-av de jacht op goals 'Natuurlijk vind ik dat ik in de basis hoor' 'The Hunter' staakt 5 Weer verlies Adrie Koster vanuit Ajax iets over te zeggen", al dus de woordvoerder. De international ontkent zelfbe- trokkenheid bij het steekincident via zijn advocate. Promes wordt vandaag verhoord. Daarna zal blij- ken ofhij in (voorlopige) hechtenis blijft. Naar zijn (on)schuld en toe komst als voetballer blijft het voor alsnog gissen. Wat wel zeker is, is dat de gearresteerde Promes zijn horrorjaar in 'stijl' heeft afgesloten. Bij Ajax, waar de schrik er be hoorlijk in zat gisteren, noemen ze de kwestie 'vervelend'. ,,Als je er gens van wordt beschuldigd, bete kent dat niet dat j e het hebt gedaan. Het is dus te voorbarig om er nu AMSTERDAM Klaas-Jan Huntelaar stopt na dit seizoen. Hij wees Ajax tegen PEC Zwolle met zijn 150ste eredivisietreffer de weg naar rehabilitatie. De mijlpaal bleek na de 4-0 zege het begin van de afscheidstour- nee van een 'gigantisch voorbeeld'. ,,Ik voel me geen 37 maar ook geen 18 meer." Zo'n tien minuten later vecht Huntelaar in de perskamer tegen opkomende tranen. ,,Ik denk dat ik vijf was, toen ik begon met voetballen. Dat ontwikkelt zich. Op mijn tiende kwam ik bij De Graafschap. Je wordt speler en dit is dan zeg maar de hele jeugd die ik gespeeld hebt." De routine spat van zijn 150ste eredivisie treffer af. Met een listig duwtje dwingt hij Yuta Nakayama tot het weggeven van een corner. Als Antony even later vanaf de an dere kant van het veld de bal voor zijn linker krijgt, toont Huntelaar zijn volgende specia liteiten: het positie kiezen en de bal zo raken dat ie achter de doelman in het netje ver dwijnt: 1-0 voor Ajax. Huntelaar speelt kort voor Real Ma drid en AC Milan, voordat hij bij Schalke 04 uitgroeit tot captain en publiekslieveling. Ook in Oranje schiet hij met scherp. Huntelaar is in 76 interlands veelvuldig invaller, maar het weerhoudt hem er jpniet van 42 keer te sco ren. In 2017 keert hij terug bij Ajax, om twee jaar later zijn eerste landstitel te veroveren. Yassine Azzagari uit Goes pendelt tussen bank en basis. Dat vindt de middenvelder van NAC Breda moeilijk, maar hij weet dat het zo werkt. ,,Ik ga mijn best doen om iedere week in de basis te komen.'' Yadran Blanco Breda ,,Natuurlijk vind ik dat ik in de ba sis hoor." De grijns van Yassine Azzagari (19) zegt alles. De Zeeuwse middenvelder van NAC is hongerig en wil zich laten zien. Tegen Go Ahead Eagles (0-0) kreeg hij vrijdagavond tachtig mi nuten. Hij vormde de middelste linie sa men met Thom Haye en Lewis Fio- rini. ,,Dat ging prima. Qua organi satie stonden we goed, we hielpen elkaar. Thom helpt ons natuurlijk wat extra. Aan de bal ging het ook niet slecht: ik had nog een schot, Lewis een paar schoten en Thom die het spel begeleidt. Ik denk dat het wel goed ging.'' Hij geniet van de kans die hij krijgt. Tegen FC Dordrecht (0-1 ne derlaag) bleef hij op de bank. ,,Na- tuurlijk had ik toen willen spelen, mijn steentje bij willen dragen. Maar het is aan de trainer, hij had een plan en dan kun je daar niet veel aan veranderen.'' Eerder, tegen Telstar en FC Eind- hoven, werd hij als invaller ge bracht en was hij belangrijk. Azza- gari schommelt tussen basis en bank. ,,Als jonge jongen is dat niet makkelijk. Het is wel lastig, want als je een paar wedstrijden achter el kaar speelt, kom je in een bepaald ritme. De ene keer wel spelen, de andere keer niet, dat is niet makke lijk. Maar ik hoop dat ik kan wen- Als je een paar wedstrijden achter elkaar speelt, kom je in een bepaald ritme nen en een goede wedstrijd speel, dan komt het goed." Tegen FC Volendam hoopt hij er weer te staan. ,,Natuurlijk vind ik dat ik in de basis hoor. Ik ga mijn best doen om iedere week in de ba sis te komen'', zegt hij ambitieus. TILBURG Willem II-trainer Adrie Koster was 'not amu sed' na de met 1-3 verloren thuiswedstrijd tegen Sparta. Crisis? ,,Op deze manier kan het in ieder geval niet." Volgens de coach herbergt zijn selectie voldoende kwa liteit om weg te komen bij de onderste plekken. ,,Maar dan moet je meer laten zien. We zijn niet in de duels gekomen. Dat is nodig om te kunnen winnen. Als we de bal had den, leverden we 'm heel snel in. Dan wordt het lastig om grip op de wedstrijd te krij gen.'' maandag 14 december 2020 GO malaise tot hechtenis ■>i?V i kf Quincy Promes scoort de 2-0 tegen PEC Zwolle. Sai van Wermeskerken is kansloos, fotoanp Klaas-Jan Hunte laar is blij met de 1-0 tegen PEC Zwolle. FOTO BSR AGENCY —Yassine Azzagari I Yassine Azzagari heeft dit seizoen zes wedstrijden ge speeld voor NAC Breda. De helft als basisspeler, de helft als invaller.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41