r 'Er zijn voor de ander, in een gekke wereld vol verwarring' 'V O Film over dronken leraren bekroond 20 MEDIA CULTUUR UW SOUNDTRACK En uw verhaal? AANZOEK DE AANLOOP Na een turbulente tijd weet André Hazes (26) het zeker: Monique Westenberg (42) is de ware. Zij slaagde erin hem te beteugelen, hij vroeg haar dit weekend ten huwelijk. Dit ging er in het liefdesleven van de volkszanger aan vooraf. eel mensen weten nog wel dat ik vroeger jarenlang dj ben geweest in dancings, op feesten en partijen. Ik houd van vele soorten muziek. Sinds 2018 laat ik bij Omrop Fryslan elke werkdag een nummer horen uit de periode 1970 tot de negentiger ja ren, de zogeheten Pietplaat. Een tijdje terug heb ik Give a little love laten draaien van Albert Hammond en Albert West samen met The Junior Choir Of The British School. Een liedje uit 1986 dat uit de top tien van de Top 40 kwam. Bij Omrop d i ik lk maar is wat tekst betreft ook toepasselijk op deze dag een periode. Het lied gaat over 'Pietplaat' een gekke wereld, vol ver warring en waarin niets meer logisch lijkt. Maar ze zingen ook over hoop hebben en liefde geven. De wereld een beetje beter maken. Er voor el kaar zijn. De Leeuw en Joosten door bij Op1 Charley Pride overleden l op jonge leeftijd ge niet André Hazes ju nior, toen nog liefko zend Dré of Dreetje genoemd, van zijn vrij gezellenbestaan. ,,Ik deed alles wat God verboden heeft. Een heftig leventje. Ik zag het hele maal zitten om zo verder te doen tot mijn 30ste of zo'', blikt hij daarop terug in een inter view. Daar komt snel verande ring in. Zomer 2014 Hazes (20) is verkocht als hij op Facebook via een vriendin een foto ziet van Monique. ,,Ik stuurde haar een berichtje: of ze met mij uit eten wilde? Aange zien ik zestien jaar jonger ben, antwoordde Monique: 'Wil jij dan een kindermenu?' Monique wilde één keer met me eten, in de hoop dat ik haar daarna met rust zou laten. Maar die avond werden we allebei smoorver liefd.'' 27 augustus 2014 De 20-jarige zanger, nog aan het begin van zijn carrière, deelt via Twitter de eerste foto van hem met zijn nieuwe liefde. Een hartje en een foto, waarop hij een arm om de 36-jarige Moni que heen slaat. 29 mei 2015 Het roddelcircuit maakt over uren als moeder Rachel Hazes en haar zoon Dré elkaar straal voorbijlopen bij een concert van de Toppers in de Arena. Knallende ruzie? Hazes mag dan wel 'goedgekeurd' zijn in de familie Westenberg, Dré's moeder Rachel Hazes en zus Roxeanne lijken grote moeite te hebben met zijn zestien jaar oudere vriendin. 30 september 2015 De geruchten houden aan en dat blijkt niet zonder reden: de bom is gebarsten. ,,We hebben af scheid genomen, en dat was het dan. In één klap was ik mijn moeder en zus kwijt'', zegt Ha zes in een interview. Een paar maanden later: ,,Ze moeten in tussen toch inzien dat Monique géén bevlieging is. Dat wij van elkaar houden.'' De film werd bekroond voor Beste Regie en Beste Scenario (beide keren Thomas Vinter- berg) en Beste Acteur (Mads Mikkelsen, foto). Druk werd te vens uitgeroepen tot beste film. Druk gaat over vier lera ren die besluiten om perma nent dronken te zijn om zo be ter te functioneren in hun werk en privéleven. Het expe- riment, gebaseerd op een theo rie van een Noorse filosoof, loopt echter uit de hand met desastreuze gevolgen voor en kele betrokkenen. Voor Vinterberg heeft de film, die deels door het Neder landse productie bedrijf Topkapi is gefinancierd, een bijzondere lading. Hij was van plan om zijn dochter Ida Maria een van de kinderen te la ten spelen. Zij kwam echter kort voor de opnamen bij een auto-ongeluk op 19-jarige leef tijd in België om het leven. De film is aan haar opgedragen. De uitreiking van de Euro pese Oscars verliep dit jaar als gevolg van de coronacrisis di gitaal. De genomineerden wer den via een Zoomverbin- ding op de hoogte ge steld van de resulta ten. Nederland had één kans op een prijs. In de categorie European Discovery, voor beginnende re gisseurs, was Instinct, het regiedebuut van Halina Reijn, voorgedragen. De on derscheiding ging echter naar de Italiaanse inzending Sole van Carlo Sironi. Welk lied zal ons altijd blijven herinneren aan deze tijd? In de aanloop naar onze Soundtrack van corona aan het einde van het jaar spreken muziekliefhebbers zich uit. Vandaag: weerman Piet Paulusma met Give a little love van Albert Hammond en Albert West. FOTO PIM RAS Dennis Jansen Fryslan Dat klinkt niet alleen fijn, ,,Toen ik dit jaar bij Omroep MAX begon, kon ik nog het land in om op mijn eigen manier het weer te presenteren. Dat heb ik twee maanden kunnen doen. Ik ben zelfs eind ja nuari naar de Weissensee geweest voor opna men bij de Alternatieve Elfstedentocht. Deze is voor het komende jaar afgeblazen vanwege co rona. Sinds de pandemie presenteer ik het weer dicht bij huis. Ik mis het wel om erop uit te trek ken, het contact met de mensen. Laten we ho pen dat dat snel weer kan.'' Wij zijn ook benieuwd naar uw per soonlijke verhaal. Vertel ons welk Z nummer voor u speciaal was in het coronajaar 2020 en waarom. Mail naar soundtrack@dpgmedia.nl en vermeld er ook uw leeftijd en woonplaats bij. Elke maandagavond draait Kai Merckx om 20.20 uur een Soundtrack van corona op Qmusic, gebaseerd op een inzending van onze lezers en de luisteraars van Q. maandag 14 december 2020 GO TELEVISIE Het vrijdag avondduo Paul de Leeuw en Astrid Joosten is ook in het nieuwe jaar te zien bij Op1. Bo vendien keert de uitzending op zondag terug. Wie die gaat presente ren, is nog niet bekend. MUZIEK Countrymuziek- legende Charley Pride (86) is za terdag in het Amerikaanse Dallas overle den aan compli caties na een coronainfectie. Pride stond be kend als pionier voor zwarte ar tiesten in de countrymuziek. 3 ■u Marlies van Leeuwen De Deense speelfilm Druk Another Round) is zaterdag de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Euro pese Oscars in Berlijn. Ab Zagt Monique wist André toch te temmen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20