OM eist weer vijf jaar tegen Gary R. ga5 L '^Z-Z J f i J r f l -fë jl i \V\\ X X N S/Zi Gaspedaal vindt ze allemaal 8 ZEELAND Zorginstelling: geen of weinig ontslagen pedaal De kliniek in Goes beschikt nu over 24 bedden. Dat aantal wordt afge bouwd naar 15. Het streven is kin deren zo veel mogelijk thuis te be handelen en te begeleiden. Alleen als het echt niet anders kan, wor den ze - zo kort mogelijk - in de kli niek opgenomen. Dat geldt ook voor kinderen en jongeren die in een crisis verkeren en acuut hulp nodig hebben. De veranderende werkwijze is niet alleen bedoeld om geld te be sparen, zegt Gerco Blok, lid van de raad van bestuur. ,,De financiële uitdaging in de kinder- en jeugd psychiatrie is zeker enorm groot. Tegelijkertijd is het zo dat, in lijn met de volwassenenpsychiatrie, in heel Nederland een andere visie is ontstaan: probeer zo veel mogelijk thuis te behandelen. Dat is bij kin deren extra noodzakelijk, omdat we weten dat als ze uit hun thuis situatie weggaan, ze al vrij snel hun sociale contacten kwijtraken. Daarna is het moeilijk om die weer op te bouwen." Blok heeft goede hoop dat de ge volgen van de reorganisatie voor de medewerkers beperkt blijven. ,,We hebben een goed sociaal plan. Bo vendien is het voordeel dat we voor bijna alle functies die nu bovental lig worden, elders binnen Emergis een plek hebben of krijgen. Het zou dus goed kunnen dat er uiteinde lijk helemaal geen ontslagen nood zakelijk zijn of dat het hooguit om een paar mensen gaat." Grootste slag De situatie bij Emergis staat niet op zichzelf. Ook veel andere jeugdzor gaanbieders in Nederland kampen met forse financiële en zorginhou- delijke problemen. Na de reorgani satie is de afdeling van Emergis nog niet volledig uit de zorgen, ,,Maar dit is wel de grootste slag", zegt Blok. ,,Als we nog sneller gaan, zouden we veel kennis en ervaring kwijtraken. Dat vinden we niet verantwoord." Emergis heeft recent een nieuwe jeugd- en kinderkliniek in Kloe- tinge neergezet. Het pand won dit jaar de prijs voor het mooiste nieuwe gebouw van Zeeland. Ach teraf gezien is de vraag of nieuw bouw wel verstandig was. Blok wijst erop dat het pand multifunc tioneel is opgezet. ,,De vrijvallende ruimte kunnen we zeker benutten voor andere activiteiten." De raad van bestuur heeft maan dag zowel de ondernemings- als de cliëntenraad advies gevraagd over de reorganisatie. Zij hebben tot 8 februari de tijd om te reageren. Een dag later moet er een definitief be sluit zijn. ,,Voor ons komt dit niet uit de lucht vallen, want we zijn hele maal meegenomen in het proces", zegt Anne Rietveld, voorzitter van de ondernemingsraad. Het heeft haar ervan overtuigd dat een reor ganisatie onvermijdelijk is. ,,Om financieel gezond te worden én om de zorg te kunnen blijven aan bieden die de kinderen nodig heb ben." Gary R. raakte in Zeeland bekend toen hij in 2013 een reeks van bran den stichtte in Oosterland en een jaar later in Vlissingen. Hij kreeg daar later bijna vier jaar cel voor. De brandstichtingen waarvan R. nu wordt verdacht vonden alle maal plaats in de nacht van 23 sep tember 2018 in Terneuzen, binnen 200 meter van zijn woning. De po litie zag hem op z'n hurken achter een auto zitten en sprak hem aan. Op dat moment liet hij een gas brander onder de auto vallen. De dienders vonden dat hij naar gas rook. Even daarvoor waren een kliko, een deur, een parasol en een stoel in vlammen opgegaan. De rechtbank sprak R. nog vrij van al die brandstichtingen, be halve die van de parasol. Daar was hij op camerabeelden te zien. Er volgde slechts acht maanden cel, terwijl ook toen vijfjaar was geëist. Dona was kort, maar krachtig in zijn oordeel. ,,Als je de zaak afzon derlijk bekijkt, zonder al die eer dere branden, kan je tot de conclu sie van de rechtbank komen. Maar je mag bewijs in een andere zaak als schakelbewijs gebruiken. We hebben nu R., van wie we weten dat het een pyromaan is. Die is op een ongebruikelijk tijdstip ter plekke. Hij heeft een gasbrander, een hoodie over zijn hoofd, latex handschoentjes aan en al die bran- Je moet er niet aan denken dat hij zijn aansteker tegen een plek houdt waar mensen slapen den zijn vlakbij zijn huis. Mijn taak is simpel: zorgen dat mensen in Terneuzen weer rustig kunnen sla pen. Je moet er niet aan denken dat hij zijn aansteker tegen een plek houdt waar mensen slapen.'' R. ontkent alle betrokkenheid, net als bij zijn eerdere veroorde ling. O, Audi, A5, 2016 Zoeken (596) dinsdag 15 december 2020 GO 20 banen weg bij afdeling Emergis Bij de kind- en jeugdafdeling van Emergis verdwijnen 20 van de ruim 100 volledige arbeidsplaat sen. Die stap is onvermijdelijk om uit de financiële problemen te komen. Rolf Bosboom Kloetinge Het Openbaar Ministerie heeft gisteren in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Bosch op nieuw vijf jaar cel geëist tegen de Terneuzense pyromaan Gary R. Volgens aanklager Roel Dona is hij verantwoordelijk voor drie brandstichtingen en twee pogin gen daartoe in Terneuzen. Pieter van Klinken Den Bosch - Roel Dona, aanklager Het hof doet 20 januari uitspraak. •POUW VAKGARAGE CUE Van den Brug Gaspedaal.nl verzamelt alle occasions van elke autosite in Nederland. Zo krijg jij het allergrootste zoekresultaat en kun je het beste vergelijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40