Een kerstpresentje voor alle inwoners van Terhole Start bouw woonzorgzone Oostburg 4 Inwoners niet blij met locatie Met name omwonenden in het naastgelegen Windlust i is dit rauw op het dak gevallen. Zij dreigen tot de Raad van State bezwaar aan te tekenen, wat ertoe kan leiden dat de bouw van de beoogde multifuncti onele accommodatie (mfa) op z'n minst vertraging oploopt. Hoe de toekomstvisie voor Hoek tot stand is gekomen, staat te boek als een voorbeeldproj ect in Terneu- Inwoners Hoek dreigen met een juridische procedure zen. De dorpsraad Hoek en de ge meente Terneuzen wisten er veel bewoners enthousiast voor te krij gen. Een informatieavond over de toe komstvisie trok februari 2019 meer dan driehonderd bezoekers. Op die avond werden drie locaties voor een gedroomd, nieuw dorpshart gepre senteerd. Windlust 2 zat daar niet bij. In de september 2019 door de gemeenteraad vastgestelde toe- komstvisie stond die plek wel, maar dat bleef onder de radar. Tot juni dit jaar Windlust 2 'opeens' opdook in een plan over nieuwbouw van ba sisscholen in Terneuzen. Bij omwo nenden in Windlust 1 gingen alle alarmbellen rinkelen. ,,We moesten het uit de krant vernemen", laat één van hen weten. Hij vindt het met een grote groep medebewoners on begrijpelijk dat er geen bijeen komst meer is georganiseerd. Slechte keuze Windlust 2, altijd bedoeld voor wo ningbouw, is volgens hen ook een slechte keuze. De strook grond ligt niet centraal in Hoek. Om er met de auto te komen, is een nieuwe weg bedacht met een aansluiting op de vrij smalle parallelweg langs rijks weg N61. Veel mensen gaan toch door Windlust 1 rijden, met grote gevolgen voor de verkeersveilig heid, is de grote vrees. Wethouder Frank van Hulle (ruimtelijke ordening), zijn collega Sonja Suij (onderwijs) en dorps raadsecretaris Kees Kuijper onder kennen dat de voorlichting over de keuze voor Windlust 2 beter had gekund. Voor Windlust 2 is onder meer gekozen, omdat de gemeente er alle grond bezit en er genoeg ruimte is. Van Hulle, Suij en Kuij- per hopen dat overleg mogelijk is over hoe de in 2024 te realiseren nieuwbouw op Windlust 2 wordt vormgegeven. Omwonenden voe len zich voor het blok gezet en wil len dat andere locaties, zoals de hui dige plek van het dorpshuis waar aan inwoners eerder de voorkeur gaven, alsnog serieus worden beke ken. Anders dreigt een juridische procedure, waarvan niemand weet hoe die afloopt. Anke Willeme Terhole Waar de vrijwilligers ook aanbel den, mensen reageerden blij ver rast. Sommigen haalden zelfs hun portemonnee tevoorschijn, omdat ze dachten dat er iets verkocht werd. ,,Nee hoor, dat hoeft niet", re ageerde vrijwilligster Ellen Fleur- baaij alert bij een adres aan de Pas toor Boumanstraat. ,,Het is hele maal gratis, een presentje om onze dorpsgenoten fijne feestdagen te wensen." ,,Normaal organiseren we deze tijd allerlei activiteiten, van een sin- terklaasstoet, een kerstborrel tot een winterloop", legde Luciën van de Walle van Terhole Breed Actief uit. ,,Terhole Tafelt heeft helaas ook de dorpsdiners moeten stilleggen. Omdat mensen toch juist nu hun keren naar warmte, sfeer en gezel- Omdat mensen toch hunkeren naar warmte, leek het ons leuk om pakketjes rondte brengen ligheid, leek het ons een aardig idee een kerstpakketje rond te brengen, om te laten weten dat we aan hen denken." Tragel-cliënten van De Leest pakten de pakketjes in, met een banketstaaf, kerstzeepjes van De Dagboog en een kaarsje met een oproep mee te doen aan de lichtjes avond 19 december. Luciën: ,,Licht brengt sfeer, steun en hoop. Kerst- of tuinverlichting, een vuurkorf of een kaarsje, het mag allemaal. En het sfeervolste huis valt in de prijzen!" Het dorps huis geeft het goede voorbeeld en is al mooi verlicht. Nieuwe kansen Voorzichtig durft Terhole Breed Actief vooruit te plannen, met een coronaproof winterwandeling in februari, een klusdag in maart en een garagesale in april. Luciën is al vast aan het duimen. ,,Hopelijk zit het virus ons in 2021 niet te veel in de weg en kunnen de geplande ad- vititeiten doorgaan." Al sinds 2016 is aan het project ge werkt. Nog eerder zijn de voorbe reidingen begonnen, zo'n tien jaar geleden bij de presentatie van het grootschalige stadsvernieuwings plan Aantrekkelijk Oostburg. Woonzorgcentrum De Burght is vervolgens in 2014 verrezen, vlak bij het Ledeltheater. En over een tijdje is het dan zo ver dat achter De Burght nieuwbouw kan plaatsvin den. Dat het zo lang heeft geduurd, is niet vreemd. De gemeente Sluis Als alles meezit kunnen medio 2021 de bouwvakkers aan de slag moest op de bouwlocatie achter woonzorgcentrum De Burght, aan de Burg. H. A. Callenfelsstraat en Burg. I. van Houtestraat, eerst ne gentien (verouderde) koopwonin gen verwerven. Dat is gelukt zon- der dat tot onteigeningen hoefde te worden overgegaan, tot tevreden heid van wethouder Ploegaert. ,,Veel werk is daarvoor verzet." De woningen zijn vorig jaar ge sloopt. Het ontwerpbestemmings- plan voor de nieuwbouw is onlangs in de inspraak gebracht en ligt nog een kleine zes weken ter inzage. Als alles meezit, kunnen medio 2021 bouwvakkers aan de slag, is de voorlopige planning. Woningcor poratie Woongoed is opdrachtge ver. In Oostburg is veel vraag naar woningen voor ouderen. ZorgSaam kan hen in de nieuwbouw 24 uur per dag zorg bieden. De twaalf ap partementen voor cliënten van Zeeuwse Gronden zijn de eerste in de gemeente Sluis van de in Ter- neuzen gevestigde instelling voor psychiatrische zorg. MIJN DORP, MIJN STAD maandag 14 december 2020 Foutje bij inspraak bouwplan Een foutje bij de inspraak over de toekomstvisie voor Hoek kan weleens grote gevolgen hebben. Op een beslissend moment zijn bewoners niet geraadpleegd over de plek waar de nieuw bouw voor onder meer basis school De Driesprong en het dorpshuis moeten komen, braakliggende grond in wat woonwijk Windlust 2 zou moe ten worden. Harmen van der Werf Hoek Met een arm vol tasjes trokken vrijwilligers van de dorpskeuken Terhole Tafelt en Stichting Ter hole Breed Actief zaterdag door hun dorp. Om de bewoners een hart onder de riem te steken. -Luciën van de Walle, Terhole Breed Actief Het komt er eindelijk van, de vol tooiing van de woonzorgzone Burghtkwartier in het centrum van Oostburg. Wethouder Peter Ploegaert verwacht dat halver wege 2021 de bouw van tien zorgappartementen voor Zorg- Saam en twaalf stuks voor Zeeuwse Gronden kan begin nen. Harmen van der Werf Oostburg AXEL De Halle, 15.00 uur: Tai Chi Qi Gong; Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: For mulierenbrigade, hulp bij invullen (over- heids) formulieren; Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Biljarten, kaarten; BIERVLIET Gymzaal, 09.30-10.30 uur: Body gym; GRAAUW Gymzaal gemeenschapshuis, 13.00-15.00 uur: Ta feltennis 50+; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten; HENGSTDIJK H.Ca- tharinakerk, 19.00 uur: Woord- en com- munieviering; HULST Grote Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; Speel plein Moerschans- school, 15.00-16.00 uur: Buitenspeel- coach: Ratten en raven; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.00-16.30 uur: Bil jarten; NIEUW-NAMEN Gym zaal De Kauter, 14.45 16.00 uur: Sport- buurtwerk; OSSENISSE Hof ter Nesse, 18.30 uur: Wandelclub de Scheldestappers; SAS VAN GENT St Al- bert, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten; SLUIS Molen, 10.00 - 17.00 uur: Open; Belfort, 10.00-16.30 uur: Expositie 'basti ons zonder grenzen'; TERNEUZEN Biblio theek, Tijdens ope ningsuren, foto expo sitie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 14.30 15.45 uur: Sport- buurtwerk; Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check daarom bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. Jolanda van Bellen (links) neemt een kerstcadeautje in ontvangst van vrijwilligster Ellen Fleurbaaij. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53