Bedomo Acht jaar cel en tbs in misbruikzaak Waterlandkerkje Rellerige sfeer in centrum Vlissingen 2 WENDY WAGENMAKERS Column Zaterdagavond haalde ik eten bij ons favoriete restau rantje in Vlissingen. Het was er donker en stil. De eigena resse zat aan het enige niet opge stapelde tafeltje, achter een boek met bestellingen. Stoof, pulled pork, garnalenkroketten - ja hoor, alles klopte. Ik hoorde hoe in de keuken papieren zakken werden opengesperd. biefstuk, nog sissend in zijn pan netje, zelf aan tafel brengt. Nog even naast je kruipt voor een praatje. Grapjes maakt met kinde ren en onvergetelijke Mariah Ca- rey-imitaties weggeeft. Tijdens de eerste sluiting organiseerde ze een gekke drive-through, vanuit een lo ket met gouden glittergordijnen. Toen de zaak weer open mocht, serveerde ze de borden uit vanach ter een plexiglas gezichtsmasker. Op anderhalve meter afstand van haar vaste gasten. ,,En nu sta ik hier een beetje snackbar te spe len", klonk het bedompt achter haar mondkapje. ,,Ik weet niet eens hoe het moet als we straks weer open gaan, als we weer open gaan. Het is toch helemaal niet leuk meer?" En mensen maar massaal naar de Intratuin om naar kerstdorpjes te kijken, in de rij bij de Media markt voor een afgeprijsde mag netron. Of, erger nog, elkaar staan te verdringen op Schiphol omdat ze zo ontzettend toe zijn aan een weekje Aruba. Terwijl de vrijwilli gers van de speeltuin bij mij om de hoek worden gedreigd met een to renhoge boete als ze nog één Ra- ketje durven te verkopen. Helemaal niet leuk meer. Dus kom maar op met die lockdown, geef maar hier dat vaccin, ik zal me braaf aan de regels houden en laat in godsnaam iederéén dat doen, hoe wakker ook, zodat hopelijk volgend jaar dat verrekte virus is verdwenen. Ik wil weer knuffelen, ik wil weer lachen, ik wil weer naar buiten, ik wil Anna weer met haar karaoke-set zien dansen op de trap. was. Ik wil weer knuffelen, ik wil weer lachen DE STELLING Vandaag: Ik ben klaar voor deze lockdown Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NIEUWS OVER HARDE LOCKDOWN LEKTE sisterochtend al uit Twee gewonden bij ongeluk SP'er Van Lamoen stapt uit raad MIDDELBURG Prijs voor vogelaar Barbara Voogt Tussen 2008 en 2019 misbruikte P. stelselmatig zijn twee stiefdochters. Een derde meisje werd ook door P. verkracht tijdens een weekendje weg. Ze zijn voor het leven getekend, concludeerde de rechtbank. Vooral de oudste dochter zal blijvende schade houden aan het jarenlange misbruik heeft een psychiater vast gesteld. ,,De feiten en details zijn gruwelijk, de verdachte erkent de gevolgen niet en de rechtbank re kent hem dat zeer zwaar aan." Tien delicten De Middelburgse rechtbank deed gisteren uitspraak tegen de ex-gara gehouder uit Waterlandkerkje, die zelf niet bij het vonnis aanwezig was. P. werd veroordeeld voor tien zedendelicten. Van mensenhandel tot het bezitten en verspreiden van kinderporno, van uitbuiting tot ver krachting. Hij werd wegens onvol doende bewijs vrijgesproken van het misbruik van nog twee andere meisjes. P. vormde een team met zijn toen malige vriendin T. D. uit Terneuzen, de moeder van de twee dochters. Zij moet in januari opnieuw voor de rechtbank verschijnen voor haar aandeel in het misbruik. De rechtbank achtte bewezen dat P. de twee dochters van D. drogeerde met ghb en medicijnen, soms in combinatie met alcohol. De meisjes werkten daardoor makkelijker mee aan het misbruik en de oudste werd ook meegenomen naar parenclubs. De Aardenburger was op de hoogte van de risico's die hij nam met het toedienen van allerlei medicijnen, zo bleek uit app-verkeer. De doch ters kregen regelmatig slaappillen, die niet voor kinderen zijn bestemd. Bij gebruik ervan trad ook geheu genverlies op en dat was precies wat hij beoogde. Ook kregen ze pijnstil lers die bekend staan als rapedrugs. Volgens de rechtbank oefende P. ook psychische druk uit op de meis jes. Ze mochten bijvoorbeeld alleen naar een feestje als ze zouden doen wat hij zei. De feiten en details zijn gruwelijk, de verdachte erkent de gevolgen niet De jongste dochter, die er gisteren voor koos gewoon naar school te gaan, gaf eerder tegen de PZC aan dat ze de eis veel te laag vindt. ,,Zes jaar met tbs vind ik echt veel te wei nig. Hij heeft elf jaar lang slachtoffers gemaakt. Als ik dertig ben is hij ge woon weer vrij waarschijnlijk." De rechtbank vond de straf die de offi cier eiste ook te laag en deed er twee jaar cel bovenop. Daarnaast moet P. ook 70.000 euro aan de oudste en 50.000 euro aan de jongste dochter betalen voor immateriële schade. De zaak van D. wordt in januari behandeld, door nieuwe rechters. Zij wordt gezien als medepleger. Of P. of in beroep gaat tegen de uitspraak is nog niet bekend. Er werd onder meer zwaar vuur werk afgestoken en met een stoep tegel werd geprobeerd de deur van het stadhuis te forceren. Op video beelden is daarna bij de ingang een zware explosie te zien. Waarom de jongeren massaal naar het plein waren gekomen is niet duidelijk, maar het zou te ma ken kunnen hebben met de aange kondigde lockdown. In appgroepen werd opgeroepen om te 'gaan rel len'. Rond 21.30 uur kwam de poli tie met minimaal zes auto's ter plaatse. Toen de agenten arriveer den, trokken de jongeren de stad in. De politie ging ze achterna met honden. Bommen Een buurtbewoner hoorde de hele avond al zwaar vuurwerk op het Stadhuisplein. ,,Het leek soms wel of ze bommen lieten afgaan. Ze hebben geprobeerd de deuren van het stadhuis open te breken maar ze zijn niet binnen geweest. Ze pro beerden ook de grote kerstboom op het plein in brand te steken. Ik ben niet bang aangelegd maar er hing echt een meer dan grimmige sfeer in de stad.'' kom mederlamü mos met even massaal ÖE STA& IM OM MEKAAR COROMA dinsdag 15 december 2020 Anna is zo'n cafébaas die de Het is inderdaad niet leuk meer. Ik wil dat alles weer is zoals het Reageer op pzc.nl Gisteren: Alleen een lock down krijgt het virus eronder 11946 reacties ARNEMUIDEN Twee mensen zijn gister middag gewond geraakt bij een ongeluk op het fietspad langs de Doele- weg bij Arnemuiden. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend. Wel was er een snorfietser bij het ongeluk betrokken. Die is ten val gekomen. Twee ambulances schoten te hulp om de gewonden te behandelen en hen over te brengen naar het zie kenhuis. GOES Het Goese gemeente raadslid Floor van La moen (foto) heeft zijn lid maatschap bij de SP op gezegd en verlaat de raad. Dat geldt ook voor de steunfractieleden Astrid de Jong en Dini Vos. De confrontatie tus sen de landelijke SP en haar jongerenorganisatie ROOD is de aanleiding. ,,De meeste actieve leden kunnen zich niet vinden in de harde compromisloze opstelling van het lande lijke partijbestuur", zegt Van Lamoen. ,,Zij hebben zich ingezet voor de-es calatie en staan voor een partij waar open discussie mogelijk moet zijn. Nadat de partijraad van de SP haar steun uitsprak voor de harde lijn, hebben be stuur en fractie van de SP in Goes overleg gevoerd. Daaruit is voortgekomen dat een aantal leden hun lidmaatschap opzegt.'' Barbara Voogt uit Mid delburg heeft gisteren de eerste Stimulansprijs van Sovon Vogelonder- zoek ontvangen. De prijs is een erkenning voor haar coördine rende rol bij vogeltellin gen en nestonderzoek. Voogt is actief voor de vogelwerkgroep Wal cheren en verzamelt ook gegevens voor lan delijke projecten van Sovon. Ze werft vrijwilli gers om nesten van bruine kiekendieven te monitoren en coördi neert het onderzoek naar kerkuilen op Wal cheren. De prijs bestond uit een boekenpakket. Minimaal twee verwoeste levens en meedogenloze feiten met huiveringwekkende details. De rechtbank in Middelburg bena drukte gisteren nog maar eens de ernst van het jarenlange mis bruik in de Zeeuws-Vlaamse ze denzaak. De 47-jarige hoofdver dachte P.P. uit Aardenburg werd veroordeeld tot acht jaar cel en tbs, twee jaar meer dan dat het Openbaar Ministerie had geëist. ,,De feiten zijn echt heel ernstig. Het leven van jonge meisjes is verwoest", aldus de rechtbank. Maurice Steketee Middelburg - psychiater Kijk op de site bij /video 8 jaar cel en tbs in zedenzaak De politie is gisteravond mas saal uitgerukt na meldingen over een onrustige sfeer op en rond het Stadhuisplein in Vlis- singen. Daar kwamen na 20.00 uur tientallen jongeren samen. Maurice Steketee Vlissingen TE 6EZORSEM... KUCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2