Midwinter Halve Marathon naar de zomer O O) CD O 11 Cultheld traint en speelt met jeugdteams in Burgh-Haamstede ASWH Veldrijden Er wordt fanatiek afgewerkt op het doel van Rik Suur, de doelman van Sparta Onder 15. Zuur is in Haamstede terug op het veld waar het voor hem allemaal begon en pakt een paar goeie ballen. Coach Nathan Rutjes moedigt aan. „Lekker Ricky!'' Later is er nog een vuistje van de trainer voor de goalie. Suur geniet. ,,Het is een tijdje geleden dat ik hier voor het laatst was.'' De 14-jarige doelman is in Rotterdam bezig aan zijn zesde seizoen. Samen met de andere Zeeuwse spelers in de selecties Onder 15 en Onder 16 kreeg hij de opdracht om een trainingsdag in ei gen streek te organiseren. Vanuit Axel kwam er via Siebe Schieman ook een aantrekkelijk bod. De keus viel op de accommodatie van De Westhoek. Anouk Schieman (19) staat te kijken bij de poort en weet als zus van Siebe waarom Haamstede het uiteindelijk won. ,,Het strand maakt het verschil.'' Bij de poort staat ook Menno Suur, de vader van Rik, met de camera op de borst om alle verrichtingen vast te leg gen. Suur is ook de overbuurman van Leen Rademaker, bij De Westhoek de man die al vaker trainingskampen voor profclubs organiseerde. ,,De lijnen zijn kort.'' De profs van Sparta kwamen al eens vijf jaar op een rij naar Haamstede. FC Dordrecht was lang gast. Deze corona- zomer kwam ook Racing Genk nog naar de Zeeuwse kust. Het dagje met de talenten van Sparta in goede banen lei den is voor Rademaker een makkie. ,,Draaiboeken voor dit soort evene menten liggen bij ons altijd klaar.'' Cultheld Nathan Rutjes licht de die pere bedoelingen van het Zeeuwse uitje toe. ,,In de eerste plaats is het een gift naar onze Zeeuwse jongens. Zij moeten er zoveel voor doen om bij Sparta te voetballen. Daarom komen wij nu eens een keer hun kant op. Ook als voorbeeld naar onze spelers die pak weg op tien minuten van het stadion CARRIÈRE wonen.'' Rai-Jedemy Laveist (14) uit Vlissin- gen vindt het leuk dat hij deze zaterdag in eigen provincie kan blijven. De oud speler van JVOZ snapt de gedachte van Het is goed dat al die jongens zich realiseren hoeveel reistijd wij kwijt zijn om te voetballen de coach wel. ,,Het is goed dat al die jon gens zich realiseren hoeveel reistijd wij kwijt zijn om te voetballen. En ik vind het ook wel mooi dat ze zien dat er ook nog leven buiten de stad is.'' Rik Suur weet dat er bij Sparta een traditie van goeie keepers is, al zegt de naam Jan van Beveren hem niets. De pas overleden Pim Doesburg kent hij wel. ,,In zijn sportwinkel heb ik nog keepershandschoenen gekocht.'' Zuur is bovenal blij dat hij weer topfit is. ,,Ik heb een jaar aan de kant gestaan met een knieblessure.'' In de training zetten ook Daniel Han zen (Bruinisse) en Marvin Young (Mid delburg) hun beste beentje voor. Na de oefenvormen wordt er door de jonge Spartanen nog een onderling toernooi gespeeld. De Zeeuwse dag wordt afge sloten met een looptraining op het strand. Voor het als laatst eindigende team van het onderlinge toernooi heeft Rutjes nog een verrassing in petto. ,,Zij mogen een paar extra duintjes pakken.'' CADZAND-BAD De 30ste editie van de Midwinter Halve Marathon in Cadzand-Bad gaat volgend jaar niet door. De loopwedstrijd die op de eer ste zondag van februari zou worden gelopen, is het volgende sportieve slachtoffer in Zeeland van het corona virus. ,,We hadden een leuk alternatief om het door te laten gaan'', aldus or ganisator Theo Rabout, ,,maar dat was gebaseerd op de iets ruimere moge- lijkheden van september/oktober.'' Na overleg met de Veiligheidsregio moest de organisatie ook een streep door het alternatieve plan zetten. Maar er is nóg een alternatief plan. Rabout: ,,We leggen ons nu neer bij de afgelasting van de Midwinter Halve Marathon in februari, maar broeden wel op de mogelijkheid om een Midzomer-versie te gaan organi seren.'' Deze plannen zijn nog niet uitge- werkt, maar wel serieus. ,,Dan eens niet bibberen van de kou maar na af loop eindeloos proosten vanwege het 'dorstige' weer en op een goede af loop.'' Het is de tweede toonaangevende Zeeuws-Vlaamse hardloopwedstrijd die sneuvelt. Vrijdag werd al bekend dat er ook een streep gaat door de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen. Die zou in het weekeinde van 17 en 18 april ge houden worden. maandag 14 december 2020 PM 2 Rogier Veenstra (foto) is ook vol gend voetbalsei zoen van ASWH. De trainer uit Middelburg heeft zijn con tract met een jaar verlengd. Hij is aan zijn tweede seizoen bezig bij de tweededivisio nist. Dit seizoen stond hij tweede, kort achter AFC, toen corona weer opkwam. De Zeeuws veldrijders ein digden zaterdag in de midden moot in de Scheldecross in Antwerpen. Bij de mannen fi nishte Tim van Dijke uit Colijn- splaat op de 28ste plaats, op 5 minuten van winnaar Mathieu van der Poel. Bij de vrouwen werd Lindy van Anrooij uit Ka- pele 34ste, op 5 minuten van winnares Denise Betsema. In beide races waren er 55 fi nishers. Zeeuwse Spartanen zijn blij met gift Nathan Rutjes Met twee jeugdteams trainde en speelde profclub Sparta Rotterdam zaterdag bij FC De Westhoek in Burgh-Haamstede. Het was een soort cadeautje voor de Zeeuwse spelers bij deze teams. ,,Zij moeten er zoveel voor doen om bij Sparta te voetballen. Daarom komen wij nu eens een keer hun kant op.'' Ben van den Aarssen Burgh-Haamstede Rutjes geeft doelman Rik Suur een boks na een goede OTO MARIEKE MANDEMAKER s5?5&fA I? Trainer Nathan reddingen. foto marieke mandemaker - Rai-Jedemy Laveist Tussen 2005 en 2018 speelde Nathan Rutjes (37 jaar) profvoetbal Sparta, MVV en Roda JC. Vorig sei zoen bouwde hij af bij de ama teurs van Groene Ster uit Heerlerheide. Vanaf zijn dertiende is hij ook al jeugdtrainer. Hij trainde onder meer de jeugd van Alexandria'66, MVV Maastricht en Roda JC Kerkrade. Momen teel is hij hoofdtrainer van Sparta onder 15 jaar. Eerder dit jaar kreeg zijn popu lariteit een boost door zijn deelname aan het televisispel Wie is de Mol? Hij haakte als laatste deelnemer af voor de finale. Monica Sanderse won de editie van 2020. foto peter nicolai a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47