7 Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar VERKOOP WATOTO-CHOCOLADEBLOK CORNELL NGALEKU CHILDREN CENTER^ "Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor woensdag 9 december 2020 Bij Bakker Boer gingen de afgelopen twee jaar heel wat watotobollen over de toonbank. Mede daardoor staan de muren van een bakkerij in Tanzania nu overeind. Om ook de inrichting te kunnen betalen, is nu het watoto-chocoladeblok bedacht. Rob Paardekam Kloetinge In het dorpje Leto in Tanzania staat het Cornell Ngaleku Children Center (CNCC), een opvanghuis voor vonde lingen en kinderen die om verschillende redenen niet thuis kunnen wonen. Vanwege Piet en Olga de Haas uit Driewegen, res pectievelijk voormalig kinderarts en maatschappelijk werker, is er een sterke link met Zeeland. Het echtpaar heeft de Stichting CNCC Bakkersechtpaar Mariska en Sjako Boer, Olga de Haas, Ane Zan- dee en Piet de Haas (vlnr) bij de watoto-chocoladeblokken. opgericht, bedoeld om onder meer het kindercentrum en de lokale bevolking te kunnen ondersteu nen. Lokale markten Op het terrein van dat kindercen trum werkt een getalenteerde kok die graag brood wil bakken voor de kinderen. Maar hij heeft daar nauwelijks mogelijkheden voor. Zo ontstond het idee om geld in te zamelen voor de bouw van een be scheiden bakkerij. De kinderen kunnen dan vaker brood eten, maar er kan ook brood worden verkocht in de omgeving, bijvoor beeld op lokale markten. Daarmee krijgt het centrum meer eigen ver mogen, wat ten goede komt aan de kinderen. ,,Het gebouw voor de bakkerij staat er inmiddels'', zegt Ane Zandee uit Kloetinge, voor zitter van de Nederlandse stich ting CNCC. ,,Maar nu moet de ap paratuur nog worden aangeschaft. Het gaat om onder meer een oven en een kneedmachine.'' Bakker Boer uit Kloetinge speelde de afgelopen twee jaar al een belangrijke rol bij de totstand koming van de bakkerij in Tanza nia. Hij bedacht de watotobol, een brood in de vorm van de berg Kili manjaro. Watoto betekent kinde ren in het Swahili. Van elke ver kochte bol gaat 50 cent naar CNCC. Mede daardoor staan de muren van de bakkerij bij het kin dercentrum nu overeind. Voor de apparatuur is nog eens 30.000 euro nodig. Reden om vaart achter de actie te zetten. Bakker Boer blijft in al z'n vestigingen de wato- tobol verkopen, maar neemt nu ook het watoto-chocoladeblok op in z'n assortiment. Het kost 10 euro, waarvan de helft naar Tanza nia gaat. Boer rekent alleen de grondstoffen. Volgens Zandee zou het mooi zijn als het benodigde bedrag over een paar maanden binnen is, zodat de bakkerij operationeel kan wor den gemaakt. Maar mocht het no dig zijn, dan kan de stichting ook een deel van het bedrag voorschie- ten. In het verleden is overwogen tweedehands bakkersapparatuur vanuit Nederland naar Leto over te brengen, maar vanwege mogelijk hoge importheffingen en betere service en garantie is toch beslo ten het ter plaatse nieuw aan te schaffen. Zandee spreekt de hoop uit dat bijvoorbeeld bedrijven hun perso- Het gebouw voor de bakkerij staat er inmiddels. Nu moet de apparatuur nog worden aangeschaft -Ane Zandee, voorzitter van de stichting CnCc neel een watotoblok cadeau geven als onderdeel van het kerstpakket. Dat zou de actie in een stroomver snelling kunnen brengen. Door onder meer de website, folders en een wikkel van de chocolade te ontwerpen levert creatief bureau Wigman Van Dijk uit Kloetinge ook een grote bijdrage aan het pro ject. Meer informatie staat op wa- toto-actie.nl. Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl BE Bakker Boer helpt bakkerij in Tanzania fc Mis 'J4|! 53 C 1 FOTO MARCELLE DAVIDSE Drukte voor verkoop sieraden L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60