f L Kan me niet herinneren wanneer 22 Binnen club genoeg mensen die spelers in Voetballers brengen hun club regelmatig in verlegenheid, met de arrestatie van Quincy Promes als meest recent voorbeeld. Maar wat doen werkgevers zelf om de losbandige speler voor misstappen te behoeden? t 'Langzaam maar zeker zagen we r een beetje 'de e Michael' de laatste weken' Kort Voetbal 67ste zege voor Shiffrin Mikaela Shiffrin (25, foto) heeft de tweede reuzenslalom in het Franse Courchevel op haar naam geschreven. De Amerikaanse zette de vijfde tijd neer in de tweede run, maar haar voorsprong na de eerste run bleek groot genoeg voor de eindzege. Het is Shif- frins eerste overwinning in een wereldbe kerwedstrijd dit seizoen en de 67ste uit haar carrière. De Italiaanse Federica Brignone eindigde als tweede, op 82 honderdsten. De Nederlandse Adriana Jelinkova werd zeven tiende. NOC*NSF heeft begrip Sportkoepel NOC*NSF heeft begrip voor de stevige lockdown die premier Mark Rutte voor een periode van vijf weken heeft afge kondigd. ,,Helaas, maar zeer begrijpelijk heeft het kabinet stevige maatregelen moe ten nemen'', zegt algemeen directeur Ge rard Dielessen. ,,Deze maatregelen raken ook de sport.''Alle binnensportlocaties gaan weer dicht. Buiten kan wel gesport blijven worden, zij het onder strenge voorwaarden. De jeugd tot 18 jaar kan in groepsverband blijven trainen, boven de 18 jaar kan dat al leen in een groepje van twee personen met onderling minimaal 1,5 meter afstand. Die- lessen: ,,Goed dat de jeugd in ieder geval buiten wel gewoon door kan blijven spor ten. Laten we hopen dat deze maatregelen na half januari weer teruggedraaid kunnen worden, zodat ook al die gymzalen en an dere binnensportruimtes weer open kun nen.'' Van Marwijk terug op veld Bert van Marwijk (68, foto) keert terug als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten. Van Marwijk, die met Oranje in 2010 de WK-finale bereikte in Zuid-Afrika en toen verloor van Spanje, was vorig jaar ook al bondscoach van de golfstaat. Na een vroege uitschakeling in de Golf Cup werd zijn contract in december ontbonden. Van Marwijk volgt de Colombiaan Jorge Luis Pinto op, die het vijf maanden volhield in de golfstaat. Quote van de dag Oud-voetbal trainer Gérard Houllier is overleden. De 73-jarige Fransman was van 1992 tot 1993 bonds coach van Frankrijk. In 2001 won hij met Liverpool de UEFA Cup, de voorganger van de Europa League. Tennis Voetbal Elvis Manu stapt in 2014 de trai nerskamer van Feyenoord binnen met een mededeling: 'Trainer, ik word vader'. Dat Feyenoord destijds nog op Varkenoord vond trainer Fred Rutten ideaal. De wandelinge tjes van en naar de Kuip gebruikte hij om zich over 'mannetjes' als Rick Karsdorp en Calvin Verdonk te ontfermen. ,,Van je afstoten is de gemakkelijkste oplossing'', stelde hij steevast. In het bijzijn en met behulp van assistent Erik ten Hag boog Rutten zich bij PSV ook over drugsver slaafde Jonathan Reis. Ten Hag bouwde als hoofdtrainer vervol gens een soortgelijke reputatie op, door straatschoffies, ondanks één of meerdere krasjes, weer tot bloei te krijgen. Deniz Türü^ werd, ondanks zijn lastige periode in de jeugd van FC Ijl r Twente, door Go Ahead Eagles-trai ner Ten Hag van de bank van Jong De Graafschap geplukt. Dit seizoen was de middenvelder van Basak- sehir trefzeker op Old Trafford. Met Quincy Promes deed Ten Hag het zelfde in Deventer. Dat de coach van Ajax risico's neemt met de her enigingen, blijkt nu bij Ajax. Steekpartij Zelfs Ten Hag had waarschijnlijk niet voorzien dat zijn protegé als verdachte van een steekpartij de da gen voor het bekerduel met FC Utrecht zou doorbrengen in de cel. De rest van het verhaal - dat er ruzie ontstond tijdens een feest dat hij eind juli zelf organiseerde - kan de trainer en de directie van Ajax haast onmogelijk verrassend in de oren klinken. Promes staat te boek als zorgzaam, omdat hij zijn nabije kring flink liet meeprofiteren van de miljoenendeals die hij in Mos kou, Sevilla en Amsterdam sig- neerde. Zijn andere kant, verzeke ren bekenden, is er één van de feestganger die nog wel eens een opgefokte indruk wil maken. Een paar belletjes naar Rusland, waar de topaankoop van Spartak Moskou zich buiten het veld meer dan eens negatief liet gelden, waren voor Ajax genoeg geweest om te weten dat Promes van bescherming moest worden voorzien om zich zelf en zijn club van misstappen te behoeden. Daardoor heeft het er nu alle schijn van dat Ajax in de begelei ding van Promes, die dit jaar tevens opdook in een videoclip van een rapper tegen wie achttien jaar cel is geëist, tekort is geschoten. ,,En toch denk ik dat dit ons en elke andere club kan overkomen'', zegt een ere divisiedirecteur. „Vergelijk het met Als Bas Nijhuis al vijf gele kaarten trekt in een wedstrijd, dan weet je het wel. ,,Ik sta bekend als een scheidsrechter die veel door laat gaan, maar bij deze overtredingen kon ik niet anders'', zegt Nijhuis. ,,Ik kan me niet herinneren wan neer ik in Nederland de laatste keer vijfmaal geel heb gegeven." En dan was er nog een rode kaart voor 'de trainer of de assistent' van PAOK die het niet eens was met een be slissing van de Tukker. Prachtig is de foto waarop Nijhuis staat, met de handen op de rug, ter wijl om hem heen de spelers van Aris en PAOK elkaar in de haren vliegen. Rustig overziet hij de woe dende meute. ,,Het temperament van de spelers en begeleiders is gi gantisch. Het was vanaf de eerste minuut een hectisch potje. Feyen- oord-Ajax zit ook vol emotie, maar dit was anders. Feller en agressie ver. Bij elke beslissing staan ze voor je neus. Kun je nagaan als het sta dion ook nog eens vol had gezeten." Eigenlijk had Nijhuis zondag VAR bij Willem II-Sparta moeten zijn. ,,Maar toen was daar het ver zoek van de voormalige Engelse toparbiter Mark Clattenburg die te genwoordig de baas is van de Griekse scheidsrechters'', vertelt Nijhuis. ,,Ze laten wel vaker buiten landse scheidsrechter beladen pot jes fluiten en ik kan me dat ook wel voorstellen. De hele week gaat het op straat en in de media alleen maar over deze wedstrijd. Ik merkte het ook maandagmorgen op het vlieg veld. Iedereen begint over de wed strijd. Als buitenlander krijg je van die aanloop niets mee, waardoor je meer onbevangen aan zo'n wed strijd begint." Brandjes op de tribune, vechtpar tijen, hatelijke spreekkoren: in dinsdag 15 december 2020 GO SKIËN TOPSPORTCOMPETITIES VOETBAL 17 Leander Paes (47, foto) gaat nog een jaartje door. De In diase dubbel- specialist heeft bevestigd dat hij aan zijn 30ste seizoen gaat beginnen. Paes hoopt op deelname aan de Spelen. Schalke-spits Mark Uth heeft het ziekenhuis verlaten. De spits verloor tij dens het duel bij Augsburg (2-2) het be wustzijn na een botsing met verdediger Felix Uduokhai. O a 0) 'Je kunt onmogelijk weten wat ze continu uitspoken' Johan Inan Rotterdam d m Erik ten Hag met Quincy Promes. Bas Nijhuis had zondag de lei ding bij één van de meest explo sieve stadsderby's van Europa: Aris versus PAOK Saloniki. Dat is Feyenoord-Ajax, maar dan nog een tikkeltje erger. Zelfs zonder publiek spatte de emotie er vanaf. Leon ten Voorde Thessaloniki/Enschede Dartscommentator Jacques Nieuwlaat over MVG en het WK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22