II II WE MOETEN DOORGAAN! Arrestaties in Kapelle 4 Dat is de visie die H+N+S Land schapsarchitecten heeft bedacht in opdracht van het College van Rijks adviseurs om de extra beveiligde rechtbank, gevangenis en het ken niscentrum Ondermijning in te passen in het landschap. Het plan, gisteravond online gepresenteerd voor circa zestig geïnteresseerde omwonenden, draagt de naam Stadslandgoed Nieuwerve, naar een voormalige heerlijkheid aan de Zandweg. Wethouder Albert Vader zei zeer gecharmeerd te zijn van de groene invulling van het gebied tussen Buitenhaven en buitengebied van Ritthem. ,,Het gebied valt onder de zwaarste milieucategorie, maar daar moet geen zware industrie ko men. Ritthem moet geen tweede Lillo worden, ingeklemd tussen in- Ritthem moet geen tweede Lillo worden, ingeklemd tussen industrie dustrie." Vader ziet in het stads- landgoed een deel van de imagover betering terug die Vlissingen en de provincie Zeeland als onderdeel van het compensatiepakket wen sen. Er is ook al interesse van be drijven die in het stadslandgoed een kans zien hun eigen milieu doelstellingen te halen door te in vesteren in het groen, liet Vader weten. ,,Ook de dorpsraad van Ritthem zei blij te zijn met de groene invulling. ,,Het bouwcom plex is wel getekend in de meest ongunstige hoek voor het dorp, het dichtst bij de dorpsbebouwing. We wilden het juist in de verste hoek", zei Rob Baljeu namens de dorps raad. Voor die hoek is gekozen, om dat daar de minste hinder is van omgevingsbeperkingen, zoals de rioolpersleiding die er loopt naar de waterzuivering, de geur rond de zuiveringsbassins en een trekroute van vleermuizen die over het ter rein loopt, legde landschapsarchi tect Hank van Tilborg uit. De be bouwing mag in de noord-oost hoek niet hoger worden dan der tien meter en dat is voldoende voor een gebouw van twee of drie bouw lagen. Het complex wordt omgord door een beplantingsrand die de contou ren moet verhullen. Het krijgt een publieke toegangsweg vanaf de Ook de dorpsraad van Ritthem zei blij te zijn met de groene invulling Oostelijke Bermweg en een 'perso neelsingang', waarlangs ook de ver dachten worden aangevoerd, over de Visodeweg. Die zal daarvoor moeten worden aangepast en ver breed, erkende Van Tilborg. Er zijn al gesprekken geweest met landei genaren van de agrarische bedrij ven langs de route. Tot twee weken lang kunnen mensen nog reageren op de visie via de website vlissingen.nl/ lawdelta. Daar is het plan ook in te zien. In januari wordt over het plan besloten. In de maanden daarna volgt uitwerking van de bebou wing en de invulling van het ter rein. Medio volgend jaar komt het plan in procedure. In 2022 moet het terrein bouwrijp gemaakt worden, waarna eind 2023 de bouw begint. In 2026 moet het justitieel complex opgeleverd worden. Doneer op maakkankerkansloos.nl KAPELLE Een 16-jarige jongen is gisteren aangehouden in Kapelle omdat hij 60 euro zou hebben ge stolen van drie kinderen. Hij zou hen daarvoor vuurwerk leveren, maar had niet gedaan. De vader van een van die kinde ren wilde dat geld terug hebben en zou daarom zondag bij de wo- ning gedreigd hebben met een op een vuurwapen gelijkend voor werp. Hij werd zondagavond aan gehouden. Gisteren werd dit voorwerp, dat sterk lijkt op een pi stool, aan de politie overhandigd. De 16-jarige jongen die verdacht wordt van de diefstal werd giste ren opgepakt. dinsdag 15 december 2020 GO Gevang komt in het groen Het nieuwe justitieel complex op het voormalige mariniersterrein bij Ritthem wordt ingebed in een nieuw kreekbos dat kan dubbe len als recreatiegebied en proef tuin voor klimaatdoelen. Van het zestig hectaren grote terrein is 12,5 hectare gereserveerd voor bebouwing. De rest kan natuur worden. Claudia Sondervan Vlissingen - Albert Vader, wethouder - Albert Vader, wethouder Artist's impressie van het te bouwen justitieel complex in Vlissingen. impressie h+n+s landschapsarchitecten. Laat kankeronderzoek niet lijden onder corona Kankeronderzoek vraagt om vertrouwen en doorzettingsvermogen. Niet alleen van artsen en onderzoekers, maar van iedereen die met smart wacht op een doorbraak. Daarom moeten we doorgaan! Kunnen we rekenen op uw steun? Prof. dr. Ernst Kuipers Bestuursvoorzitter Erasmus MC Erasmus MC Foundation

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36