15 gisch dat ze na de acute fase te rugvielen op bestaande structu ren en dat de voorzitter van het landelijke verdeelpunt voor pa tiënten, mijn baas Ernst Kuipers, aanschuift. Tijdens de crisis heb ben ze gebruik gemaakt van mijn expertise, daar ben ik ook voor be dankt. En heel eerlijk: ik vind het ook fijn dat ik niet zo dichtbij het beleid zit, dat geeft me veel meer vrijheid mijn eigen mening te ge ven. Dan zeggen ze: 'Diederik roept de ene keer dit, de andere keer dat'. Dat vinden ze maar niks, in de politiek moet je vier jaar lang precies hetzelfde vinden. Wij doktoren en wetenschappers doen dat niet, we wisselen voort durend van mening als er meer informatie is. En zo ben ik zelf ook heel erg: het resultaat telt. Soms draai ik 180 graden in één vergadering, om iets te forceren. Ik heb niet één lijn, ik ben meer een kameleon." „Inderdaad: ik vind dat we sneller moeten reageren op het virus. Dus harder ingrijpen als de aan tallen oplopen en sneller versoe pelen als het beter gaat. Inspelen op de situatie. Ik ben een onge duldige intensivist natuurlijk, maar ik snap er niks van: eerst is er kabinetsberaad op vrijdag, op zondag in het Catshuis is er weer overleg en dan moet het tot dins dag duren tot er een besluit valt dat weer later ingaat. Het virus houdt daar geen rekening mee. Als ik zolang twijfel op een ic dan is een patiënt al overleden." ,,Ja en dus moet ik nog beter op mijn woorden letten, waarschu wen mensen steeds. Kijk: in deze crisis was er plotseling enorm vertrouwen in de arts, toevallig was dat Diederik. Aan het begin vind je het nog spannend op tele visie of bij de radio, durf je amper wat te zeggen. En nu ben ik eigen lijk té ontspannen, dan ben ik te veel mezelf en flap ik er soms wat uit. Maar merk je niet dat ik voor zichtiger ben geworden?" Bij de talkshow Beau zei u nog spontaan dat de politiek corona misbruikt voor het vuurwerk verbod, u voorspelde terloops dat Feyenoord in februari wel weer met publiek kon spelen. ,,Ja, m'n dochter riep ook: pap, wat heb je gezegd over Feyenoord? Soms wordt mijn vrouw boos, krijg ik op m'n donder: 'wat heb je nu weer geroepen?' Gisteravond hadden we echt even ruzie over die kerst-uitspraak. Hoe heet die mevrouw van het CDA, ja Mona Keijzer: die werd bij Opi kwaad dat ik gesuggereerd had om een jaartje geen kerst te vieren als vanouds. Die presentator Jort Kel der was ook enorm boos. Dan zeg ik: jongens, ik geef een heel genu anceerd interview, lees dat in zijn geheel terug, maar het wordt uit zijn verband gerukt. Daar komen mijn vrouw en ik dan even niet uit nee." ,,Toen kreeg ik veel reacties ja: co lumns, maar ook mailtjes van col lega's, appjes van vrienden en fa milie. 'Pas nou op, Diederik.' Maar die dag zag ik de aantallen oplo pen en dan zit ik daar mee, dan voel ik me verantwoordelijk, word ik gebeld door media en zeg ik wat ik vind. En dan valt iedereen daar overheen. Dan denk ik: ho ho, jullie hebben mij met z'n allen belangrijk gemaakt. Dus Diederik mag alleen wat roepen als het in je straatje past? Maar daarna denk ik ook: hebben ze niet gewoon ge lijk? Dan neem ik me voor om vooral over de ic's te praten, dicht bij mezelf te blijven, een tijdje niet naar de tv te gaan." ,,Ja, dan neem ik even een tv- pauze. Maar ik ben ook mezelf en dat betekent dat ik soms dingen te direct zeg, geen blad voor de mond neem en niet politiek cor rect ben. Daar word ik om ge waardeerd, maar het is ook mijn valkuil. Eens in de zoveel tijd vlieg ik uit de bocht, dan ga ik over de schreef en moet ik excuses GO ZATERDAG 12 DECEMBER 2020 Anderen zeggen: Gommers gaat wel erg snel van optimisme naar pessimisme. Eerst zei u: 'we moeten meteen versoepe len, de tweede golf zal meeval len' en daarna was het: de lock- down moet strenger, we slaan kerst over. Uw woorden wegen zwaar: als u zegt dat kermissen best open kunnen, is dat nieuws. Als u suggereert dat we kerst beter een jaartje kunnen overslaan, wordt het een headline. Uw oproep om in strenge lock- down te gaan in onze krant mid den oktober wekte ook veel woede, columnisten waren des duivels. Diederik Gommers: ,,Ik heb niet één lijn, ik ben meer een kameleon.'' FOTO ARIE KIEVIT Lukt dat? LEES VERDER OP PAGINA 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63