Beste lezer, Doe je mee? #niemandalleen oranje fonds ADVERTENTIE Het raakt me. Het nieuws van gisteravond heeft grote impact op ons allemaal. De maatregelen die nu worden genomen zijn noodzakelijk, maar zorgen ook voor onmacht, verdriet en eenzaamheid. We leven in een tijd waarin het soms moeilijk is lichtpuntjes te zien. Maar die zijn er, volop. Er gebeuren zoveel mooie dingen in ons land, ook - of beter gezegd zéker - in tijden zoals deze. Dingen die de krant en de tijdlijnen meestal niet halen, omdat ze zo normaal zijn. Terwijl juist dat de dingen zijn die voor iemand een wereld van verschil kunnen maken. De tiener die een kaartje door de bus doet bij de oudere dame die hij altijd alleen met haar hondje ziet lopen. Het gezin dat een kind opvangt dat het thuis niet zo gemakkelijk heeft. De man die jou gisteren op straat vriendelijk groette. De student die de tijd neemt om een nieuwkomer digitaal onze taal te leren. Die ene buurman die aanklopt bij een alleenstaande moeder verderop in de straat, omdat hij weet dat zij wel wat hulp kan gebruiken. Deze voorbeelden kennen we allemaal. Met deze berichten worden we alleen niet overspoeld. We zien niet dat het merendeel van de mensen klaarstaat voor anderen. Dat er heel veel mensen zijn die steun bieden als dat nodig is. En dat is zonde. De situatie waar we nu in zitten onderstreept wederom hoe belangrijk het is dat er mensen in de buurt zijn die naar je omkijken. Het Oranje Fonds zet zich iedere dag in voor een samenleving waarin mensen elkaar weten te vinden. Want in ons land hoeft niemand er alleen voor te staan. Die boodschap verdwijnt vaak tussen alle negatieve berichten, maar dat betekent niet dat er geen aandacht voor zou moeten zijn. Wij weten dat heel veel mensen bereid zijn iets voor een ander te doen. Vandaag misschien nog wel meer dan gisteren. Maar waar begin je? We delen graag dit symbool van warmhartigheid met je. Deze vlam betekent: ik draag een ander een warm hart toe, ik vind dat niemand er alleen voor zou moeten staan in onze samenleving. Hoe je daar invulling aan geeft, bepaal je natuurlijk helemaal zelf. Wil je dit symbool zichtbaar uitdragen? Op je raam of waar je het dan ook maar passend vindt. Zo maak je een begin met een klein gebaar en creëer je een lichtpuntje. Niet voor het Oranje Fonds, maar voor iedereen in ons land. We geven je daarnaast graag meer inspiratie over wat je nog meer voor een ander zou kunnen doen. Zodat we verbonden kunnen zijn, in een tijd waarin afstand houden noodzakelijk is; en zodat we weten dat we naar elkaar omkijken en er voor elkaar zijn. Sandra Jetten - Directeur Oranje Fonds Vraag de vlam en inspiratiegids gratis aan via www.oranjefonds.nl/niemandalleen en laat ook zien dat jij vindt dat niemand er alleen voor moet staan. Doe je mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 14