Kortste fietspad Middelburg weer open na coronasluiting in voorjaar Keurmerk voor hun kroket maakt kroketteurs Ellen en Dennis trots 6 Van Teylingenpark Domburg Het dagelijks bestuur van de ge meente werkt aan zo'n voorstel, zo blijkt uit een reactie op vragen van de VVD en Lijst van Kervinck. Het meldt ook dat een aanvraag om een van de villa's in dat park te slopen is afgewezen. Die aanvraag zorgt er mede voor dat het Veerse college nu een be- Sloop van de villa had het einde betekend van een uniek stukje Domburg schermde status aan het park wil geven. De eerste villa's werden daar in 1912 gebouwd. De andere twaalf pas na het einde van de Eerste We reldoorlog omdat er toen weer bouwmateriaal beschikbaar was. In tegenstelling tot grote delen van Domburg raakten het park en de bebouwing tijdens de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog niet beschadigd. Dat zorgde er ook voor dat veel dakloze inwoners van Domburg en Westkapelle er tijde lijk werden gehuisvest. In sommige villa's woonden direct na de oorlog wel acht families. Allemaal hadden ze één of twee kamers tot hun be schikking tot ze werden onderge bracht in andere dorpen. Veronique Thijssen, een van de bewoonsters van het park, is blij dat het een beschermde status krijgt. En helemaal blij dat de aanvraag om een van de villa's te slopen nu is af gewezen. Samen met andere bewo ners liet ze onlangs weten zeer be zorgd te zijn over deze mogelijke aantasting van het park. De sloop- aanvraag werd gedaan door een Zwitserse familie die af en toe in Domburg is. Ze wilde daar een nieuwe woning neerzetten omdat de oude niet meer voldeed aan hun wensen. De nieuwe villa zou ge bouwd worden in dezelfde traditi onele stijl en kleuren als andere woningen in het Teylingenpark: rood, kleine bakstenen en een oranje dak. Maar de bezorgde buren wilden daar niets van weten. Ze waren bang dat als de gemeente deze sloop toe zou staan ook ande ren met aanvragen zouden komen. ,,Dat betekent het einde voor een uniek stukje Domburg." Het college meldt dat de villa's in het park momenteel nog zijn aan gewezen als 'waardevolle panden'. Die status biedt echter geen abso lute bescherming als de eigenaren over willen gaan tot sloop of groot scheepse verbouwing. Desondanks vindt het die villa's zo waardevol en bijzonder dat de sloopaanvraag is afgewezen. De eigenaren kunnen daartegen in beroep gaan. De grijze tegels met het witte fietssymbool liggen opnieuw in het stukje Korte Delft vanaf de Dam richting Nieuwstraat. Dus mag daar weer gefietst worden. De gemeente besloot afgelopen voor jaar die kortste fietsroute in Mid delburg buiten werking te stellen. Het was er te druk geworden met winkelend publiek en fietsers. In coronatijd niet wenselijk. En nu toch wel weer fietspad? Een soort rad van avontuur: en we draaien de tegels nog eens om. Fietssymbooltje in het zicht, fiets- symbooltje uit het zicht. Voor Middelburgers lijkt het behoorlijk verwarrend. Gewend als ze waren aan die korte fietsdoorsteek rich ting de Kaai, bleek het lastig daar We houden goed in de gaten of het daar niet weer te druk wordt af te stappen en met tweewieler aan de hand een stukje te lopen. Zeker toen het 'verbod' al was in gegaan, maar de fietssymbooltjes nog uitdagend in het zicht lagen. Handhavers hielpen hardleerse fietsers in den beginne een handje om te wennen aan de nieuwe situ atie. Gaandeweg namen wande laars het stukje fietspad in de win kelstraat over. Coronamaatregelen Maar nu menigeen uiteindelijk braaf afstapt, is de situatie onlangs opnieuw veranderd. Volgens de gemeente is dit een terugkeer 'naar de oude situatie, waarbij fiet sen is toegestaan'. ,,Zeker ook om dat het stukj e deel uitmaakt van de fietsring rond het centrum." Het weer toelaten van fietsers is dus permanent? ,,Tenzij de situatie weer verandert. We houden goed in de gaten hoe het daar gaat", al dus een woordvoerster van de ge meente. Gezien de nieuwe corona maatregelen zal het de komende weken wel meevallen. Ondanks dat de feestelijke uitrei king niet doorging, zijn kroket- teurs Dennis en Ellen Coppens apetrots op hun uitverkiezing. Ze ontwikkelden de Zeeuwse aardap pelkroket tijdens de eerste en tweede lockdown. Het koppel had er meer dan genoeg tijd voor, door de sluiting van de restaurants. De aardappels komen van boer Tollenaar in Hoek, de boter van Schellach in Middelburg -Ellen Coppens ,,We leveren vooral aan de horeca. Negentig procent van de omzet viel weg", zegt Ellen Coppens. De kroket wordt uitsluitend ge vuld met Zeeuwse aardappels. Nu met piepers van boerderijwinkel Tollenaar in Hoek, maar een vol gende keer kunnen ze zomaar van een andere Zeeuwse boer komen. ,,We selecteren op kwaliteit, ras en smaak." De boter die gebruikt wordt, komt van kaasboerderij Schellach in Middelburg. Alleen producten die van kop tot staart uit Zeeuwse ingrediënten bestaan, komen in aanmerking voor een keurmerk van Zeker Zeeuws. Boerderijwinkels Coppens sluit niet uit dat het be drijf meer Zeeuwse kroketten gaat ontwikkelen. De Ambachterie legt zich nu vooral toe op particuliere verkoop. ,,De kroketten liggen bij boerderijwinkels, traiteurs en sla gerijen. En ze zijn ook te bestellen in onze webshop." MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 15 december 2020 Sloop villa krijgt geen groen licht WA De fietssymbolen op de tegels in de Korte Delft zijn weer zichtbaar, er mag weer gefietst worden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Het Burgemeester van Teylin genpark in Domburg, een van de oudste villaparken van Neder land, krijgt mogelijk een be schermde status. Als de ge meenteraad daarmee akkoord gaat, mogen er geen villa's wor den gesloopt of zodanig aange past dat het beeld van het park wordt aangetast. Emile Calon Domburg -Veronique Thijssen, bewoonster Het kortste fietspad van Mid delburg is weer in gebruik. En kele tientallen meters van Dam naar Nieuwstraat via de Korte Delft. Maar voor hoelang? Annemarie Zevenbergen Middelburg -Naam (leeftijd) Het had een feestelijke dag moeten zijn voor De Ambachte- rie in Oostburg. Hun Zeeuwse aardappelkroket zou gisteren het Zeker Zeeuws Streekpro duct-keurmerk ontvangen. Van wege het oplopende aantal co ronabesmettingen kon gedepu teerde Jo-Annes de Bat het keurmerk niet persoonlijk over handigen. Bob Maes Oostburg GRIJPSKERKE Zeelandplant, 18.30 19.30 uur: Activitei tenavond jeugdna tuurclub De Vleer muis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar MIDDELBURG Atelier Hoed Gezien, 08.00-17.00 uur: Expositie 'De kleine wonderlijke wereld der insecten van Marie-Louise Fijne man'; Zelfregiecentrum, Oranjelaan 17-19, 10.00-12.30 uur: Cursus WRAP voor mannen; ZB, 12.00-14.00 uur: Inloopspreekuur So ciale Cliëntenraad; 14.00 en 15.00 uur: 'Klik Tik', computer- en internetcursus voor beginners; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning 'The Singing Club'; Stadsschouwburg, 19.30 en 21.30 uur: Optreden Paskal Ja- kobsen met 'Liedjes van een ander' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Dynamic Tennis VLISSINGEN Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00 15.30 uur: Stadswan deling door de stad o.l.v. een gids; Gym zaal Theo Thijssen- school, 17.00 uur: Kleutergym; Onze Lieve Vrouwe Kerk, 19.30 uur: Bijeen- komst waarbij paro chiebestuur in ge sprek gaat over ont wikkelingen op Wal cheren WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 17.00-18.00 uur: Gy- muur voor meiden van 10-12 jaar; 20.00 21.00 uur: Pilates en Bodyshape; Bij de Koster, 18.45-19.45 uur: Pilates WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Ta feltennis voor senio ren. Check online of tele fonisch bij de organi satoren of de activi teit doorgaat en of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38