Berghuis is smet op winst Feyenoord Ihattaren bedankt Schmidt 0-3 3 BLIJDSCHAP seling van zijn potentieel te voorkomen. De 18-jarige middenvelder kon niet al leen rekenen op Schmidt, maar ook op assistent Jörn Wolf van PSV en alle an dere trainers. Fysiek coach Benjamin Kugl (voorheen actief bij Die Mannsch- aft) zette hem volop aan het werk. Hij is een van de nieuwe stafleden met bewe zen ervaring op topniveau en ook geze gend met het vermogen om in de soms zo malle voetballerij het geduld te be waren met jonge talenten. Buiten het veld kwam er in de afgelopen twee jaar zoveel op Ihattaren af, dat intern bij PSV niemand een terugval binnen de lijnen heel gek vond. Iedereen wilde hem de sleutel geven om de weg omhoog weer in te slaan, maar Ihattaren moest hem wel zelf in het slot steken en een draai maken. In dat proces werd gistermiddag te gen FC Utrecht een belangrijke eerste doorbraak gerealiseerd. Zijn eerste goal in een jaar tijd stond op het bord. En wat voor een. Met een schitterend schot van een meter of zestien legde Ihattaren PSV-FC Utrecht al voor rust in de plooi. Zo leek het althans, want de 2-0 was voor PSV niet genoeg om rustig de wed strijd uit te spelen. Na rust kwam de ploeg nog in grote problemen, maar ble ven toch weer drie punten in Eindho ven. Voor de 24ste keer op rij. Waar het kwartje uit tegen sc Heerenveen voor PSV al jaren de verkeerde kant opvalt, valt het thuis tegen FC Utrecht om een moeilijk verklaarbare reden altijd de goede kant op. Verdiend wel, want voor rust had PSV de voorsprong in een goede fase terecht op het bord gezet. Mede dankzij de weer opgeleefde Mo- hamed Ihattaren. kon de middenvelder van Feyen- oord zich uiteraard volledig in vin den. Maar dat er hier en daar ste vige kanttekeningen werden ge plaatst bij de 0-3 in Limburg tegen VVV Venlo, daar vond hij wel wat van. ,,We hebben een groepsge sprek gehad na Wolfsberger AC", zegt Fer. ,,Iedereen kon zijn zegje doen. Ook naar elkaar toe. Maar dan moet je het afsluiten, hoe hard die uitschakeling in Europa ook is aangekomen. 0-3 hier, dat kan." ,,0-3 is een prima uitslag", aldus Dick Advocaat. ,,Er is wat met deze jongens gebeurd hoor deze week. Onderschat dat niet. Maar we heb ben tegen elkaar gezegd: nu een streep eronder wat Wolfsberger betreft en verder. Dan kun je alles op een weegschaal leggen en na- tuurlijk duurde het te lang voor het 0-1 stond, maar de winst is prima en ook over het veldspel hoor je mij niet klagen." De terugkeer van Luis Sinisterra is één van de redenen dat Advo caat een opgewekte indruk maakte in Venlo. De Colombiaan kwam met een 0-0 stand in het veld, was niet nadrukkelijk bij de drie Rot- We moeten de vorm oppakken met de minuten die we nu krijgen terdamse goals betrokken, maar volgens Advocaat was Sinisterra wel één van de redenen dat VVV definitief het hoofd moest buigen. ,,Hij is bezig, heeft een actie, er komt diepgang, tegenstanders moeten kiezen", zei Advocaat. ,,Dan komen er goals." Leroy Fer is het eens met zijn trainer. ,,Als je er lang uit bent, gaat het qua vorm vaak met golf bewegingen", zegt Fer, die voor het eerst sinds 18 oktober in actie kwam. ,,Sinisterra viel lekker in. Wij kunnen na lange afwezigheid in deze periode geen oefenwed strijden spelen, we moeten de vorm oppakken met de minuten die we nu krijgen. Dan is dit wel lekker." Sinisterra en Fer komen er dui- delijk weer aan. Net als Bijlow, Van Beek en Haps. Maar bij 0-3 in de slotfase voelde dit keer Steven Berghuis opeens met een van pijn vertrokken gezicht aan zijn lies. De aanvoerder strompelde vanaf de achterlijn door naar de dug-out. Of de topscorer er zondag in de topper tegen Vitesse uit gewoon bij is, is dus maar zeer de vraag. Wéér een blessure. Natuurlijk, er was zeker nog geen sprake van een galavoorstelling van Berghuis. Maar de aanvoerder wekte in Venlo juist wel weer de indruk dat hij het gaspedaal nog kan vinden en bovendien maakte hij een prima doelpunt (0-2). ,,Berghuis is een sterke jongen, laten we hopen dat hij er zondag weer bij is", zegt Advocaat. maandag 14 december 2020 GO maar Donyell Malen knuffelt Mohamed Ihattaren na de tweede PSV-goal. FOTO BSR AGENCY PSV-middenvelder Mohamed Ihattaren wist na zijn prach tige doelpunt in de thuiswed strijd tegen FC Utrecht (2-1) uit blijdschap even niet waar hij het zoeken moest. Uitein delijk liep de getalenteerde tiener naar de bank om met name coach Roger Schmidt in zijn vreugde te betrekken. ,,Ik ging inderdaad in het bij zonder naar de trainer toe", legde hij bij FOX Sports uit. ,,Ik wilde hem bedanken. Hij praat heel veel met mij. Hij houdt me gewoon scherp. Elke training weer moet ik van hem 100 procent geven. Hij laat me echt zien hoe het leven van een prof eruitziet, ook buiten het veld. Goed eten, goed sla pen, dat soort dingen." Schmidt had in het begin van het seizoen, toen Ihattaren fy siek en mentaal niet in orde was, wat problemen met hem. Eind vorige maand nog be sloot de Duitse coach hem wegens oververmoeidheid en kele duels met rust te laten. Ihattaren kreeg echter wel de nodige individuele trainingsar- beid om aan te sterken. "Hij is heel hard voor me ge weest, maar ook heel eerlijk", erkende Ihattaren. "Hij zei onder meer tegen mij: 'ik heb je vorig seizoen gevolgd, laat het nu ook onder mij zien'. Ik denk wel dat ik het nu heb laten zien. Ik heb een tijdje in een dip gezeten, dat is verleden De lach is Mo is M Mohamed Ihattaren viert zijn treffer met coach Roger Schmidt. FOTO BSR AGENCY Leroy Fer I VVV-Venlo - Feyenoord 1 0-1 69. Toornstra 0-2 73. Berghuis 0-3 77. Toornstra Opstellingen D. van Crooy Marsman Pachonik Geertruida Kum Spajic Swinkels Senesi 27. Schmitz Malacia Schafer Teixeira Hupperts 75. Fer 81. Machach Toornstra Linthorst 84. Diemers V. van Crooy Kökcü Hunte Berghuis Giakoumakis Jorgensen 53. John 83. Bannis Linssen 58. Sinisterra Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39