iet missen Tweedehands is populair Vandaag bij deze krant OMT-lid Diederik Gommers: Nederland reageert te traag op viruscurve JOL Walcheren In coronatijd gaan spullen als een trein Minister Carola Schouten vraagt veel van zichzelf Maandag is het zover. Dan gaat in Vlissingen de film De Slag om de Schelde in première. Nooit eerder werd de vergeten strijd - het vrijmaken van de vaarweg naar Antwerpen in 1944 - zo groots in beeld gebracht. Het is de op een na duurste Nederlandse oorlogsfilm ooit (kosten 14 miljoen), met Zeeland als indrukwekkend decor.Z-katern, pi, 3, 4 en 5 ,,Je moet harder ingrijpen als de aantallen oplopen en sneller ver soepelen als het beter gaat", zegt Gommers in een uitgebreid einde- jaarsinterview met deze krant. Hij is kritisch over de Nederlandse co rona-aanpak. „We hebben heel hard gewerkt, ons best gedaan. Maar het testbeleid had beter ge moeten, we keken met te smalle blik naar de crisis, ook binnen het OMT. De landelijke patiëntensprei ding werkt knudde. Laatst nog moesten we op vrijdagavond zelf gaan bellen om twintig patiënten geplaatst te krijgen. Waardeloos." Gommers groeide in het voorjaar uit tot een van de bepalende gezich ten van de coronacrisis. Als voorzit ter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care (NVIC) en afde lingshoofd van de intensive care van het Rotterdamse Erasmus-zieken huis vertelde hij in de Tweede Ka mer en op televisie over de massale toestroom van coronapatiënten en de dreigende 'zwarte fase'. Het OMT-lid vindt dat Neder land sneller moet inspelen op het virus: ,,Ik ben een ongeduldige in- tensivist natuurlijk, maar ik snap er Als ik zo lang twijfel op een ic, dan is een patiënt al overleden niks van: eerst is er kabinetsberaad op vrijdag, op zondag in het Cats- huis is er weer overleg en dan moet het tot dinsdag duren tot er een be sluit valt dat weer later ingaat. Het virus houdt daar geen rekening mee. Als ik zo lang twijfel op een ic, dan is een patiënt al overleden." Gommers heeft naar eigen zeg gen 'een paar keer' overwogen uit het Outbreak Management Team (OMT) te stappen uit onvrede: „Sommige leden voelden zich te weinig gehoord. Neem die mond kapjes. Wij zeiden al snel: 'doe dat nou', maar anderen twijfelden dan weer. We hebben een paar virtuele heisessies gehad, ik vind dat de ad viezen nu breder gedragen wor den." Een carrière in de politiek ambi eert de ic-arts niet. ,,Ik vind het ook fijn dat ik niet zo dicht bij het beleid zit, dat geeft me veel meer vrijheid mijn eigen mening te geven. Dan zeggen ze: 'Diederik roept de ene keer dit, de andere keer dat'. Dat vinden ze maar niks, in de politiek moet je vier jaar lang precies het zelfde vinden. Wij doktoren en we tenschappers doen dat niet, we wis selen voortdurend van mening als er meer informatie is." zaterdag 12 december 2020 Nieuwsmedia ZEELAND2 Minister Carola Schouten Een sprankelend gesprek over ïzaamheid en uitrazen bij collega inaar Bart is werkloos, |jn' Sabine is makelaar Bedenk met familie wat jullie belangrijk vinden' De Slag om de Schelde Kritiek op corona-aanpak Het OMT kijkt 'te smal' naar de coronacrisis, de centrale patiën tenspreiding hapert en Neder land anticipeert niet snel ge noeg op de coronacijfers. Dat zegt landelijk ic-voorzitter en OMT-lid Diederik Gommers. Niels Klaassen Rotterdam Diederik Gommers, intensivist Bijlage Z en ZEELAND 2 Weekend met wisselvallig herfstweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1