§ÖiÉÉ^ SS fe-F JOL XL-teststraat in de Zeelandhallen I Wopke Hoekstra Promes in de problemen Walcheren Abu Dhabi n om met in heerlijk gevoel de 'inter in te gaan' In Goes kunnen straks 1800 mensen per dag terecht i mm ri rr r 'Er is nog veel werk aan de winkel' Ajacied opgepakt na vermeende rol in steekpartij Volgens Haagse bronnen gaat de be strijding van het coronavirus deze week een nieuwe fase in. De gedeel telijke lockdown - die sinds half ok tober van kracht is - lijkt uitgewerkt. Nederlanders gaan massaal de deur uit, onder meer om kerstinkopen te doen. Daar moet een einde aan ko men, zo wil het kabinet. Vanochtend om 9.00 uur is een in gelast crisisoverleg van de Ministeri ële Commissie Crisisbeheersing (MCCb). Daar bespreken premier Mark Rutte, ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapper- haus (Justitie en Veiligheid) de laatste stand van zaken, samen met RIVM- baas Jaap van Dissel. Aansluitend is er een extra ministerraad, waarin wordt besloten over de maatregelen. Van avond volgt waarschijnlijk een pers conferentie. De kans lijkt groot dat niet-nood zakelijke winkels - zoals woonwin kels, kledingzaken en bouwmarkten - tijdelijk de deuren moeten sluiten. ,,Het is logisch dat naar de detailhan del wordt gekeken'', zegt een Haagse ingewijde. Het zou een zeer ver gaande maatregel zijn: zelfs tijdens de lockdown in maart mochten deze winkels openblijven. Supermarkten, apotheken en groenteboeren blijven hoe dan ook geopend. Volgens bronnen gaan zoge noemde 'doorstroomlocaties' in elk geval dicht. Dat zijn plekken als bios- Het is tamelijk triest dat het huidige maatregelenpakket niets meer doet copen, pretparken, dierentuinen, musea en zwembaden. Die locaties werden in november ook al twee we ken gesloten. Vorige week zei pre mier Rutte dat die maatregel 'enig ef fect' heeft gehad. Ook wordt overwo gen om de kerstvakantie voor het on derwijs met een week te verlengen. De besmettingscijfers rijzen de pan uit. Gisteren noteerde het RIVM bijna 10.000 nieuwe besmettingen, zaterdag waren het er ruim 9100. Die getallen liggen op hetzelfde niveau als eind oktober, kort nadat de horeca werd gesloten en Nederland in een gedeeltelijke lockdown ging. Er lagen gisteren 1767 coronapatiënten in het ziekenhuis, 44 meer dan zaterdag. Van hen liggen er een kleine 500 op de intensive care. ,,Het is tamelijk triest dat het hui dige maatregelenpakket niets meer doet'', zegt een kabinetsbron. ,,Ne- derlanders houden zich er simpelweg niet meer aan. Winkels en straten zijn overvol, er wordt geen afstand gehouden en mensen met klachten blijven niet meer thuis. De druk op de zorg wordt gewoon te groot.'' P4 Nieuwsmedia Kabinet beslist vandaag over extra aanpak ►Snelle toename van besmettingen met corona SPORT 1, 8 EN 9 ZEELAND2 P4 P3 EN SPORT 4-5 Nederland moet zich opmaken voor een strengere lockdown. Vandaag hakt het kabinet de knoop door over extra corona maatregelen: niet-noodzakelijke winkels, musea en bioscopen gaan waarschijnlijk weer op slot. Peter Winterman Den Haag —Kabinetsbron maandag 14 december 2020 Zacht voor de tijd van het jaar pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1