Maxime maakt armbandjes voor Kika Vakbond ondanks uitstel niet gerust op situatie bij jeugdzorgorganisatie Crispr-Cas Boek over Felix Mendelssohn Bartholdy Met de innovatieve veredelingstechniek is de ideale suikerbiet te componeren Mar van der Veer spitte duizenden brieven door Dat hebben minister Sander Dek ker en staatssecretaris Paul Blok huis met de Zeeuwse gemeenten afgesproken. Bij het overleg waren ook de bestuurders aanwezig van zowel Intervence als de drie instel lingen die haar taken moeten gaan overnemen. De gemeenten willen per 1 januari het contract met Intervence opzeg gen, vanwege de aanhoudende or ganisatorische en financiële proble men. Hun streven was dat de drie an dere partijen die in Zeeland al werkzaam zijn op het gebied van jeugdbescherming en -reclassering (Leger des Heils, Briedis en Wil liam Schrikker) na de jaarwisseling alle nieuwe zaken op zich nemen. Lopende dossiers zouden in de loop van 2021 geleidelijk worden overge dragen, waarbij gezinsmanagers van Intervence zo veel mogelijk meegaan. Veel kritiek De gang van zaken is de gemeenten op veel kritiek komen te staan, vooral omdat er nog geen uitge werkt plan ligt voor de overdracht van de zorg en de ontmanteling van Intervence. De Jeugdautoriteit, de Inspectie Gezondheidszorg Jeugd en de Inspectie Justitie Vei ligheid zeggen om die reden ook nog geen advies te kunnen uitbren gen. Zonder hun goedkeuring kun nen de gemeenten geen definitief besluit nemen over het stoppen met Intervence. De gemeenten en de betrokken instellingen zijn in middels begonnen met het opstel len van het gevraagde 'transitie plan'. Zij verwachten daar zeker en kele weken en mogelijk enkele maanden voor nodig te hebben. De Zeeuwse wethouders hebben de bewindslieden toegezegd dat het contract met Intervence voorlo pig wordt voortgezet. Het gaat om een overbruggingscontract voor ze ker een half jaar. Zolang er geen transitieplan is dat is goedgekeurd door zowel de beide inspecties als de Jeugdautoriteit, mogen de ge meenten geen onomkeerbare be slissingen nemen. Ook gaan alle betrokken instel lingen maatregelen om te voorko men dat personeel van Intervence al op korte termijn afhaakt. Debat Tweede Kamer Vandaag debatteert de Tweede Ka mer met de minister en de staatsse cretaris over de situatie rond de Zeeuwse organisatie. Morgen praten de 13 Zeeuwse ge meentebesturen over het stoppen met Intervence. Voorlopig kunnen zij alleen goedkeuring geven om het transitieplan uit te werken. Meer zekerheid Vakbond FNV is nog allerminst ge rust op de situatie bij Intervence en wil meer zekerheid voor de mede werkers. ,,Natuurlijk hebben we hiermee 'slag 1' gewonnen, maar blij zijn we allerminst", zegt be stuurder Janny Koppens. Zij vreest dat het kwaad al is ge schied en dat medewerkers toch vertrekken. ,,Als de wiedeweerga moeten er afspraken komen die als resultaat hebben dat werknemers geen baat meer hebben bij weg gaan, omdat er zekerheid is voor hun toekomst. Een vangnet voor het geval dat nodig is." It maandag 14 december 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 6 ZEELAND 7 GOES Na een periode van chemo's en bestra lingen gaat het weer een beetje beter met de elfjarige Maxime Everse uit Goes. Omdat ze als geen ander weet hoe het is om als kind ernstig ziek te zijn, is ze een actie gestart om geld in te zamelen voor Kika. Dat doet Maxime met de verkoop van armbandjes. In drie dagen tijd heeft haar actie bijna dui zend euro opgeleverd voor de behandeling van kinderen met kanker. Want daar doet Maxime Everse (11) het voor. Zorgen dat kin deren die net als zij het tijdens en tussen de behandelingen door toch een beetje draaglij ker hebben. De actie is zo massaal gedeeld, dat Maxime het maken van nieuwe bandjes niet bijgebeend krijgt. „Vanochtend hebben we weer nieuwe gemaakt", vertelt haar moe der Esther. Bijna twee jaar geleden werd bij Maxime, de dochter van chef-kok Hans Everse en Esther Poortvliet, een kwaadaar dige hersentumor geconstateerd. Ze moest alles opnieuw leren. Afbouw Intervence uitgesteld De afbouw van jeugdhulporgani- satie Intervence wordt zeker een half jaar uitgesteld. De Zeeuwse gemeenten mogen geen onomkeerbare stappen nemen voordat er een uitge werkt plan ligt dat door alle be trokken instanties is goedge keurd. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25