Van je buren moet je Feyenoord redt het niet Walcheren hoog in de partij vragen leden zich af of die strijd wel eerlijk is verlo pen. Een delegatie van het dagelijks bestuur van het CDA bezocht gis teren de geplaagde lijsttrekkers kandidaat. In dat gesprek heeft De Jonge zijn besluit medegedeeld. Partijvoorzitter Rutger Ploum zegt het verlies van de lijsttrekker te betreuren en te respecteren. Hij zegt zich nu te beraden over de ontstane vacature en zegt de leden daar op korte termijn over te infor- Den Haag In een brief aan de leden schreef De Jonge gisteravond dat hij beide verantwoordelijkheden als minis ter van Volksgezondheid en CDA- lijsttrekker niet ten volle kan waarmaken. Hij blijft wel aan als minister, maar verdwijnt van de lijst. ,,De verantwoordelijkheid voor de aanpak van de coronacrisis moet voorgaan'', stelt hij. ,,Het CDA verdient een lijsttrekker die alle tijd en energie aan de partij kan besteden, dat is mij nu niet ge geven.'' Helemaal onverwachts komt het besluit niet. De partij stond in de aanloop van het CDA-congres van komende zaterdag (dat inmid dels is uitgesteld) onder hoog spanning. Ontevreden leden spuwden onder meer in deze krant hun gal. In de peilingen staat het CDA onveranderd op verlies. De kritiek die De Jonge als corona minister krijgt te verduren heeft zijn populariteit geen goed ge daan. Ook is er blijvende onvrede over het verloop van de lijsttrek kersverkiezingen in juli, toen De Jonge nipt won van Omtzigt. Tot Het CDA verdient een lijsttrekker die alle tijd en energie aan de partij kan besteden meren.Volgens ingewijden is het niet gezegd dat Omtzigt nu het stokje overneemt. Binnen de partij zijn er ook leden die hopen dat Wopke Hoekstra alsnog de kar wil trekken. De minister van Finan ciën ligt goed binnen het CDA en scoort ook daarbuiten goede cijfers als bewindspersoon. Hoekstra weigerde eerder echter zich te mengen in de lijsttrekkersstrijd. Hij gaf toen de reden dat hij zich meer bestuurder dan politicus voelt. P3 Europees seizoen voorbij na verlies bij Wolfsbergen vrijdag 11 december 2020 5°C Jaargang 262 Nieuwsmedia Het CDA gaat met een andere lijsttrekker de verkiezingen in. Hugo de Jonge is niet langer beschikbaar. Pieter Omtzigt en Wopke Hoekstra zijn in beeld als de nieuwe nummer één. Laurens Kok Jan Hoedeman Hugo de Jonge 1-0 »P20-21 Iets minder koud pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1