10 Knegt twijfelt niet: hij wordt even goed als voor zijn ongeluk Schulting weer oppermachtig Wie hem ziet schaatsen, zou bijna vergeten wat Sjinkie Knegt bijna twee jaar geleden overkwam. Hij won gisteren twee afstandstitels op de NK en lijkt klaar voor het echte werk. Heerenveen Op de 1000 meter van de NK afstan den in Heerenveen lijkt de titel te gaan naar Itzhak de Laat. Maar op de streep ziet de short tracker ineens dat hij is ingehaald door een been. Het is het beroem de uitschuifbeen, ook wel tele scoopbeen, van Sjinkie Knegt. Zijn handelsmerk, gisteren bovendien hét bewijs dat hij helemaal terug is, voor wie daar nog aan twijfelde. Even later wint hij met overmacht ook de 500 meter. Knegt (31) merkt in het dagelijks leven ook dat weinig mensen er nog bij stil staan. Misschien omdat de schade vaak niet zichtbaar is. Of omdat de shorttrackploeg een nog veel triester voorval voor de kiezen kreeg (het overlijden van Lara van Ruijven). Maar dat hij in Thialf ge routineerd de afstanden afwerkt, is niet zo vanzelfsprekend als het lijkt. Twee jaar geleden liep hij een zware kuitblessure op bij een on geluk met een heftruck. Een maand later zette hij zichzelf in brand bij het aansteken van de open haard. Afgelopen februari stond hij bij de wereldbekerwed strijd in Dordrecht voor het eerst weer op het ijs. En na een zomer trainen zien we dit weekeinde al weer flarden van de 'oude Sjinkie'. Gevraagd naar op hoeveel pro cent hij zit ten opzichte van voor het ongeluk, zegt hij: ,,75 procent, 70 misschien. Maar ik gééf 120 pro cent.'' Er is bij de zelfverzekerde Fries geen sprankje twijfel of hij weer op zijn oude niveau komt. Sterker: hij zegt nog maar een paar weken nodig te hebben. ,,Je hebt niet alles zelf in de hand in deze sport. Maar over wat ik zelf kan controleren, zit ik niet in. Het gaat de komende weken naar 100 pro cent.'' Of hij dan weer onomstreden de beste Nederlandse shorttracker is? ,,Dat denk ik wel. Ik ben altijd vrij zeker van mijn zaak, hè.'' Op zijn schouder prijkt zijn nieuwe spon sor, ironisch genoeg bouwmarkt Gamma. Op de EK in Polen eind januari gaat hij om de prijzen meedoen, klinkt het stellig. Het wordt, als hij zich plaatst, zijn eerste internatio nale kampioenschap in twee jaar. Het gebrek aan serieuze interna tionale competitie leidt niet tot vraagtekens. De grootste winst valt nog te behalen bij het duur- vermogen. ,,Op de 1500 meter kom ik nog tekort. Ergens zit dat in het lichaam. Maar we moeten meer rondjes afwerken in de trainingen, niet altijd stoppen bij vier of vijf.'' Na zo'n lange racedag merkt hij het nog. Als hij dan even stilstaat beginnen zijn benen te jeuken. ,,En als ik na een hele nacht hori zontaal in één keer opsta, moet ik ook rustig aan doen. De huid is nog dun, die kan de kracht van het bloed niet aan. Het laatste stapje moet het lichaam even zelf doen.'' Maar in het Groningse zieken huis waar hij na het ongeluk lag, staan ze aardig versteld. ,,Ze zeg- Ik ben blij waar hij staat. We hadden totaal geen referen tie. Welke sporter verbrandt een kwart van zijn lichaam? gen steeds dat het 2,5 jaar duurt voordat de huid weer optimaal is. Ik ben ze nog altijd voor. Wat me zelfvertrouwen gaf is dat week einde in Dordrecht. Ik was fysiek niet geweldig natuurlijk, maar tac tisch verleer je dat spelletje niet.'' Beste tacticus Bondscoach Jeroen Otter drukt zich voorzichter uit over de nabije toekomst van Knegt. ,,Tuurlijk, hij is de beste tacticus. En de topsnel heid komt de laatste weken ook makkelijker, dat matcht redelijk met 2017 en 2018. Maar Sjinkie heeft nu langere intervallen nodig tussen de races. Snel achter elkaar hoge inspanningen leveren, dat is nog het moeilijkst. Eén goede rit is leuk, maar het moet vijf keer op een dag, en de dag erop weer. Ik ga ervan uit dat we op de WK in maart een sterke Sjinkie zien in de relay. Individueel hoop ik dat hij met de sterksten mee kan. Maar daarvoor moet hij de best moge lijke Sjinkie zijn, dat wordt nog een harde dobber.'' Dat we het er überhaupt over hebben, stemt Otter tevreden. ,,Ik ben blij waar hij staat. We hadden totaal geen referentie. Welke spor ter steekt zichzelf in de vlammen en verbrandt een kwart van zijn lichaam? Hij staat hier ongetwij feld nonchalant, zo van het komt wel goed. En meestal bewijst hij dat ook. Zegt: zie je wel." Ook Koreman loopt limiet OS KORFBAL Wereldrecord op estafette Besseling en Luiten gelijk maandag 14 december 2020 SHORTTRACK Suzanne Schulting heeft in Thialf nog maar eens bewezen dat ze op alle fronten de beste is in eigen land. De olympisch en wereldkampi oene was bij de NK afstan den een klasse apart. Ze veroverde de titels op de 500, 1000 en 1500 meter. Yau nis lV Sjinkie Knegt (rechts) verslaat met zijn handels merk, 'het uitschuifbeen', Itzhak de Laat in de laatste centimeters van de 1000 meter. foto anp De oude Sjinkie? Geef 'm nog een paar weken Rik Spekenbrink - Bondscoach Jeroen Otter ATLETIEK Björn Koreman heeft in de marathon van Wenen aan de limiet voor de Olympische Spelen van Tokio voldaan. De 29-jarige Brabander won de race over 42,195 kilometer door de Oostenrijkse hoofdstad in 2.11.07. Koreman is de vierde Nederlander die aan de limiet weet te voldoen. De korfbalbond heeft voor het eerst een vrou welijke voorzitter. Irene van Rijsewijk volgt Rob Meijer op, die bijna tien jaar bondsvoorzitter was. ZWEMMEN Ranomi Kro- mowidjojo, Femke Heems kerk, Maaike de Waard en Kim Busch hebben in Eind hoven het wereldrecord op de 4x50 meter vrije slag kortebaan verbeterd. Het kwartet zwom 1.32,50, het oude record was 1.33,91. Dat dateerde van 2017. GOLF Joost Luiten en Wil Besseling zijn op het Tour Championship in Dubai gelijk geëindigd, als 43ste. Ze kwamen in de finale van de Europese Tour uit op 287 slagen, één slag onder het baangemiddelde. De Engelsman Matthew Fitzpatrick won met -15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46