loodzware klim en de doorgang door de molen. Het is immers onmogelijk om op die plek een coronaproof evenement te houden. In plaats van afgelasten koos de orga nisatie ervoor om uit te wijken naar een plek waar het publiek relatief mak kelijk op afstand gehouden kan wor den: Perkpolder. In een enigszins ver laten omgeving - maar met wel met het water en de scheepvaart op de ach tergrond - zullen de beste veldrijders van de wereld tegen elkaar strijden. Zij vallen binnen een topsportregeling en mogen dus ook na de toespraak van Mark Rutte van gisteravond nog steeds de degens kruisen. Draaien en keren Wie een blik op het parkoers werpt, ziet dat het veel draaien en keren wordt. Er zal één brug opgebouwd worden en ook is er een passage van balkjes. De klimmen zullen wel iets minder venijnig zijn dan in Hulst, waar de vestingwallen voor meer hoogteverschil zorgen. In Perkpolder zijn er alleen koersen voor elite-vrouwen (13.40 uur) en elite-mannen (15.05 uur). Omdat er geen aparte wedstrijden zijn voor de beloftes, krijgen de bondscoaches meer startplekken toegewezen bij de profs. Zo kunnen ze een aantal van hun talenten toch meenemen. Publiek is niet welkom op en rond het parkoers. Eurosport en Sporza zul len de races live uitzenden. 'fa - SPAKENBURG Tweededivisionist aan het Spakenburg-publiek heb kun- Spakenburg heeft het contract met nen laten zien", legt Van den Houten Goesenaar Thomas van den Houten uit. ,,Ik heb dus het gevoel dat ik nog (30) met één seizoen verlengd. niet klaar ben bij de club. Boven- Hij zal nu tot de zomer van Stk dien heeft zowel trainer Eric 2022 in het blauw-wit blijven Meijers als de TC veel ver spelen. De verdediger kwam m /Mm trouwen in mij. Wat voor in de vorige winterstop over JMH mij ook heeft meegewogen, van het Amsterdamse AFC. is dat we een spelersgroep De oud-speler van Goes, hebben met goede gasten. Ik Hoek en Telstar had aan het be- sluit niet uit dat we met deze gin van dit afgebroken seizoen geen uitgebalanceerde selectie hoog op de basisplaats bij Spakenburg. Toch wil ranglijst kunnen eindigen. Daar wil ik hij er nu door. ,,lk ben van mening dat graag een bijdrage aan leveren. Als de ik na mijn komst in de winterstop van competitie wordt hervat, hoop ik er het afgelopen seizoen nog niet alles weer te staan." KRUININGEN Noor Dekker heeft haar derde overwinning geboekt in de Run Your Own Race crosscom petitie. In Kruiningen zette ze op de 5,4 kilometer, verdeeld over drie rondes, een tij d neer van 23.17 minu ten. Met de maximale score van 300 punten is de atlete uit Serooskerke al onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Opvallend was dat de Walcherse op het Den Inkel-parkoers de favo riete Laurey van den Berg, die pas haar eerste virtuele wedstrijd liep, achter zich hield. Het verschil was 41 seconden. Voor Wouter Verstraate, haar coach, is het nog afwachten of hij de eindzege pakt. Erwin Harmes pakte namelijk zijn tweede zege in Krui- ningen. De Middelburger klokte 20.56 minuten en werd op 26 secon den gevolgd door Verstraate. Voor de derde plaats in het circuit zou Franklin van Anrooij in aanmerking kunnen komen, nadat hij Martijn de Kok naar plaats vier verwees. Leonie Ton is al zeker van plaats twee bij de vrouwen. Wendy Wijnstra, Lydia Kleinjan en Debbie Verstelle zijn nog in de race voor de derde plaats in het circuit. Komend weekend is de afslui tende cross in Goes-Zuid. WORLD CUPNAMEN dinsdag 15 december 2020 GO 6 Roeister Ma rieke le Duc- Bouwense (42) uit Kortgene ligt na dik twee dagen roeien op de Atlanti sche Oceaan met haar drie ploeggenotes op de zesde plaats. Zater dagmiddag be gonnen de 'At lantic Dutches- ses' aan de Ta- lisker Whisky Atlantic Chal lenge (4800 ki lometer van La Gomera naar Antigua) en gis teravond was er al dik 250 kilo meter afgelegd. Aan de wed strijd doen 21 boten mee. 4 Danny Sandhö- vel staat ook volgend seizoen als trainer voor de groep bij de voetballers van Brouwershaven. De Middelbur ger gaat dan aan zijn vierde seizoen begin nen bij de vier deklasser uit het zaterdag voetbal. Glooiing van de Zeedijk in plaats van de Stadswallen Voor de nieuwe, waarschijnlijk een malige locatie van de Vestingcross is een parkoers ontworpen van ruim 3 kilometer lang. Er wordt in Perkpolder, langs de boorden van de Westerschelde, zo veel mogelijk gebruik gemaakt van de glooiing van de Zeedijk. Roeland van Vliet Perkpolder Het nieuwe parkoers van de Vestingcross, langs de boorden van de Wes terschelde. FOTO VESTINGCROSS Begin 2020 denderde wereldkampioene Ceylin del Carmen Alvarado nog de vestingwal af, na een doorgang door de molen. Het parkoers heeft op 3 januari een andere aanblik. foto johan van der heijden De veldrijders Tim van Dijke en Lindy van Anrooij zijn door bondscoach Gerben de Knegt geselecteerd voor de wereldbe kerwedstrijd in Namen. Beiden zullen op zondag 20 december uitkomen bij de elites. Van Dijke rijdt nog bij de beloftes, maar in de Belgische World Cup is er geen aparte wedstrijd voor deze leeftijdscategorie. De orga nisatie heeft daarom extra start gelegenheid gecreëerd bij de eli tes, waardoor bondscoaches toch nog hun talenten kunnen meenemen. Het zal voor de cou reur uit Colijnsplaat de eerste keer zijn dat hij tijdens een we reldbeker uitmaakt van het elite peloton. Lindy van Anrooij is er voor het eerst in lange tijd weer bij. Voor Tabor werd ze recent nog niet geselecteerd. De Kapelse profi teert ook van de extra startplek- ken. Haar zus Shirin herstelt nog van een crash in Tabor. PARCOURS: 3,090km BALKJES a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43