De laatste week in de oude school en dan door het raam naar buiten Bij het 'theehuisje' kun je straks falafel halen 7 Fietsersbond waarschuwt De Turfkaai, Houtkaai, Nieuwe Haven en Hoogstraat worden vol gend jaar heringericht. Ze gaan er hetzelfde uitzien als de Londen- sekaai, Bierkaai en Rouaansekaai iets verderop: een smallere weg, waar auto's maar 30 kilometer per uur mogen rijden en rekening moeten houden met fietsers op de rijbaan en voetgangers die op elke plek waar ze dat willen, mogen oversteken. Zebrapad Omdat iedereen rekening moet houden met iedereen, zou het ook voor iedereen veiliger moeten worden, is de gedachte achter deze aanpak. Toch is bij de Se- geersstraat wel een zebrapad aan gelegd omdat mensen zich dan veiliger voelen. De gemeente wil de inrichting van de Kaaienroute toch ook doortrekken over dat laatste stuk. Over de Houtkaai, Turfkaai, Nieuwe Haven en Hoogstraat rij den echter ook bussen van Con- nexxion. Daarom is de Fietsers bond bang dat het gevaarlijker wordt voor fietsers. Die stelt voor de weg niet te smal te maken en in het midden een fietsstrook te leg gen, net zoals in een deel van de Stationsstraat is gebeurd. Fietsers kunnen dan veilig langs de bus sen die bij de haltes stoppen. De gemeente ziet zo'n fiets strook niet zitten. Dat komt ook doordat de bushalte aan de Turf kaai voor reizigers die Middelburg uit willen, definitief verdwijnt. Of ook de bushalte aan de Koestraat aan de zijde van de parkeergarage vervalt, is nog niet zeker maar dat is wel de verwachting. Dan rijdt er alleen nog een bus richting het station over de Turfkaai. Niet tegelijk Maar zolang er nog bussen in twee richtingen rijden, voorziet verkeerswethouder Chris Simons ook geen grote problemen. ,,Het wordt straks inderdaad niet ruim, maar die bussen komen er ook niet tegelijk." De gemeente ziet het liefst ook de bushalte aan de Koestraat ver dwijnen. Dan kunnen de bussen vanaf het station rechtstreeks naar de HZ. Daar komt op het Groene Woud dan een nieuwe bushalte. Dat scheelt reistijd voor Connexxion. De busmaatschappij liet eerder weten de haltes op de Turfkaai en de Koestraat te be houden. Hoe dichter bij het cen trum de bus komt, hoe aantrekke lijker dat is voor de reizigers. ,,We wachten nog op definitief ant woord van Connexxion en de pro vincie over die halte", zegt Si mons. Afsluitingen De herinrichting van de Hout- kaai, Turfkaai, Nieuwe Haven en Koestraat vindt volgend jaar plaats in diverse fases. Dat bete kent wel dat verkeer gedurende bijna het hele jaar - uitgezonderd de zomervakantie - rekening moet houden met afsluitingen. De Oost-Souburgse leerlingen verlaten deze week hun school aan de Van Visvlietstraat. Na de kerst vakantie 'logeren' ze zeker ander half jaar bij de andere locatie van de school, aan de Van Dongestraat. Daarvoor zijn lege lokalen opge knapt en tijdelijke lokalen ge plaatst. ,,Ze hebben Minions op de deur van het lokaal van groep zeven!" roept Gilles, hij spot zijn favoriete filmkarakters al. Het schoolplein is hier veel groter, zien Schrlijson, Ramon en Nikki. Prima voor het voetballen. Lukas zit straks in het zelfde schoolgebouw als zijn zus, Anomie komt bij haar neef op school. ,,Er zijn hier nieuwe kinde ren!", zegt Bart. Dat vindt hij leuk. Maar zover is het nog niet, deze week nemen ze eerst afscheid van Ze hebben Minions op de deur van het lokaal van groep zeven! hun 'oude' school. ,,We gaan naar buiten door het raam!" roept Timo verheugd. De laatste keer het oude schoolgebouw uit door de deur, dat zou te gewoontjes zijn. Dan maar door de vluchtweg, als was het een brandoefening. ,,Hier heb ben we een deur naar buiten in de klas", wijst Nikki. Een enkeling maar trekt een sip gezicht op de vraag of ze het erg vinden dat hun oude school gesloopt wordt. De kinderen vinden dat best prima. ,,Blijft de boom? De eik?", vraagt Melissa verschrikt. De eikenboom op het schoolplein blijkt zeer ge liefd bij de kinderen. Die blijft, klinkt het geruststellend. Vandaag om 12.00 uur worden de tijdelijke lokalen opgeleverd en kunnen dan ingericht worden voor de kinderen uit de Van Vis- vlietstraat. In 2022, als de nieuwe school gebouwd is, kunnen alle leerlingen van de Burcht-Rie- theim daar terecht. De locatie Van Dongestraat oogt immers ook al wat vermoeid. Schilder Pim Rot tier vindt het leuk om de boel op te knappen in de school waar hij zelf kinderen heeft in de groepen 1 en 6. ,,Vorig jaar in de kerstvakantie hebben we al vier lokalen opge knapt. Het was wel nodig. Nu moet de gang nog. Maar dat wordt volgend jaar." ,,Het klinkt raar, een horecazaak beginnen terwijl de coronamaat regelen weer verscherpt zijn", zegt El Najjar. ,,Maar we wilden naast ons familiebedrijf in een andere sector gaan ondernemen." En hij heeft vertrouwen in de ontwikke lingen rond het Dok. ,,Ik denk dat deze plek heel veel potentie heeft." Reclamefolders El Najjar is mede-eigenaar van Haagland Reclameverspreidingen, de Haagse onderneming die is ge specialiseerd in het bundelen van reclamefolders in foliepakketten, toegesneden op een wijk of streek en de bezorging daarvan op huis adressen. ,,We hebben binnen een paar jaar zeventien procent van de Nederlandse markt behaald en vijf procent van de bezorgingsmarkt", zegt El Najjar. Door fusies in die sector ziet de ondernemer daar niet meer de groeikansen die hij ambieert. Vandaar de nieuwe dochteronderneming aan het Dok van Perry. In het glazen 'theehuisje' wil hij De opening van de lunchroom gaat langer duren, de ruimte is nog casco en moet helemaal ingericht worden zo snel als de coronamaatregelen en de vergunningverlening het toelaten een kiosk voor kleine ge rechten openen, zoals gevulde aardappelen en falafel. Tegenover het theehuis, in het restaurant op nummer 31, in de 'sik' van het ge velportret van Michiel de Ruyter, wil El Najjar een lunchroom ope nen: Marsa Lounge. ,,Marsa is Ara bisch voor anker of ankerplaats", legt hij uit. De keuken wordt ook weer midden-oosters-mediter- raan, met bbq-gerechten, gegrild vlees en rijstgerechten. ,,Die opening gaat langer duren, de ruimte is nog casco en moet he lemaal ingericht worden. We ho pen in maart open te gaan. In elk geval voor het nieuwe seizoen." Het glazen huisje is eigenlijk het pompgebouw dat de waterstand kan regelen in het Dokje van Perry, het oudste droogdok van Europa. De pomp is in het gebouwtje te zien onder een glazen vloerplaat. Het pand is eigendom van vast goedbeheerder AVV. Die heeft het in de afgelopen jaren incidenteel ter beschikking gesteld aan gebrui kers. Vandalen Het was een paar jaar een tijdelijk restaurant rond de kerstperiode, toen studenten van de HZ er ten bate van de Serious Request-acties kookten. De lange leegstand trok echter vaak vandalen aan die zich wilden meten met de sterkte van het veiligheidsglas waarmee het gebouw is opgetrokken. Recent was er weer een glaspaneel ver nield. Met de reparatie is al gauw 10.000 euro gemoeid, liet Monique van Velzen van AVV Beheer weten. dinsdag 15 december 2020 'Fietsers in de knel op Turfkaai' Bredere stoepen zijn fijn voor de bewoners en ondernemers. Maar dat de weg dus ook een stuk smaller wordt, maakt de Turfkaai in Middelburg gevaarlij ker voor fietsers, vreest de Fie- tersbond. Die protesteert daarom tegen de herinrichting van dit laatste stuk van de Kaai- enroute. Maurits Sep Middelburg Schilders Pim Rottier en René Boot zijn nog druk in de weer met kwasten en verfrollers als de groepen vier van basis school De Burcht-Rietheim maandagochtend alvast een kijkje komen nemen in de nieuwe klaslokalen. Claudia Sondervan Oost Souburg - Gilles, groep 4 Bijna tien jaar nadat het glazen 'theehuisje' bij het gerestau reerde Dok van Perry in Vlissin- gen is gebouwd, krijgt het een definitieve bestemming. De Middelburgse ondernemer Rami El Najjar ziet toekomst aan de toekomstige jachthaven in het Dok, waaromheen hon derden nieuwe woningen ver schijnen. Claudia Sondervan Vlissingen -Rami El Najjar, ondernemer Groep 4 van de Burcht-Rietheimschool aan de Visvlietstraat helpt de schilders met het weghalen van de vloerbescherming in hun tijdelijke lokaal aan de Van Dongestraat. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39